Anioł – wzory tatuażu

Dlaczego tatuaże z aniołami są popularne wśród mężczyzn?

Religie na całym świecie wierzą w anioły. Znane są one jako istoty duchowe, a czasem i święte. Chrześcijańska i judaistyczna Biblia oraz muzułmański Koran przedstawiają anioły jako posłańców Boga. Poza tym, że znane są jako posłańcy Boga, anioły te uznawane są również za protektorów i przewodników ludzi.
W czasach obecnych ludzie nadal mocno wierzą, że anioły są prawdziwe. Według ankiety dla AP, 8 na 10 Amerykanów wierzy w anioły. Nie dziwi zatem, że męskie tatuaże z aniołami są popularne. Większość aniołów na tatuażach ma skrzydła i wygląda jak ludzie.

Choć Biblia nie wspomina nigdzie, że mają skrzydła, wcześni artyści byli zainspirowani do przedstawiania tych istot w ludzkiej formie ze skrzydłami, tak jak cherubów i serafinów, którzy opisani byli jako uskrzydleni. Większość aniołów na tatuażach ma szeroko rozpostarte skrzydła, symbolizując słowo boże. Niektóre tatuaże mogą jednak przedstawiać upadłe anioły z połamanymi skrzydłami, bądź anioły bez skrzydeł. Różne tatuaże z aniołami mają różne znaczenie, a zwykle przedstawia ono wiarę oraz przekonania osoby, która na stałe ozdobiła w ten sposób swoje ciało.

Tatuaże z aniołami dla mężczyzn i ich znaczenie

Tatuaże z Aniołem Świętym – Na tatuażach anioły święte są często przedstawiane jako dobrze wyglądające istoty człowiekopodobne o dużych, szeroko rozpostartych skrzydłach. Mówi się, że jest to symbol anioła świętego niosącego dobre wieści od Boga. Przy pomocy anioła z szeroko rozpostartymi skrzydłami można symbolizować swoją wiarę i przekonania.

Tatuaże z Upadłym Aniołem bądź Anielskim Diabłem – Większość chrześcijan wierzy, że upadłe anioły zostały wygnane z nieba bądź nigdy się tam nie dostały. Najsłynniejszym upadłym aniołem jest Szatan, wygnany przez Boga z powodu bardzo ciężkiego grzechu

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

– pychy. Dla mężczyzn pragnących mieć tego typu tatuaż z aniołem istnieje wiele dostępnych wzorów. Szatan jest często przedstawiany jako smok bądź w swym typowym dwunożnym obliczu o czerwonej skórze, otoczony płomieniami symbolizującymi zło. Inne tatuaże z upadłym aniołem często przedstawiają człowieka ubranego i skrzydlatego, lecz o wstydliwym i żałującym wyglądzie. Większość z nich ma opuszczoną głowę. Niektórzy uważają, że niektóre upadłe anioły wędrują po ziemi, wyczekując szansy na odkupienie. Przedstawiają ich często tatuaże z mężczyzną lub kobietą z aureolą lub skrzydłami, wyglądających ku swemu celu, czyli dostaniu się do nieba.

Tatuaże z Aniołem Śmierci – Anioł śmierci znany jest również jako Kosiarz i uznawany jest za anioła mroku. Kosiarz przedstawiany jest bez skrzydeł, podczas gdy anioł śmierci jest istotą o egzotycznych skrzydłach. Obie istoty jednak są mroczne i często reprezentują smutek.

Tatuaż z Aniołem Stróżem – W dzieciństwie wielu słyszało o własnym aniele stróżu, który ma strzec ich i chronić przed wszelkim złem i bólem. Panuje przekonanie, że aniołowie stróże nigdy nas nie odstępują, nawet w śmierci, gdyż będą również prowadzić nas w następnym życiu. W męskich tatuażach z aniołem stróżem, postać może być istotą człowiekopodobną otoczoną łuną bądź blaskiem, często przedstawianą jako ktoś spoglądający w dół bądź na bok w opiekuńczym geście. Czasem dzierżą broń, jak miecz i tarczę.

Męskie tatuaże z aniołami mają nieskończoną selekcję wzorów. W oparciu o Twoje preferencje, jeden anioł może przyciągnąć Twoją uwagę. Od Ciebie zależy, czy pragniesz mieć tatuaż z aniołem symbolizujący pokój, piękno, miłość lub czystość bądź inne cechy anielskie. Jest też wiele wzorów tatuaży z aniołami symbolizujących męstwo i siłę.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Anioł tuszowany w odcieniach czerni przedstawia kompletną idyllę, podczas gdy świece w tle emanują spokojem. Wewnętrzne detale sprawiają, że ta mityczna istota wygląda zupełnie jak żywa, wywołując surrealistyczny nastrój.

Ten tatuaż na całe ramię przedstawia mroczną stronę anioła – śmierć. Zdobiony odcieniami czerni, zawiera wiele drobnych detali. Począwszy od świec na górze oraz wskazówek czasu na dole, przedstawia również umierającego człowieka pośrodku. Anioł wyraźnie jest tutaj, by mu pomóc.

Oto kolejny świetny pomysł na męski tatuaż z aniołem. Jako, że tatuaże naramienne stają się obecnie ‘na czasie’, ten piękny, lecz poważny anioł wygląda genialnie. Wykonany czarnym tuszem, wywołuje nastrój złego przeczucia, zamiast typowego niebiańskiego klimatu.Oto anioł, który może akurat być wojownikiem. Znakomity pomysł na męski tatuaż, łączy poczucie mocy z religią. Jeśli więc jesteś wyznawcą chrześcijaństwa – ten może być dla Ciebie odpowiedni.

Jeśli wydawało Ci się, że anioły to nic tylko piękno i niebiańska dobroć, faktycznie Ci się wydawało. Oto tatuaż z aniołem dla facetów będący znacznie bardziej męski niż damski. Wykonany czarnym tuszem z plamami czerwieni, anioł się szybko dezintegruje. Podczas gdy szczegółowe cieniowanie nadaje realizmu, pękające ciało dodaje makabry.Oto tatuaż z aniołem zdający się toczyć wojnę przeciwko ludzkości. Otoczony z dwóch stron jakby opuszczonymi budynkami, anioł na tym obrazku zdaje się pragnąć zniszczenia. Wykonany jest czarnym tuszem i przedstawia zastraszające moce tej niebiańskiej istoty.

Ten anioł-wojownik to świetny tatuaż dla facetów. Choć piękna, jej zbroja i broń przedstawiają moc i siłę. Ze skrzydłami złożonymi z tyłu, stanowi nadprzyrodzoną siłę zniszczenia, zapewne wymierzając sprawiedliwość tym, którym się ona należy. Czarny tusz podkreśla mroczniejszy aspekt obrazu, akcentując jednocześnie detale.

Oto dosłowny anioł śmierci. Choć jej skrzydła są rozpostarte, gotowe do lotu, zdaje się ona jednak tańczyć z czaszkami. Kto sądzi, że anioły są kobiece, powinien się dobrze przyjrzeć temu tatuażowi. Choć płci żeńskiej, nie ma nic delikatnego w bawieniu się kościami umarłych.Jej surrealistyczny wygląd, mroczne rozpostarte skrzydła, oraz spowijające szaty podkreśla jedynie zniszczenie w tle. Ten męski tatuaż z aniołem wykonany jest w całości czarnym tuszem z cieniami czerwonawego brązu podkreślającego śmierć.

To nie wstyd kochać kogoś i za nim tęsknić – zwłaszcza jeśli masz nadzieję, że o tego kogoś dbają w niebie. Oto więc tatuaż upamiętniający umiłowaną duszę, która odeszła. Liniowany jedynie w czerni, przedstawia pogodne anioły, w które wszyscy chcą wierzyć.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: