Drzewo – wzory tatuażu

Złowieszcze czarne ptaki odnajdują spoczynek na krętych gałęziach martwego i nagiego drzewa. Poczuciu osamotnienia i zagubienia nie da się umknąć. W górze ptaki, na dole szponiasty korzeń obłapiający ziemię pod spodem.

Te drzewo, o muskularnym pniu i dominującej postawie, to sama siła. Ucieleśnia czystą moc i obfitość natury.

Martwe drzewa są często symboliczną reprezentacją żałoby. Wizualnie spektakularny, ten tatuaż zawiera zawiłą sieć gałęzi zdających się atakować przestrzeń wokół drzewa. Tak jak tatuaż zalewa krawędzie barku, tak też i żałoba ogarnia duszę.Scenę rozpaczy w scenę nadziei transformuje tutaj obraz maleńkich liści trzymających się uparcie. Owszem, w końcu też opadną, lecz idea odradzania się nie umrze z nimi.

Podczas gdy ostatni tatuaż zawierał jedynie resztki liści, tutaj odgrywają one bardziej zasłużoną rolę. Tutaj, tak jak i pomarańcz i zieleń walczą o przewagę, tak też i żyzność i rozwój walczą z mrokiem i śmiercią.Biorąc pod uwagę obraz pełnego cyklu życia (narodziny, życie i śmierć), ten tatuaż wyznacza jego początek. Zielony korzeń, jeszcze nie w pełni rozwinięty, sugeruje młodość drzewa, podczas gdy wszędobylska obecność pąków wskazuje na bujną przyszłość.

„Wszedłem na drzewo, by ujrzeć świat”; słowa Patricka Watsona to prawdziwa studnia inspiracji. Sugerują, że aby posiąść prawdziwą wiedzę, musimy zmienić perspektywę, z której postrzegamy świat. Innymi słowy – winniśmy osiągnąć formę oświecenia.

Usychający korzeń zdaje się być niemal odbiciem gałęzi na górze. Pomaga to przedstawić poczucie stabilności, osiągnięte jedynie poprzez rygorystyczną samodyscyplinę.Biorąc pod uwagę jego postawny korzeń oraz spektakularne listowie, drzewo dębu jest najczęściej postrzegane jako personifikacja wytrzymałości. Używane jest również jako symbol twardych fundamentów życiowych, coś co słowo „RÓWNOWAGA” wypisane poniżej dębu stara się uosabiać.

Nadgarstek zdaje się być idealnym miejscem na tatuaż z drzewem. Żyła biegnąca przez ramię przyjmuje nową formę zbliżając się do dłoni. Tą formę najlepiej reprezentują niemalże plemienne linie rozwlekłego drzewa.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: