Kompas – wzory tatuażu

Kompas jest instrumentem, który towarzyszył historii ludzkości. Te małe cyferblaty pomagały żeglarzom i żołnierzom odnajdywać drogę od tysięcy lat. Może i nigdy z takiego nie korzystaliśmy, ale sądzę, że wszyscy wiemy czym są, i czemu są tak przydatne. Ludzie zwykle robią sobie tatuaże z czymś co jest dla nich ważne lub posiada wielki symbolizm w ich życiu. W tym sensie bardzo często się widzi mężczyzn z tatuażem z kompasem.

Istnieją różne typy męskich tatuaży z kompasem. Wiele z nich zawiera północną gwiazdę jako znak orientacyjny, litery stron świata bądź inne powiązane obiekty. W kwestii symbolizmu, może to być albo dosłowne albo filozoficzne. Ogólnie rzecz biorąc, są one bardzo popularne.

Pochodzenie tatuaży z kompasem

Kompas jest to instrument związany z tematyką żeglarską. Z tego powodu wielu marynarzy wybiera sobie taki na tatuaż. Panuje przekonanie, że hiszpańska konkwista jako pierwsza używała tatuaży z kompasem. Później żeglarze zaczęli wierzyć, że noszenie takiego tatuażu ochroni ich na morzu. W tamtych czasach spędzanie na statku dni bądź miesięcy było niebezpiecznym przedsięwzięciem. Biorąc to pod uwagę, mężczyźni Ci wybierali kompas jako swój amulet na szczęście. Jakby o tym pomyśleć, ma to spory sens. To właśnie kompas chronił ich przed zbłądzeniem i niewróceniem do domu. W ten sam sposób członkowie sił zbrojnych również szanują ten niewielki obiekt. Kompasy historycznie stanowiły istotne narzędzie dla żołnierzy. Niesamowite w kompasach jest akurat to, że wojskowi na całym świecie wciąż go używają. Dla nich różnica między mieć lub nie mieć go jest ogromna. Dlatego też symbolizm ochrony wciąż jest obecny w tej grupie mężczyzn, którzy często noszą takie tatuaże. Lecz nie tylko marynarze i żołnierze mogą sobie zrobić tego typu tatuaż.

Dlaczego tatuaże z kompasem są popularne?

Kompasy mają inne, bardziej filozoficzne symbolizmy pasujące do każdego. Podróżnicy, na przykład, również szukają tego poczucia przewodnictwa i ochrony. Ci ludzie lubiący podróżować i poznawać nowych ludzi i kultury stosują kompas jako swoje insygnia. Dlatego wielu członków tego wędrownego plemienia także szczyci się takim wzorem na skórze. Dla wielu noszenie tatuażu z kompasem symbolizować może okres gdy byli zagubieni, po czym odkryli właściwą ścieżkę życia. Dla innych może on być przypomnieniem, by nigdy nie wybierać złej drogi. Na koniec pozostają ci, którzy wierzą, że kompas reprezentuje ich właściwe postępowanie w życiu. Osoby te sądzą, że pomagają innym lub społeczeństwu, kompas to symbol tej wybranej przez nich ścieżki. Wszystkie te powody i symbolizmy są bardzo podobne, lecz są też między nimi subtelne różnice. Wszystkie bardzo ważne i istotne. Męskie tatuaże z kompasem to świetny sposób na wyrażenie pewnego uczucia bądź na ochronę przed siłą wyższą, mając jednocześnie mocne i różnorodne wzory.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Ten prosty wzór w czarnym tuszu z pewnością przyciągnie wzrok każdego. Przedstawia kompas wewnątrz pojedynczej strzały, reprezentując kierunek w życiu. Prosty, lecz wymyślny wzór gwarantuje, że tatuaż wygląda oszałamiająco, podczas gdy pogrubione linie formują ostry kontrast ze skórą.

Ten tatuaż na nadgarstek w czarnym tuszu przedstawia piękno kompasu. Ekstremalnie wymyślny, wydobywa zróżnicowane detale urządzenia. Reprezentując różne kierunki, mnogość strzał i przedziałów przedstawia nieograniczone możliwości. Co więcej, grube czarne linie gwarantują, że cały tatuaż się wyróżnia.

Umieszczenie kompasu w strzale to najlepszy sposób na przedstawienie postawienia żagla na właściwy kierunek w życiu. Ten prosty wzór w czarnym tuszu wyraźnie to symbolizuje. Wykonany grubymi czarnymi liniami, jest idealny dla lubiących prostotę.Ten tatuaż z kompasem tuszowany jest wraz z kotwicą, przedstawiając dwa bardzo ważne aspekty życia. Podczas gdy minimalistyczny kompas w czarnym tuszu reprezentuje kierunek, prosta kotwica pokazuje, że zawsze trzeba pozostać zakorzenionym w swym pochodzeniu.

Jeśli jesteś kimś, kto uwielbia proste tatuaże z kompasem lecz uważa czarny za zbyt prosty, popatrz na ten niesamowity wzór. Ukazuje piękny kompas wyróżniający się dzięki plamom kolorów w tle.Kompas umieszczony obok mapy świata oznaczać może tylko jedno – chęć podróży. Jeśli więc kochasz podróżować, to jest to tatuaż dla Ciebie. Choć zawiera jedynie obrys mapy, trzymając prostotę, to misterny kompas czyni cały wzór genialnym.

Ten piękny tatuaż przedstawia kompas połączony z kotwicą. Choć gruby czarny tusz jest wyraźnie widoczny, to plamy jasnych kolorów w tle sprawiają, że wyskakuje z podłoża! Reprezentuje sukces przy wyruszaniu w rejs właściwą drogą życiową, cały czas jednak będąc zakotwiczonym do swych kluczowych wartości.

Jedyne, co jest lepsze niż piękny kompas to kompas z plamami kolorów. Ten tatuaż przedstawia jakże popularny wzór z piękną kombinacją błękitu i lekkiej lawendy w tle. Z purpurowymi podkreśleniami akcentującymi tło, kolory gwarantują, że uwaga skupia się na prostym, lecz pięknym kompasem na przedzie.Jest to piękny pomysł na tatuaż z kompasem dla duszy podróżnika. Przedstawia minimalistyczne urządzenie z dolnym obramowaniem. Środek zastępują urocze wzgórza w gwieździstą noc. Jeśli więc złapałeś bakcyla podróży, oto najlepszy sposób by to wyrazić.

Piękny tatuaż, ten wzór jest tak popularny jak i prosty. Kompas jest tu tuszowany w surowy acz prosty sposób, lecz misterne detale tworzą niezapomniany efekt końcowy. Grube czarne linie tworzą piękny kontrast ze skórą dla optymalnego efektu.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: