Ośmiornica – wzory tatuażu

Tatuaże z ośmiornicami stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Główną przyczyną jest dowolność rozmiaru, koloru, znaczenia i umieszczenia. Takie tatuaże noszą zarówno mężczyźni jak i kobiety, w neutralnych, jasnych lub naturalnych kolorach, solo oraz z innymi stworzeniami morskimi. Ośmiornica jest tak nienasyconym drapieżnikiem, że może zacząć pochłaniać samą siebie. Wciąż nie wiadomo, czemu ośmiornice pożerają siebie zaczynając od swoich macek i czasem kończąc śmiercią.

Ośmiornica jest wybierana na tatuaż przez swoją tajemniczość. Jej elastyczność, umiejętność kamuflażu, adaptacji i regeneracji sprawiają, że mężczyźni często ją tatuują. Jej 8 członków nadaje jej nazwę. Co więcej, numer 8 jest związany z symbolem nieskończoności, może ukazywać nieskończoność osobowości, miłości lub finansów.

Znaczenia

Fakt, że ośmiornica może odczepić jedną z kończyn w niebezpieczeństwie symbolizuje umiejętność wyrzucania zbędnych rzeczy z życia posiadacza. Oznacza to, że posiadacz potrafi iść do przodu w życiu po zderzeniu się z trudną sytuacją czy tragedią.

Fakt, że kończyna ośmiornicy może po raz kolejny odrosnąć symbolizuje regenerację i umiejętność pójścia do przodu w życiu wtedy, kiedy jest to wymagane. Jest to znak przekonania, zwłaszcza w sytuacjach, gdzie ludzie mogą rozwinąć siebie po trudnej fazie w życiu.

Tatuaże z ośmiornicami są często noszone, aby pokazać, że ich posiadacz jest gotowy stawić czoła każdemu wyzwaniu i nie boi się utraty czegoś w życiu. Fakt, że ośmiornica może przeżyć w trudnych warunkach ukazuje, że posiadacz może zaakceptować wyzwania, jakie stawia mu życie.

I oto umiejętność ośmiornicy przypominająca kameleona – zmienianie kolorów i znikanie w chmurze czarnego atramentu w razie ataku; ukazuje to tajemniczość, cud i transformację. Brak kręgosłupa sprawia, że ośmiornice są bezkręgowcami, więc są dość elastyczne, aby płynąć z biegiem oceanu i znaczy to, że posiadacz umie dostosować się do różnych sytuacji w życiu.

Położenie

Tatuaże z ośmiornicami dla mężczyzn są marzeniem każdego wielbiciela tatuaży, bo ich elastyczność pozwala tatuatorowi wyciągnąć z nich najwięcej, ile się da. Artysta może wytatuować ośmiornicę na przykład na dole pleców z mackami owiniętymi wokół bioder, aby dosięgnąć kręgosłupa albo owinięte macki wokół ramion i nóg lub na ramionach.

Tatuaż może być także na ramieniu z mackami zwisającymi na ramiona i klatkę piersiową. Niektórzy umieszczają ośmiornice na nodze z mackami wydłużającymi ją. Po prostu, można go umieścić wszędzie, gdzie macki mogą dosięgnąć innych części ciała.

Tatuaże z ośmiornicami oferują nie tylko dowolność miejsca, ale też możliwość zmiany kolorów, aby dopasować się do otoczenia pozwala artyście stworzyć tatuaż w kolorach tęczy. Właśnie dlatego ważna jest odpowiednia kombinacja kolorów, aby wydobyć odpowiednie znaczenie i elegancję.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Ta kolorowa ośmiornica idealnie pasuje na górną część ramienia. Symbolizuje odwagę i gotowość na podjęcie każdego wyzwania. Mały rozmiar zapewnia poczucie spokoju, ale nie znaczy, że posiadacz takiego tatuażu ma słabą wolę.

Tatuaż z ośmiornicą na ręce umieszczony niedaleko kciuka, w dobrze widocznym miejscu. Jego umieszczenie symbolizuje umiejętność zmiany w życiu i powrotu do siebie po niepowodzeniach.

Ten duży tatuaż z ośmiornicą przykrywa całe plecy kolorowym wzorem, aby obudzić odwagę w jego posiadaczu. Ogromna głowa z mackami wygląda przerażająco.Tatuaż z ośmiornicą na przedramieniu z mackami otaczającymi ramię jest świetnym odwzorowaniem różnorodności, zmienności i wnikliwości, które są bardzo ważne dla każdego mężczyzny, który stawia czoła zadaniom w życiu. Przedłużone macki ukazują odwagę posiadacza.

Ten unikalny tatuaż jest strasznym wizerunkiem ośmiornicy włączonej w ciało człowieka, jest świetnym symbolem chęci i zmienności. Ten tatuaż na przedramieniu pokazuje jak silnie posiadacz próbuje osiągnąć swoje cele, mimo niepowodzeń.Tatuaż z ośmiornicą na przedramieniu z mackami rozłożonymi w różnych kierunkach i głowąw centrum. Tak jak wiele innych tatuaży z ośmiornicami, ten wzór symbolizuje odwagę i umiejętność podejmowania wyzwań w życiu.

Ten tatuaż w górnej części ramienia pokazuje ośmiornicę blue-ringed symbolizującą śmiertelność i to, że z posiadaczem takiego tatuażu nie można sobie igrać. Ośmiornica blue-ringed jest śmiertelną kreaturą, której jad może zabić człowieka w kilka minut.

Ten ładny tatuaż z ośmiornicą na przedramieniu nie jest przerażający jak inne i może być umieszczony w celu zachęty. Posiadacz chce przez to powiedzieć, że tak jak ośmiornica, chce stawiać czoła wyzwaniom, które da mu życie.Straszne tatuaże z ośmiornicami, takie jak ten, symbolizują odwagę i umiejętność walki pomimo trudności. Tatuaż mówi nam wiele o jego posiadaczu, zdaje się ostrzegać, że lepiej z nim nie zadzierać.

Niewielkiego rozmiaru tatuaż w górnej części ramienia przedstawia ośmiornicę pochłaniającą twarz kobiety. Jej macki przedstawiają determinację, aby ruszyć na przód po nieudanym związku. Wiadomość jest odważna, przez co widać, że posiadacz jest po przejściach.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: