Krzyż – wzory tatuażu

Tatuaże krzyże są jednym z najbardziej popularnych stylów tatuaży dla mężczyzn. Są uderzające, często symboliczne i mogą być włączone do różnych wzorów. Ale nie musisz być chrześcijaninem, aby uzyskać taki tatuaż. Krzyż to nie tylko chrześcijański symbol. Ma też znaczenie w życiu świeckim, dając mnóstwo powodów, aby bawić się motywem we własnych wersjach pięknych tatuaży.

Znaczenia Krzyża

W chrześcijaństwie: w dzisiejszym chrześcijaństwie krzyż święty jest symbolem tryumfu Chrystusa nad grzechem i śmiercią oraz przypominającym Bożą miłość, przez którą ofiarował swego syna za zbawienie ludzkości. Reprezentuje również pokutę.

Przed chrześcijaństwem: Krzyż, który był używany do egzekucji Chrystusa, jest przypomnieniem historycznego użycia Krzyża jako karę dla więźniów. Więźniowie byli okrutnie i nieludzko krzyżowani na drewnianych krzyżach i umierali w brutalnych okolicznościach.

Krzyż Ankh: Symbol krzyża z antycznego Egiptu Ankh, o kształcie przypominającym łzę przypiętą na T, był symbolem równowagi życia i śmierci, nieśmiertelności, a także związku męskiego i żeńskiego. Egipcjanie używali tego symbolu w swoim skrypcie (hieroglify) dla słowa „życie”.

Krzyż celtycki: Jest to kolejny antyczny symbol w kształcie krzyża i pierścień otaczający skrzyżowanie. Symbol ten był używany w Irlandii i Szkocji do reprezentowania dziedzictwa i wiary. Ma również mistyczne znaczenie, które wiele osób kojarzy się z kręgiem życia. Celtycki krzyż widać w rozmaitych skomplikowanych i pięknych ozdobnych projektach w sztuce i w tatuażach, szczególnie od czasów celtyckiego odrodzenia.

Krzyże plemienne: krzyże plemienne zawdzięczają swoje pochodzenie starożytnym plemionom z całego świata, gdzie mężczyźni zdobią ciała naturalnymi pigmentami i żywymi kolorami wraz z czarnym. Celem tych tatuażów było odeprzeć zło. Wielu współczesnych tatuażystów lubi tworzyć fajne odmiany plemiennych krzyży z dodatkowymi elementami projektu.

Pomysły na tatuaże-krzyże dla facetów

Wielu chrześcijan lubi nosić krzyżowe wzory tatuaży z cytatami ich ulubionego wersetu z Biblii. Aby było jeszcze bardziej uderzająco, możesz mieć swój ulubiony werset biblijny w formie samego krzyża. Alternatywnie, zamiast posiadać cały werset, po prostu możesz mieć numer rozdziału i wiersza w projekcie. Wraz z tym, możesz mieć inny odpowiedni symbol. Na przykład Twój ulubiony ptak dla Psalmu 139: 9 „Jeśli wstaję na skrzydłach świtu …”

 • Celtycki Krzyż jest bardzo wszechstronny jako tatuaż dla facetów i może być stylizowany na wiele sposobów. Jednym z najbardziej popularnych jest wzór celtyckiego węzła w ramionach krzyża. Możesz także połączyć krzyż celtycki z celtyckimi węzłami, aby nosić jako wytatuowaną opaskę wokół bicepsa.
   
 • Możesz nosić święty krzyż na plecach wraz ze stylizowanymi skrzydłami anioła na całych plecach. Jest to popularny męski wzór, który może mieć wiele fajnych odmian kolorów i stylów.
   
 • Azteckie wzory krzyżowe to bardzo fajne interpretacje geometrycznych wzorów azteckich w postaci krzyża. Krzyżem może być krzyż celtycki (z okręgiem na skrzyżowaniu) lub zwykły.
   
 • Mężczyźni, którzy są ojcami mają świetną opcję noszenia tatuażu-krzyża wraz z ich miłością do swoich dzieci, na ciele. Twój tatuażysta może zaprojektować wzór dla Ciebie w postaci wstążki owiniętej wokół dłuższego krzyża, z wygrawerowanym imieniem każdego dziecka na każdej widocznej pętli.
   
 • Tatuaże inspirowane plemiennymi mogą być klasyczne, wyrafinowane i kolorowe lub mogą być bardziej nowoczesne, minimalistyczne.
   

Wielką zaletą krzyży jest to, że można nosić je wszędzie na ciele. Możesz mieć mały krzyż wyryty na palcu, lub duży projekt na plecach lub na ramieniu. Małe tatuaże dla mężczyzn mogą być noszone na szyi. Tatuaże mogą być noszone na przedramieniu lub ramieniu. Niektórzy faceci mają krzyże na swoich palcach, sprawiające wrażenie trwałego pierścienia. Ukryj je, przykryj cierniem i spraw, aby paliły się w płomieniach lub zostaw je po prostu czarno-białe. Nie możesz źe wybrać, gdy zdecydujesz się na krzyż, który jest piękny, znaczący, super i ponadczasowy.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Na łuku pleców znajduje się krzyż w masywnym rozmiarze, przeniknięty niebiańsko niebieskim wyblakłym kolorem, jak witraże z czasów starożytnych, z rozrzuconymi olbrzymimi skrzydłami składającymi się z wielu delikatnych piór.

Ten symboliczny krzyż został stworzony z ukośnymi brzegami, miękkimi krzywymi i przybity po środku, wydaje się być lekko podniesiony, co sprawia wrażenie, że jest osobnym przedmiotem, a nie tatuażem i że można go uchwycić rękami.

Gotycki krzyż napełniony jest pełnym mocy, silnym i namiętnym czerwonym kolorem. Grube, czarne linie gładko przesuwają się i owijają wokół krzyża trzymając zarówno zakrzywione jak i spiczaste końce, podobnie jak ostre, przekłuwające ciernie.Drewniany krzyż to klasyczny wizerunek wśród krzyżowych szkiców. Grube drewno, które jest dokładnie wyszczególnione liniami wyrysowanymi na powierzchni, jest wzbogacone o kawałek tkaniny, który Jezus nosi na sobie, a podświetlony jest koroną cierniową i ostrymi gwoździami.

Prosty, ale bardzo piękny, ten prosty krzyż idealnie nadaje się na rękaw. Jest goły, ale kontur jest pełen krzywych, stoków i fal o różnych rozmiarach i odcieniach czerni, co sprawia, że ramię wygląda całkiem atrakcyjnie.Gruba krzyżowa postać, która jest wypełniona ostrymi krawędziami, gdzie skrzydła orła są rozłożone i rozciągnięte tuż za plecami. Poczuj wolność i siłę ptaka, ponieważ wznosi się wysoko i dumnie na niebie z tym skrzydlatym krzyżem.

Wzór, który wyróżnia się wśród pięknych krzyżowych tatuaży, dając znacznie bardziej boski wygląd, ten krzyż obejmuje Trójcę Świętego – Ojca, Syna i Ducha, razem w krzyżu, aby nosić ze sobą oplątane ciernie, pulsujące i obejmujące szyję.

Krzyż na całym ciele, nadający wygląd eleganckiego marmuru, noszony z twoim imieniem lub kogoś ważnego dla ciebie. Pierzaste skrzydła gołębia lub anioła są szeroko rozpostarte i obejmują krzyż, nadając mu więcej gracji.Ten krzyż ma bardzo znaczący wygląd. Wygląda ciężko, zrobiony z kamienia lub skały, która ma silne podstawy. Wypełnienie i granice są głęboko zakorzenione w liniach i różnych odcieniach, wzbogacone o imiona napisane po drugiej stronie.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: