3D – wzory tatuażu

Męskie tatuaże 3D stają się coraz bardziej popularne z wielu powodów. Niektórym po prostu podoba się ich wygląd, a niektórzy postrzegają je jako sposób na wyrażenie siebie i tego, co naprawdę czują.

Tatuaże 3D to nowy fenomen
Obecnie uznawane są one za najfajniejsze, co można wybrać na tatuaż, gdyż większość dzisiejszych typów grafik wykonać można tylko w 3D aby uzyskać najlepszy rezultat. Ale jaki jest dokładnie powód ich niedawnego wzrostu popularności?

Przede wszystkim, tatuaże 3D mają ten specyficzny wymiar głębokości, którego nie ma w zwykłych tatuażach. Ponieważ przyjęło się używać tuszy w różnych kolorach, da się tworzyć świetne złudzenia optyczne. Wystarczy spojrzeć na nie przez kilka sekund, a wyglądają niemal jak żywe!

Co trzeba zrobić zanim wybierze się tatuaż 3D

Faceci lubią wyrażać niuanse swojej osobowości poprzez te tatuaże, więc wybór świetnego wzoru jest ważny, zwłaszcza że tatuaże zwykle są raczej na stałe.

Choć wybór świetnego wzoru jest rzecz jasna ważny, położenie też należy wybrać z dużą troską. Przykładowo, tatuowanie sznurówek na stopie daje długotrwały efekt, podczas gdy na brzuchu wyglądałyby pewnie nie na miejscu.

Musisz też zadać sobie pytanie, czy chcesz mieć tatuaż 3D w widocznym miejscu. Na przykład, na dłoni czy szyi to miejsca, które są rzadziej przysłonięte ubraniem, i w związku z tym tatuaż będzie częściej widoczny. Jeśli pragniesz zupełnie odwrotnego efektu, pomyśl o zrobieniu sobie na udzie, brzuchu, plecach czy tułowiu.

W każdym przypadku, lepiej się nie spieszyć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Kreatywna strona twojej osobowości

Czy jest jakieś zwierzę, z którym lubisz się identyfikować? Może chciałbyś, aby inni się zastanowili, zanim wejdą Ci w drogę? Pomyśl zatem o zrobieniu sobie tatuażu ze skorpionem lub wężem na ramionach. Zwierzęta te zwykle sygnalizują jakiś typ niebezpieczeństwa, i to właśnie przychodzi ludziom na myśl, gdy widzą taki tatuaż.

W każdym razie, tatuaże 3D pozwalają Ci być naprawdę kreatywnym. A co najlepsze, ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Jeśli uznasz, że chcesz mieć tatuaż 3D, lecz nie wiesz od czego zacząć, dobrze jest spojrzeć na niektóre z istniejących wzorów. W ten sposób z łatwością odnajdziesz swój własny.

Aspekt techniczny tatuaży 3D

Jeśli chcesz wiedzieć, jak tatuaże 3D są robione, istnieje technika zwana „cieniowaniem”. Dodając dodatkowy ton tuszu, tatuażysta jest w stanie dodać dziełu głębi, przez co wygląda ono jak w 3D.

Przykładowo, dodając nieco cienia do tatuażu z pająkiem, ludzki mózg kojarzy go z żywym pająkiem pełzającym wokół. Innymi słowy, mózg zachowuje się, jakby dostrzegł prawdziwego pająka, a nie tatuaż!

Kolejna często stosowana technika to wstrzykiwanie masy cukrowej pod skórę. W ten sposób skóra jest nieco podwyższona, co pomaga stworzyć obraz 3D tatuażu. Wystarczy kilka milimetrów, by osiągnąć pożądany efekt.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Ten fajny tatuaż 3D przedstawia trzy niebieskie „rury” podłączone do tyłu głowy mężczyzny. „Rury” zainstalowane są w głowie przy pomocy trzech metalicznych dyszy z trzema tubami połączonymi z główną rurą biegnącą do barku.

Są to czarne pasy w 3D przypominające te u zebry. Rysowane są od barku w dół do okolic łokcia. Poprzez wygięcia przedstawiają coś w stylu uchwytu uformowanego na ramieniu mężczyzny.

Jest to straszliwy tatuaż robiony na bicepsie. Przedstawia obraz zerwanego bicepsa częściowo odsłaniającego szpetną twarz mężczyzny wewnątrz bicepsa. Widoczne części twarzy to dwoje oczu i nos.Jest to jeden z kreatywnych pomysłów na tatuaż rysowanych od łokcia mężczyzny aż po nadgarstek. Wywołuje wrażenie odsłoniętych mechanicznych połączeń ręki. Odsłania czarne pręty i przewody napędzające rękę mężczyzny.

Jest to niesamowity tatuaż przedstawiający skórę górnej części ramienia mężczyzny jako papier. Pięcioramienna gwiazda odstaje od skóry mężczyzny, odsłaniając nieco tekstu na ciele. Wśród odsłoniętych słów na ciele jest tolerancja, miłość, rodzina i wolność.Jest to piękny tatuaż wykonany na kończynie górnej mężczyzny. Sprawia wrażenie kawałka metalu z wyrytymi odznakami i jakimiś znakami lub emblematami. Symbole przypominają sztukę starożytną.

Ten zabawny tatuaż wykonany jest na plecach mężczyzny w okolicach barku. Przedstawia on jego skórę jako stary papier odsłaniający mapę świata wyraźnie wyrysowaną na jego ciele. „Pęknięta skóra” ukazuje narysowany na niej niegdyś kompas.

Ten uroczy tatuaż 3D narysowany jest na barku mężczyzny. Formuje obraz rozpiętego do połowy suwaka. Przedstawia on jego skórę jako tymczasową. „Rozpięta część” odsłania jego mięśnie od barku do kończyny górnej.Ten piękny tatuaż wykonany jest na mostku męskiej stopy. Przedstawia on jego skórę jako drewno. Sztuczne wycięcie elementu układanki jest wyciągnięte. Pozostawia ono wycięcie odsłaniające niebieskie ciało z odłożonym na bok wyciętym elementem.

Jest to jeden z zabawniejszych pomysłów na męski tatuaż zawierający obraz 3D starszego pana w okularach wyglądającego z otwartego na wpół okna prosto z piersi mężczyzny. Tatuaż jest niemal prawdziwy, gdyż dłoń jego chwyta tutaj „drewniane okno”.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: