Proste – wzory tatuażu

Tatuaże nie zawsze muszą być wielkimi, ozdobnymi wzorami zajmującymi całe ramię czy klatkę piersiową. Subtelne tatuaże stają się coraz bardziej popularne. Zaletami niewielkich tatuaży jest na pewno to, że są proste do ukrycia pod ubraniem oraz nie dominują nad Tobą. Spójrz na te kilka prostych tatuaży dla mężczyzn i ich znaczenia.

Węzeł celtycki

To popularny wśród mężczyzn typ tatuażu, ponieważ jest estetyczny i ma głębokie przesłanie. Istnieje kilka typów węzłów celtyckich i każdy z nich ma inne znaczenie. Na przykład, węzeł triquetra i węzeł trinity są symbolami ochrony. Symbolizują też żywioły ziemi, wody i powietrza w kulturze irlandzkiej.

W kulturze pogan węzeł trinity symbolizuje dziewicę, matkę i staruszkę. Obecnie ten węzeł też jest interpretowany jako symbol umysłu, ciała i duszy. Tego typu tatuaż jest idealny dla mężczyzn z korzeniami celtyckimi lub do których przemawia ich znaczenie. Wielu mężczyzn posiada duże celtyckie tatuaże, ale popularne są również małe, szlachetne przez swoje dokładne linie i wybrane położenie.

Tekst

Oto jeden z najprostszych typów tatuaży dla mężczyzn. Tatuaż z tekstem zawiera słowo lub zdanie bez zbędnych udziwnień. Najpopularniejsze są słowa motywujące lub skłaniające do refleksji. Niektórzy mężczyźni tatuują sobie całe cytaty. Takie tatuaże przypominają ich właścicielom i innym ludziom ważne rzeczy w życiu.

Kolejnym popularnym pomysłem na tatuaż z tekstem są znaczące słowa z piosenki. Wielu mężczyzn ma swój ulubiony typ muzyki, artystę czy zespół. Tatuaż ze słowami piosenki to świetny sposób na wyrażenie swojej osobowości i upodobań.

Znaki astrologiczne

Mimo, że tatuaże astrologiczne są zwykle kojarzone z kobietami, mężczyźni również je posiadają. Symbole przedstawiające znaki w astrologii są bardzo proste. Na przykład, symbolem Byka jest okrąg z dolna częścią kolejnego okręgu na górze. Ma to przypominać głowę byka z zakręconymi rogami. Taki tatuaż łatwo można ukryć, ale może też mówić wiele o Tobie.

Znak Om i inne znaki duchowe

Przez rosnącą popularność jogi i medytacji na Zachodzie, coraz częściej więcej mężczyzn otwiera swoją duchową stronę. Jest to jeden z najprostszych możliwych tatuaży. Sam symbol, mimo swojej prostoty, ma głębokie znaczenie.

Symbol reprezentuje dźwięk „Om”, który był dźwiękiem inicjującym kreację egzystencji w hinduizmie i buddyzmie. Symbolizuje on też cztery stany boskiej osoby Brahmana z tych religii. Te cztery stany to dobroć, miłosierdzie, radość i spokój umysłu. Hinduizm i Buddyzm to dwie z najbardziej popularnych religii na świecie i jeśli je wyznajesz, tatuaż Om będzie dla Ciebie idealny.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Tatuaż znajduje się na prawym przedramieniu, jest prosty i złożony z dwóch czarnych elementów, każdy z nich jest gruby na około jedną czwartą cala z półcalową przerwą pomiędzy nimi. Góra wyższego elementu zaczyna się dwa cale od łokcia.

Tatuaż znajduje się na wewnętrznej części lewego przedramienia, jest czarny i ukazuje zarys trzech identycznych trójkątów równobocznych, każdy jest długi na około pół cala, a cały tatuaż ma około 1 cal. Trójkąty są w jednym rzędzie na środku przedramienia, wskazują w kierunku nadgarstka i dotykają siebie nawzajem.

Tatuaż znajduje się w wewnętrznej części lewego przedramienia, jest czarny i pokazuje proste runy lub znaki do nich podobne znajdujące się blisko łokcia. Tatuaż będzie dobrze przeczytany, kiedy ramię jest skierowane ku dołowi, od znaku wyglądającego jak litera „G” przez kolejne.Tatuaż znajduje się w wewnętrznej części prawego nadgarstka, jest czarno-szary i ukazuje okrągły wir o średnicy około 2 cali. Wzór jest z kultury japońskiej lub chińskiej, a różna intensywność tuszu pokazuje ruch wiru.

Pasujące tatuaże na wewnętrznym prawym przedramieniu jednej osoby i lewym drugiej osoby wykonane w czerni. Ten tatuaż dla par jest jednym z najprostszych i najbardziej eleganckich. Oba trójkąty są tego samego rozmiaru, mają około cala, oba są w tym samym miejscu, około dwa cale pod łokciem i oba wskazują w kierunku pachy. Tatuaż mężczyzny jest cały czarny, a kobiety jest czarnym zarysem.Tatuaż znajduje się w wewnętrznej części prawego ramienia, jest wykonany z kropek czarnego tuszu. Proste tatuaże niekoniecznie muszą być małe lub być zwykłymi zarysami figur. Te cztery diamenty wykonane w całości z kropek są w górnej części przedramienia i nachodzą na siebie.

Tatuaż znajduje się w wewnętrznej części przedramienia, jest czarny i ukazuje zarys listowia drzewa z gałęziami rozchodzącymi się przy łokciu. Nie wszystkie proste tatuaże muszą być kształtami geometrycznymi.

Tatuaż znajduje się na wierzchu prawej dłoni, jest czarny i ukazuje symbol mający swoje korzenie w starożytności. Są to trzy nachodzące się zarysy trójkątów formujące „valknut” – Norweski symbol z VII wieku.Tatuaż znajduje się pomiędzy ramionami, jest czarny i ukazuje prosty krzyż, jest około sześć cali od szyi, długi na trzy cale i szeroki na dwa cale.

Tatuaż znajduje się w wewnętrznej części prawego przedramienia, jest wykonany czarnym, niebieskim i szarym tuszem. Ta abstrakcyjna trójkątna góra jest wysoka na około 2 cale i ma przekątną około 2 cale. Zarysy gór razem tworzą piękną kompozycję, z czarną górą na przodzie, niebieską po lewej i szarą za nimi.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: