Lew – wzory tatuażu

Gdy mowa o lwach, pierwsze co przychodzi na myśl to królewskość i pewność siebie, prawda? Obraz lwa reprezentuje przewagę, moc i dzikość. Lew, Król Zwierząt, to jedno z najpopularniejszych zwierząt na męskich tatuażach. Jakie jest więc znacznie męskich tatuaży z lwami?

Najbardziej absolutny symbolizm i znaczenie tatuażu z lwem to: moc, siła, odwaga, zwycięstwo, chwała, witalność, męskość, sprawiedliwość, troska, rodzina.

Męskie tatuaże z lwami są różnorodne w kwestii formy i stylu. Przejrzyjmy zatem różne kulturalne perspektywy i znaczenia tatuaży z lwami.

Znaczenia tatuaży z lwami

1. Lew w mitologii Greckiej
Choć Grecka mitologia jest romantyczna, lwy są tutaj utożsamiane z męstwem i miłością.

2. Lew w chrześcijaństwie
Lew przedstawia Boga ze względu na swą królewską pozycję, przez co znany był z obrazowania sprawiedliwości i władzy. Symbol ‘Lew Judy’ przedstawia również lwa jako symbol Jezusa Chrystusa.

3. Lew na tatuażu z kwiatami
Wbrew pozorom, tatuaże z lwem i kwiatami są bardzo męskie i popularne wśród facetów, gdyż obrazują idealną równowagę między siłą a kruchością oraz pragnienie odnalezienia złotego środka między swoją spokojniejszą stroną oraz gorliwą naturą. Symbolizuje też uznanie żeńskiej mądrości, miłości, elegancji i piękna.

4. Lew w mitologii Chińskiej i Japońskiej
Lwy z punktu widzenia kultury Chińskiej i Japońskiej symbolizują szczęście, ochronę, straż, siłę i moc. Po prostu symbolizują honor, waleczność i sprawiedliwość według punktu widzenia kultury Samurajów.

5. Tatuaże lwa z barankiem
Lwy, jak już wiemy, reprezentują siłę, moc i męstwo, podczas gdy baranek reprezentuje czystość, niewinność i duchowość. Ten tatuaż przedstawia dwoistą naturę osoby z równowagą między stroną racjonalną i emocjonalną.

6. Tatuaże lwa ze smokiem
Te tatuaże przedstawiają kombinację brutalności i mocy, gdyż oba te zwierzęta są królami w swych własnych stronach. Reprezentują siłę, władzę, męstwo i moc.

7. Ryczący lew
Ryczący lew jest bardzo potężny i dziki, ktoś kogo należy się bać i szanować. Są przywódcami, a tatuaż z ryczącym lwem to znak, że kogoś takiego należy doceniać i szanować, gdyż pod ich skórą drzemie bestia, gotowa wyswobodzić się i uderzyć.

8. Lwia łapa
Tatuaż z lwią łapą oznacza osiągnięcia, postępy w życiu, odwagę i ochronę.

9. Rodzina
Lwy polują samotnie, lecz znane są z wracania do swych lwiątek i lwic, na powrót łącząc się z rodziną by zapewnić jej pokarm i ochronę.

10. Lew w koronie
Tak jest, lew jest Królem Dżungli, a lew w koronie symbolizuje fakt, że jesteś swym własnym Królem i nikt Cię nie może pokonać lub w jakikolwiek sposób spróbować Cię zdominować.

11. Tatuaże z lwami w astrologii
Znak zodiaku lew przedstawia lwa i rządzi nim bieg. Ten piąty znak zodiaku reprezentuje ożywioną energię i żądzę przygód. Mówi się, że osoby urodzone pod tym znakiem są urodzonymi przywódcami, inteligentni, ekstrawaganccy, żywiołowi, bystrzy, sprawiedliwi i świetnie bilansują swoje życie zawodowe i osobiste.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Ten tatuaż z lwem w stylu New School rozciąga się w okolicy mięśnia naramiennego. Zawiera jasno kolorową głowę i grzywę lwa, wysoce szczegółową z liniowaniem i cieniami. Lew nosi kłódkę na sznurze wokół szyi, a na kłódce wygrawerowane są litery „T & B”.

Tatuaże z lwami często są wykorzystywane jako symbole mocy i królewskich cech, a ten tatuaż męski jest tego świetnym przykładem. Czarno-biały lew w stylu New School nosi zdobioną koronę królewską i rozciąga się wzdłuż tylnej części łydki.

Ten tatuaż z lwem dla facetów zawiera kombinację wypełnienia z kropkowaniem, tworząc geometrycznie wyglądający element. Lew jest idealnie symetryczny. Oszałamiająca mandala rozciąga się od czubka aż po spód jego twarzy i jest cieniowana fachowym kropkowaniem.Ten tatuaż w stylu surrealistycznym zawiera świetny przykład męskiego tatuażu z lwem w wodnych kolorach. Lew jest mieszanką purpury, złota, zieleni oraz błękitu ociekających tuż spod kolana aż do spodu łydki w pastelowych pociągnięciach pędzla.

Ten wypełniony tatuaż zawiera lwa ujętego w profilu, rozciągającego głowę przez klatkę piersiową i bark. Czarno-białe tuszowanie inspirowane jest henną – grzywa jest starannie wypełniona pełnymi wzorami mandali, oraz liniowanym cieniowaniem.Ten czarno-biały lew stanowi świetny przykład pomysłu na męski tatuaż ze zwierzęciem. Zawiera wielce szczegółowego lwa w stylu New School, umieszczonego na górnej tylnej części barku. Pismo arabskie wygina się w mocnym czarnym tuszu ponad głową lwa.

Ten pomysł na tatuaż zawiera lwa leżącego wzdłuż dolnego boku, otoczonego wirującym wypełnieniem. Lew tuszowany jest mocnymi, gładkimi liniami oraz hojnym cieniowaniem, przez co wygląda jak wykuty z marmuru.

Lew przebija się przez skórę wokół mięśnia naramiennego w eksplozji czarnego tuszu na tym męskim tatuażu. Obnaża ostre, szczegółowe zęby, a jego grzywa eksploduje przez bark w świetnych detalach i cieniowaniu. Rozpływa się w rozmazany tusz pociągnięć pędzlem w kolorach wodnych.Ten tatuaż z lwem w stylu New School przedstawia lwa o posępnej twarzy spoglądającego z mięśnia naramiennego. Lew tuszowany jest na czarno-biało, i przedstawiony w sposób prosty acz realistyczny, dzięki detalom i cieniowaniu.

Ten tatuaż w stylu ilustracyjnym zawiera abstrakcyjną głowę lwa rozbryzgującą się po tylnym bicepsie. Szkic twarzy lwa pokolorowany jest tęczową gamą plam w kolorach wodnych. Kolory spływają po ramieniu w oszałamiających strumykach pastelu.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: