Drzewo – wzory tatuażu

Tatuaże z drzewami ostatnio wróciły do łask i obecnie są absolutnie znane i popularne zwłaszcza wśród mężczyzn. Podejrzewa się akurat, że tatuaże z drzewami istniały od bardzo dawna i były jednym z pierwszych wzorów używanych w starożytności. Aby zrozumieć znaczenie i wagę tatuaży z drzewami, trzeba prześledzić historię różnych kultur oraz znaczenia drzewa jako symbolu w większości społeczeństw. W dzisiejszych czasach męskie tatuaże z drzewami zyskały niemal kultową popularność pośród mody na tatuaże podbijającej te pokolenie. Lecz w przeciwieństwie do różnych tatuaży-rękawów, tatuaże z drzewami mają konkretne znaczenie dla tych, którzy zagłębili temat.

Czemu tatuaże z drzewami są popularne

Przeciętna osoba nie zechce zrobić sobie tatuażu z drzewem i na tym polega różnica między zwykłymi, powszechnymi tatuażami i męskimi tatuażami z drzewem. Gdy ktoś w końcu robi sobie tatuaż z drzewem, pewnie zapoznał się już z tematem i postanowił, że głębokie znaczenie i symbolizm mu odpowiada.

Od początków czasu, drzewa postrzegane były jako symbol początku życia, a ludzie używali drzew do rejestrowania życia i rodzin. Drzewa to nie tylko symbol kulturalny lecz także symbol religijny, a symbolizm wspólny jest uderzający. To ten aspekt przecinania się stanowi główny powód, dla którego męskie tatuaże z drzewami są tak popularne. Gdyż pomijając kulturę, społeczeństwo czy religię, symbol drzewa postrzegany jest niemal z czcią i każdy zgadza się co do jego wagi. Tak więc mężczyźni wszelkich wyznań i plemion nie czują się wyobcowani mając na sobie tatuaż z drzewem.

Co reprezentują tatuaże z drzewem?

Drzewa reprezentują życie oraz nakreślają swego rodzaju naturalny schemat w stronę początków życia i dlatego są tak szanowane w różnych społecznościach. W chrześcijaństwie Biblia wspomina drzewo życia, a symbolizm jest w religii bardzo silny, gdyż jest ono na samym początku Biblii i odgrywa dużą rolę w rozwoju zdarzeń i jego późniejszym wpływie na ludzkość. Drzewa w czasach starożytnych były również wykorzystywane jako schronienie, co miało spore znaczenie w walce z przyrodą i dzikimi zwierzętami. W mitologii egipskiej drzewo jest znakiem początku i końca życia, w życiu współczesnym rola drzewa w utrzymywaniu ludzkości jest chwalona i przynosi symbolowi szacunek.

Drugi powód, dla którego męskie tatuaże z drzewami są tak popularne to dlatego, że są ponadczasowe, czy to buddyści, chrześcijanie czy Celtowie, wszyscy darzyli drzewa wielkim szacunkiem. W czasach obecnych drzewa może i są postrzegane inaczej, biorąc pod uwagę odkrycia naukowe na temat ich znaczenia, lecz nadal mają te same główne znaczenie dziś co kiedyś. Rzecz jasna, według różnych kultur różne drzewa mają różne znaczenie wykorzystywane dziś podczas wyboru konkretnego wzoru. Do wyboru jest dość trochę wzorów, spośród których ktoś pragnący męskiego tatuażu z drzewem może wybierać, w zależności od tego, co chce symbolizować swym tatuażem.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Drzewo, wyrastając z barku, sięga daleko na przedramię, daleko w przeszłość. Tak niezwykły korzeń często symbolizuje silną więź z przeszłością, bądź także silne podstawy oparte na rodzinie.

Drzewo o nagich gałęziach, bez jednego pąku, ma w sobie coś godnego podziwu. Oddychając powietrzem siły i samowystarczalności, takie drzewo może kwalifikować się jako jeden z atrakcyjniejszych pomysłów na męski tatuaż.

Nie ma wielu tatuaży z drzewami na pierś, zwłaszcza tak spektakularnych. Jest coś raczej nieziemskiego w czaszkach spoczywających u korzeni; lecz jeszcze bardziej w gałęziach chwytających całą szyję aż do szczęki.Nieziemskość ostatniego tatuażu zmienia się w ponurość na tym. Drzewo tutaj już nie jest mocne, już nie jest silne, lecz wiruje w smukłych ruchach, podczas gdy niespokojne ptaki krążą wokół niego.

Ręka stanowi płótno tego tatuażu, którego linie, niczym strumienie, spływają po palcach. Tuż nad korzeniem znajduje się złowieszcza dziura w drzewie; dziura przypominająca oko wpatrujące się swym pustym wzrokiem pełnym jakiejś mrocznej siły.Oto tatuaż z drzewem nieco inny. Tutaj korzeń transformuje się w kolorową elektryczną gitarę mającą w tle plamę czerni. Symetrię korzenia i bujne listowie jakby zakłócają ptaki odlatujące od drzewa.

Rzadko kiedy użycie symbolicznego koloru jest bardziej wyraźne niż tutaj. Zamiast być opisowo zielone, liście są ogniście pomarańczowe. Ptakopodobne kształty da się rozróżnić od ognia; te kształty zdają się uciekać, i tak stworzone, jakby leciały do wieczności.

Ten tatuaż mógłby być radosny, może nawet romantyczny, gdyby nie straszne spazmatyczne gałęzie i pajęczynowate liście. Korzeń ma kształt wielkiego serca w czarnych odcieniach czerwieni, podczas gdy trzy mniejsze serca rosną w niezdrowym środowisku.Rozrastające się gałęzie skierowane na wszystkie strony zdają się nie dostrzegać kwitnących efektów minionej wiosny. Ich nagość podkreśla jeszcze bardziej błękitny opar, zimowa mgiełka otaczająca gałęziaste drzewo. Smutną scenę częściowo ratują bladozielone czubki drzew w tle.

Celtowie, ze swą długą tradycją czczenia natury, nadawali wysokie znaczenie symboliczne drzewom. Wykonany w owalnym kształcie, ten tatuaż z celtyckim drzewem życia, którego kręte gałęzie są misternie ze sobą splecione, niesie wiadomość, którą tak wielu filozofów, religii i starożytnych kultów podzielało – o jedności z naturą.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: