Cytaty – wzory tatuażu

Jeśli chodzi o tatuaże, mężczyźni rzadko je wybierają zgodnie z aktualnymi trendami. Zwykle decydują się na te, które mają dla nich znaczenie i reprezentują coś ważnego w ich życiu. Często są to tatuaże z cytatami, ponieważ dokładnie opisują one ich przekonania i wartości, są bardzo znaczące dla ich osobowości.

Znaczenie tatuaży z cytatami

Tego typu tatuaże są zwykle najbardziej znaczącymi dla nas. Większość z nich nie zawiera żadnych wyrafinowanych ani artystycznych wzorów, skupiają się wyłącznie na znaczeniu słów wytatuowanych na skórze mężczyzny na zawsze. Nie chodzi w nich o estetykę ani sztukę, ale o najważniejszych cytatach, dzięki którym człowiek jest silniejszy.

Ich znaczenia mogą być bardzo różne. Niemniej jednak, za każdym z nich stoi bardzo osobista historia, która wpłynęła w jakiś sposób na tego człowieka. Może Ci się wydawać, że całkowicie rozumiesz dany cytat, ale jednak dla kogoś może mieć inne lub nawet ukryte znaczenie. Każdy cytat może być interpretowany na wiele różnych sposobów w zależności od czytającego.

Czasem ludzie decydują się udostępnić swoją wiadomość światu poprzez tatuaż w widocznym miejscu. Ale zdarza się też, że jest to zbyt osobiste, więc tatuaż znajduje się w bardzo dyskretnym miejscu niewidocznym dla oczu.

Takie tatuaże są bardzo proste, nie są wybierane ze względu na fajny wygląd. Wręcz przeciwnie, pomimo, że takie słowa mogą wyglądać bardzo zachęcająco, zawsze chodzi w nich o przekaz, który praktycznie zawsze jest adresowany do posiadacza, ma być dla niego przypomnieniem i pomagać mu żyć.

Nawet jeśli mają w sobie ozdobne elementy, zawsze są bardzo męskie i upiększają ciało. Tatuaże z cytatami dla mężczyzn zwykle są wytatuowane w czerni lub szarości, ale te bardziej ozdobne mogą zawierać więcej kolorów.

Dlaczego są one tak popularne wśród mężczyzn?

Tatuaże z cytatami są bardzo popularne wśród mężczyzn nie tylko jako pojedyncze tatuaże, ale też jako części większych obrazów, które mówią więcej o ich życiu, upodobaniach czy wierzeniach. Pomagają mężczyźnie przeżywać swoje własne emocje oraz ważne rozdziały w życiu.

Niezależnie od tego, czy pochodzą z wiersza, wypowiedzi, filmu czy książki, tego typu tatuaże zawsze zawierają wiedzę bezcenną dla ich posiadaczy. Czasem pojedynczy cytat może podsumować całą osobowość mężczyzny. Czasem jest dość tajemniczy i pozostawia ludzi w zastanowieniu.

Co one symbolizują?

W każdym przypadku tatuaż z cytatem jest niesamowicie ważny i symbolizuje prawdziwe wskazówki lub motto danej osoby. Mogą mieć też właściwości terapeutyczne i pomagać człowiekowi leczyć stare rany lub sprawić, żeby ruszył z miejsca i odniósł sukces.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Ten tatuaż z cytatem zawiera jeden z najbardziej lubianych cytatów z serii Calvin i Hobbes. W kolorowej części tego tatuażu, Calvin i Hobbes odpoczywają przy liściastym drzewie, a nad nimi jest napisany cytat w kolorze czarnym.

Ten tatuaż jest związany z serią Harry Potter. Jest napisane słowo „Always” („Zawsze”) z literą A złożoną z przeciętego trójkąta z kółkiem w środku. Ten symbol był użyty w części „Harry Potter i Insygnia Śmierci”. Litera „y” jest postrzępiona, ma kształt blizny Harry’ego. Całość uzupełniają trzy gwiazdki.

Słowa „The World is Quiet Here” („Świat tutaj jest cichy”) są wytatuowane czarnym tuszem z pięknym cieniowaniem i znajdują się pod okiem. Średniej wielkości tatuaż jest idealny dla mężczyzn, którzy szukają czegoś innego. Cytat jest napisany po przekątnej w stosunku do oka, co daje dużo świeżości wzorowi.Ten niewielki tatuaż napisany czarną czcionką z mądrym użyciem miejsca zawiera unikalny cytat. W zdaniu słowa „but i imagine that yes is the only living thing” są nadrukowane. Nowoczesności dodaje fakt, że cytat jest napisany małymi literami.

Kolejny wzór napisany małymi literami, ten czarno-biały tatuaż cechuje się odrobinę mocniejszym zarysem. Cytat „find what you love and let it kill you” („znajdź to, co kochasz i pozwól temu się zabić”) inspiruje ludzi, aby dążyli do swoich pasji, nawet jeśli boli i jest idealny dla mężczyzn szukających czegoś klasycznego i pełnego znaczenia.Ten cytat napisany czcionką inspirowaną średniowieczem przypomina, że wszystkie wojny i konflikty zaczynają się w głowie. Ta przeciwna agresji wiadomość napisana cienkim, czarnym tuszem na pewno zadziała na wiele osób.

„The Gesture Hunter” Davida Meansa jest źródłem cytatów do tego tatuażu. Napisany w kursywie, idealny dla kogoś kto chce tatuaż w rozmiarze od średniego do dużego.

Kolejny idealny wybór dla kogoś, kto chce mieć duży tatuaż. Oto cytat Jima Morrisona. Przecinaj całe ciało, od ramienia do ramienia, lekko się zaokrągla, jest napisany elegancką kursywą.Cytat wzięty z Biblijnej Księgi Rodzaju ukazuje historię powstania. Wytatuowane nowoczesną, grubą czcionką, pierwsza litera jest duża i staromodna, jak w starych książkach bądź manuskryptach.

Ten tatuaż przypomina o ważności charakteru. Jest duży, napisany stylową czcionką, pierwsze słowo jest na środku powyżej reszty cytatu.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: