Łuk i strzała – wzory tatuażu

Z różnych powodów ludzie od zawsze kochają rysunki zmywalne oraz te permanentne, symbole lub znaki na swoich ciałach, znane także jako tatuaże. Niektórzy z najlepszych tatuażystów zawierają w swoich tatuażach ukryte znaczenie. Dobrym przykładem są tatuaże z łukami i strzałami, które mogą mieć wiele różnych znaczeń w zależności jak na nie spojrzymy. Oto kilka przykładów takich tatuaży wraz z ich znaczeniami.

Pojedyncza strzała

Tatuaż z pojedynczą strzałą może mieć wiele znaczeń. Może symbolizować ochronę i obronę, ale także może być znakiem wytrzymałości, własnego kierunku lub ruchu. Złamana strzała może oznaczać wolość lub godzenie się z czymś; natomiast odwagą może się cechować symbol strzały przekłuwającej diament.

Dwie strzały

W najpopularniejszych tatuażach z dwiema strzałami, ich końce mogą albo być naprzeciwko siebie albo się od siebie odwracać. Strzały mogą się też przecinać. W pierwszym przypadku, tatuaż stanowi o wojnie lub niezgodzie, za to drugi może symbolizować rezolucję i medytację. W ostatnim przypadku ze skrzyżowanymi strzałami, może być to symbol głębokich więzi przyjaźni.

Wiele strzał

W niektórych innych tatuażach możemy zobaczyć garść strzał, które symbolizują siłę. Na przykład, pięć strzał wskazuje na ogromną twardość, jedność lub odporność. To może również znaczyć, że coś lub ktoś jest trudny do złamania.

Naciągnięta i poluzowana strzała na łuku

W prawdziwym życiu, czasem możemy doświadczyć, gdy coś lub ktoś coś powstrzymuje lub spowalnia. Jest to pokazywane przez ten tatuaż z łukiem i strzałą, która jest wycofana. W sytuacjach, gdy ktoś zaczyna robić nowe rzeczy w życiu lub zdobywa więcej osiągnięć lub zdoła wydostać się ze spowalniającej sytuacji, może być to świetnie opisane naciągniętą strzałą na łuku. Połączenie tych dwóch na tatuażu znaczy, że ktoś przechodzi lub przeszedł przez jakieś wymagające sytuacje w życiu. Krótko mówiąc, takie tatuaże z łukiem i strzałą świadczą o tym, że komuś, kto miał złe czasy, polepszyło się.

Łuk i strzała Kupidyna – tatuaże miłosne

Ludzie na różne sposoby wyrażają i okazują miłość, a jednym z tych sposobów są tatuaże. Oprócz serc, jednym z najpopularniejszych motywów są łuk i strzała Kupidyna. Wyglądają jak serce, kiedy są złożone ze strzałą, ukazują łuk Kupidyna. Symbolizuje to także świetną energię związaną z czymś lub kimś.

Tatuaż Erosa jest kolejnym świetnym pomysłem na tatuaż dla zakochanych. Pokazuje on tego greckiego boga miłości jako chłopca ze skrzydłami trzymającego łuk i strzałę.

Strzelec: Zobaczysz ten tatuaż najczęściej u ludzi urodzonych pomiędzy 21 listopada a 20 grudnia. Strzelec jest dziewiątym znakiem zodiaku. W tatuażach, często jest rysowany jako stworzenie z częścią ciała ludzką, a częścią zwierzęcą, np. końską, zwykle od pasa w dół. Górne części ciała wyglądają jak mężczyzna bez koszulki z łukiem i naciągniętą strzałą, gotowy do oddania strzału. Strzelec jest uznawany za symbol ognia; ten znak zodiaku może symbolizować dobrą energię i charyzmę, z męskiego punktu widzenia. Niemniej jednak, łuk i strzały strzelca mogą też znaczyć, że posiadacz ma cechy charakteru zarówno ludzkie jak i zwierzęce.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Mierzy w swój cel za pomocą łuku i strzały, jest podobny do mężczyzny, ale bez twarzy. Koncentruje się z uniesionymi ramionami, gdy naciąga strzałę drugą dłonią, posuwając swoją twarzą bez twarzy, gotowy, aby szybko uwolnić strzałę.

Minimalistyczny motyw łuku i strzały w tatuażu z grubymi liniami, zaokrągleniami i kropkowanymi liniami. Struny są w spoczynku, przyjęły trójkątny kształt; na środku łuku znajdują się białe kółka, małe i duże.

Mała figurka kobieca nosząca małą sukieneczkę i piękny stroik na swoich długich lśniących włosach trzyma długi łuk i strzałę. Ma je w swoich rękach odzianych rękawiczkami, elegancki wygląd łuku i cienka strzała pasują do jej smukłej sylwetki.Wprawiające w zachwyt kolory, anielskie piękno i intrygująca rzeźba tworzą arcydzieło. Kobieta z falowanymi włosami i ogromnymi skrzydłami pełnymi piór celuje wysoko i naciąga struny swojego pięknego łuku gotowa wystrzelić cienką strzałę przez najdelikatniejszy ruch palców.

Na ramieniu nieopodal łokcia jest wytatuowany piękny łuk wraz ze strzałą prezentujący piękną pannę gotową strzelić prosto do swojego celu. Próbuje to zrobić za pomocą swoich długich nóg i stóp, które trzymają broń, stojąc na rękach.Trzy strzały są umieszczone symetrycznie na środku delikatnie rzeźbionego pudełka. Łuki przecinają się we wspólnym punkcie, który dzieli się na łuku, a małe białe kółka zajmują ten obrazek tylko, aby być bliżej kropkowanej ramy.

Chłodny, zimny łuk prezentuje ten piękny kolorowy tatuaż, który wyróżnia się na skórze. Łuk jest dokładnie wyrzeźbiony ze smukłą rączką i zakończeniami, które się zaokrąglają, tworząc symbol strzelca.

Smukła kobieta bez twarzy ubrana w obcisłą sukienkę z włosami ozdobionymi pięknymi akcesoriami trzyma długi łuk. Rączka i zakończenia kończą długie linie wąskich strun.Trzy strzały z ozdobnymi diamentowymi główkami i wieloma detalami leżą na pięknym łuku. Drewniane rzemiosło okienka i metaliczny połysk uchwytu robią ogromne wrażenie na tym tatuażu.

Okrągła zasłona ma podwójny czarny zarys, a kolejny kształt okręgu jest zawarty w promieniach. W samym środku wewnętrznej części kompasu widnieją małe, ale eleganckie, pełne detali łuk i strzała.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: