Nadgarstek – wzory tatuażu

Tatuaże oznaczają wiele różnych rzeczy dla wielu różnych osób. Tak naprawdę istnieje możliwość, że ten sam tatuaż może mieć tyle różnych znaczeń, co osoby go noszące. Są jednak pewne tatuaże mające te same znaczenie. Przykładowo, tatuaż z motylem u kobiety może oznaczać wdzięk, odrodzenie, odnowę, powrót do niewinności lub piękno. Niektórzy faceci również używają tatuaży z motylem by pokazać te same rzeczy, choć wzór może być bardziej surowy.

Męskie tatuaże na nadgarstek w ciągu ostatnich lat mocno ewoluowały. Dziś istnieje szeroka gama wzorów do wyboru. Każdy ma inne znaczenie. Wśród popularnych męskich tatuaży na nadgarstek wymienić można tatuaże z okiem, znaki Kanji, inicjały, pełne imiona i tak dalej. Oto lista najpopularniejszych tatuaży na nadgarstek lubianych przez mężczyzn wraz z ich znaczeniem.

Tatuaże na nadgarstek z symbolami religijnymi

Chociaż niemal każdy tatuaż stanowi przekaz na swój własny sposób, tatuaże z symbolami religijnymi są zapewne najgłośniejsze i najszczersze. W ten sposób możesz powiedzieć światu, że wyznajesz pewien pogląd i nie wstydzisz się do tego przyznać. Wybór jakiegokolwiek symbolu religijnego na tatuaż wymaga sporego przemyślenia zawczasu. Jest to przekaz, który będzie rozbrzmiewać przez całe Twoje życie. Będzie miał wpływ, zarówno pozytywny jak i negatywny, na większość napotkanych osób. To powiedziawszy, oto niektóre popularne opcje i ich znaczenie:

Ahimsa – Brak przemocy

Om – Pochodzi z hinduizmu, dźinizmu i buddyzmu, ten tatuaż reprezentuje świętą mantrę.
Yin-yang – Zapewne jeden z najpopularniejszych tatuaży na świecie (na każdej części ciała). Reprezentuje harmonię między dwoma przeciwnymi siłami. Pochodzi ze starożytnej filozofii chińskiej.
Ik Onkar – Stanowi silny przekaz oznaczający wyższą rzeczywistość. Pochodzi z sikhizmu.

Tatuaże z gwiazdami na męskich nadgarstkach

Te są również popularne wśród facetów. Tatuaże z gwiazdami oznaczają wiele różnych rzeczy w zależności od ilości ramion:

 • Gwiazda żeglarska – Reprezentuje ona przewodnictwo, ochronę i bezpieczeństwo.
 • Pentagram zwykły – Równowaga i ochrona.
 • Gwiazda Dawida – To kolejny bardzo popularny wybór. Jest to powszechny symbol Żydów i Izraela.
 • Pentagram do góry nogami – Jest to bardzo kontrowersyjny wybór, gdyż reprezentuje znak Diabła.
 • Spadająca gwiazda – Reprezentuje ona filozofię osoby na temat ulotności życia
   

Znaki zodiaku

Popularne są wśród obu płci i każdy z 12 ma inne znaczenie:

 • Baran – Reprezentuje energię, pewność siebie, odwagę i niecierpliwość
 • Byk – Reprezentuje miłość, cierpliwość, praktyczność i zrozumienie
 • Bliźnięta – Reprezentuje równowagę, dostosowanie się, elastyczność i wsparcie
 • Rak – Reprezentuje konserwatywność, nastrojowość, sympatię i wierność
 • Lew – Reprezentuje przywództwo, zwięzłość, intuicję oraz twardą głowę
 • Panna – Reprezentuje dociekliwość, intuicję, sugeruje analityczne myślenie i zdolności zespołowe
 • Waga – Reprezentuje stabilność, harmonię, romans i urok osobisty
 • Skorpion – Reprezentuje pasję, inteligencję, intuicję oraz emocje
 • Strzelec- Reprezentuje dowcip, spryt, niecierpliwość oraz chęć przygody
 • Koziorożec – Reprezentuje praktyczność, restrykcję, cierpliwość oraz zorganizowanie
 • Wodnik – Reprezentuje uczciwość, lojalność, inteligencję oraz leniwość
 • Ryby – Reprezentuje spryt, altruizm, uczciwość oraz współczucie
   

Wśród innych popularnych tatuaży na nadgarstek dla facetów wymienić można tatuaże ze słońcem, nutami oraz znakami Kanji. Wszystkie te wzory oznaczają coś nieco innego i bardziej osobistego dla noszącego. Wiele z nich jest popularne gdyż pokazują siłę, niosą przekaz i wyglądają naprawdę fajnie.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Zdumiewający tatuaż podniesiony z ciemnością przebijającą się przez światło. Delikatne płatki tej róży stanowią spory kontrast dla wzoru oraz detali kojarzonych z tych delikatnym obrazem. Prawdziwe dzieło sztuki, miejsce tego obrazu jest na malowidle.

Elegancki obraz miecza, podobnego do rzymskiego gladiusa, to ostatni krzyk mody i do tego bardzo męski. Wzór jest prosty z natury i oznacza, że noszący wygląda na bardzo silnego. Taki tatuaż to świetny akompaniament na nadgarstek dający siłę.

Ten leśny tatuaż na nadgarstek zapewnia, że patrzysz na las i widzisz drzewa. Te eleganckie drzewa pokazują delikatną naturę świata zewnętrznego i dają świetny widok dziczy dla wszystkich kochających dzikość.Pióra to oznaka obecności boskości, te pióra są delikatne i stanowią spory kontrast dla nadgarstka pod nimi. Te tatuaże przypominają noszącemu o boskości w ich życiu przy każdym spojrzeniu w dół.

Nie boję się wędrować po świecie samotnie, drobne przypomnienie o tym, jak ważne jest nie bać się bycia silnym i parcia na przód. Takie powiedzenie przypomina każdego dnia o bólach życia i wiary.Niesamowite naturalne linie drzew cenione są w tym pięknym obrazie drzew przedstawiającym to, co najlepsze z natury. Gdy pragniesz wielkiej przyrody, wystarczy spojrzeć w dół, a zobaczysz niedźwiedzia w oddali.

Kompas daje Ci znać, w którym kierunku zmierzasz, mając taki na nadgarstku możesz zawsze być pewien właściwego kierunku. Znaczy to, że zmierzasz w stronę postępu oraz wiedzy.

Drzewo pozwala Ci dostrzec, że zawsze stoisz twardo na ziemi, i że w każdej chwili możesz podziwiać coś pięknego na ramieniu. Będziesz cenić piękno tego drzewa przy każdym spojrzeniu na nadgarstek.Tatuaż z kręgiem i linią symbolizuje, że nie jesteś ukończony i nadal jesteś w toku. Będziesz mógł wiedzieć, że jesteś w trybie ciągłego rozwoju w tym i innych działaniach.

Ten labirynt z miejsca przypomina o próbach i udrękach życiowych, w ten sposób można wiedzieć, że jesteś w trakcie czegoś, z czego wyjdziesz po drugiej stronie. Jest to świetny wzór plemienny mający przekaz.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: