Gołąb – wzory tatuażu

Jeśli chodzi o tuszowanie swego ciała, zawsze trzeba ostrożnie wybierać, który dokładnie symbol czy grafika są najbardziej odpowiednie bądź atrakcyjne; w końcu będziesz to nosić na sobie przez resztę życia. Ważnym jest również pamiętać, że z czasem niektóre tymczasowe trendy okażą się nietrwałe i szybko zastąpią je inne. Dlatego najistotniejsze jest wybrać wzór tatuażu reprezentujący samą esencję tego, kim jesteś.

Historia tatuaży z gołębiami

Historycznie noszone przez żeglarzy i rybaków, tatuaże z gołębiami w ostatnich latach stały się bardzo popularne wśród mężczyzn. I choć symbole gołębi często kojarzone są z cechą kobiecą, należy wspomnieć, iż gołębie stosowane są do przestawiania twardych przekonań takich jak pokój czy wolność; które często osiągane są przy rozlewie krwi. Co więcej, rdzenni Amerykanie wierzyli, że duchy zmarłych zamieniały się w gołębie; dosyć jasny znak, że tatuaże z gołębiami nie tylko przedstawiają ludzkie emocje, lecz również oznaczają transformację. Do tego, dzięki znajomości gołębi jako symbolu w wielu kulturach, są one łatwo rozpoznawalne bez względu na to, jak mały czy nieokreślony jest Twój tatuaż.

Niektóre znaczenia tatuaży z gołębiami można podkreślić i pogłębić dodając różne wzory dodatkowe. Przykładowo, dodanie gałązki oliwnej oznaczać może zwycięstwo i nadzieję, podczas gdy dodanie wstążki z imieniem osoby, której to dedykujesz, stanowić może idealny sposób na wyrażenie miłości do niej. Co więcej, gołębie – dzięki ich niewinnej naturze – nie ograniczają się do związków romantycznych, tak więc możesz zadedykować tatuaż z gołębiem siostrze bądź drogiej matce.

Jeśli jednak pragniesz czegoś sprzecznego, możesz wybrać gołębia niosącego granat. Zamierzenie jest takie, że gołębie, symbolizujące pokój, zwycięstwo, szczęście i czystość, niosą granat, reprezentujący wojnę, nienawiść i śmierć. Gołąb w końcu zrzuci granat, oznaczając że pokój i wojna idą ramię w ramię (coś jak symbol yin-yang)

Typy męskich tatuaży z gołębiem

Tatuaże z gołębiami posiadają spory wachlarz kolorów i wzorów. Od stylowych, wyrafinowanych tatuaży z gołębiem po proste czarne tatuaże z obrysem gołębia, wzory często bardzo się różnią. Poniżej znajdują się niektóre z najpopularniejszych typów;

  • Tatuaż z obrysem gołębia – Są one urocze, małe i często mają znaczenie.
  • Dwa gołębie z kluczem i dziurą – Jest to najbardziej urocze dla par i symbolizuje miłość i przyjaźń
  • Tatuaż na pierś z gołębiem – Jak to najbardziej preferowany przez mężczyzn typ tatuażu z gołębiem, może być mały bądź pokrywać część szyi, barku i brzucha.
  • Tatuaż z gołębiem w locie – Reprezentuje on pragnienie wolności; można umieścić go na nadgarstku, plecach, barku, bądź kostkach.
     

Położenie tatuaży z gołębiem

Tatuaże z gołębiem mogą być małe, średnie bądź wielkie, przez co są idealne na każdą część ciała. Na przykład, można mieć maleńki tatuaż z obrysem gołębia na nadgarstku, realistycznego gołębia w odcieniach szarości na barku, białego gołębia z kluczem na kostce bądź gołębia pośrodku inspirującej maksymy na piersi. Uważaj jednak, tatuaże na piersi bywają zwykle bardziej bolesne.

Koniec końców, dzięki szerokiej gamie wzorów męskich tatuaży z gołębiami, z pewnością znajdziesz tatuaż rezonujący ze swoimi osobistymi upodobaniami i pasujący do Twojego gustu. W końcu tatuaż jest prawdziwie poetyckim dziełem; jest w nim więcej niż oko dostrzega.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Ten tatuaż przedstawia gołębia próbującego zasiąść na drewnianym krzyżu. Drewniany krzyż ma drugi, metaliczny krzyż pośrodku. Tatuaż dopełniają słowa psalmu 139-go, wypisane tuż pod metalicznym krzyżem. Cały tatuaż zdaje się mieć tło złożone z chmur.

Jest to idealny tatuaż męski z gołębiem przedstawiający białego gołębia lecącego poniżej jakby bardzo ciemnych chmur. Tatuaż najlepiej sprawdza się na górnej części ramienia, tuż poniżej łopatki. Tatuaż zawiera też nieco tekstu tuż pod gołębiem.

Jest to idealny tatuaż z gołębiem dla facetów chcących oddać hołd matce. Tatuaż ma białego gołębia siedzącego na wstędze z wypisanym słowem ‘mama’. Trzy czerwone róże umieszczone są pod wstążką w trójkącie, podczas gdy na każdym końcu wstęgi jest jedna czerwona róża.Ten tatuaż z gołębiem najlepiej się sprawdza na górnej części ramienia. Przedstawia odlatującego gołębia z datą, 28 maja, wypisaną powyżej. Na tatuażu są też słowa ‘na zawsze z nami’, wypisane tuż pod gołębiem.

Ten tatuaż z gołębiem ukazuje gołębia siedzącego na gałązce z różnymi odcieniami czerwonego tła. Sam gołąb zawiera mieszankę różnych kolorów zawierających różne odcienie błękitu i czerwieni.Raz jeszcze, jest to idealny tatuaż na ramię. Tatuaż przedstawia parę rąk wypuszczających gołębia w niebiosa. Tuż nad gołębiem są inicjały, RIP. Litery wypisane są kaligrafią, co czyni cały tatuaż jeszcze bardziej interesującym.

Jest to piękny tatuaż przedstawiający modlącego się mężczyznę podczas gdy kilka białych gołębi lata wokół. Kilka gołębi lata wysoko w górze, podczas gdy jeden jest blisko gruntu, lądując na kwiecie róży.

Ten czarno-biały tatuaż pokazuje gołębia, który ma zaraz zasiąść na metalicznym krzyżu. Krzyż spleciony jest z pnączami i dwiema czerwonymi różami na nich rosnącymi. Jedna z róży jest na przedzie, podczas gdy druga jest tuż za krzyżem.Jest to interesujący tatuaż zawierający gołębia. Tatuaż zawiera drewniany krzyż ze splecionymi pnączami umieszczonymi tuż nad środkiem krzyża. Tatuaż ma również parę dłoni, z każdą dłonią przy każdym końcu krzyża, zdając się go trzymać. Gołąb jest tuż poniżej krzyża. Słowa, tylko Bóg może, umieszczone są nad krzyżem, a słowa, mnie oceniać, są umieszczone poniżej gołębia.

Ten tatuaż składa się z dwóch obrazów, po jednym na każdej dłoni. Jeden przedstawia gołębia wzlatującego wysoko do nieba, ze słońcem i chmurami w tle. Drugi ma jedynie słowa ‘ostry bałagan’, wypisane w kaligrafii.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: