Słoń – wzory tatuażu

W świecie tatuażu, obrazy zwierząt stanowią zwykle popularny wybór, zwłaszcza dzikie zwierzęta reprezentujące moc, siłę oraz pewne budzące strach cechy. Mimo to, poza opcją tatuaży z wielkimi kotami – na przykład pantery, tygrysy i lwy, wiele osób obecnie wybiera tatuaże ze słoniami. Ten design gwałtownie zyskuje na popularności pośród męskich fanów tatuażu, więc przyjrzyjmy im się z bliska.

Przyczyny Popularności Męskich Tatuaży ze słoniami

Po pierwsze, wielu facetów preferuje designy tatuaży ze słoniami, ponieważ motywy i grafiki nawiązujące do słoni można z łatwością zmodyfikować pod ich gusta i preferencje. Dzięki tej możliwej różnorodności, dwa designy tatuaży ze słoniami nigdy nie są takie same. Istnieje wiele sposobów, na które możesz wygrawerować sobie na skórze tatuaż ze słoniem. Proporcje ciała i elementy twarzy słonia są tak różne, że można je modyfikować w różne znaczki i sylwetki na Twojej skórze.

Znaczenie Męskich Tatuaży ze słoniami

Pierwsze co przychodzi na myśl, gdy widzisz początkowo słonia, to typowa gracja i spokój zwierzęcia tak dużego. Z tego powodu słonie uznawane są za symbol spokoju i godności.

Poza spokojem i godnością, słonie uznawane są za symbol mądrości. Słoń określany jest jako bardzo mądre zwierzę obdarzone również dobrą pamięcią. Te cechy zwierzęce przekształcone zostały w różne pomysły na tatuaże ze słoniami zdobiące męskie ciała.

W niektórych regionach, słoń ma znaczenie religijne. W buddyzmie i hinduizmie słoń postrzegany jest jako zwierzę duchowe. Hinduiści wykorzystują słonia do reprezentacji boga Ganeśa, podczas gdy buddyści za pomocą słonia reprezentują spokój i duchowość.

Męskie tatuaże ze słoniami reprezentują wiele rzeczy, w zależności od osoby oraz rodzaju reprezentowanego słonia. Wybierając słonia na design tatuażu ma się dwie opcje: słoń azjatycki bądź słoń afrykański. Słonie azjatyckie mają mniejsze uszy niż słonie afrykańskie i zazwyczaj są mniejsze.

W wielu krajach afrykańskich słoń postrzegany jest jako symbol siły, mocy i mądrości. Słonie to silne zwierzęta, zarówno fizycznie jak i mentalnie. Stado słoni potrafi wędrować na długich dystansach w trudnym terenie, szukając wody, pożywienia i schronienia.

W krajach azjatyckich, słonie są symbolem królewskości i duchowości. Wiele bóstw w tym regionie stosuje słonia bądź ludzką wariację słonia jako towarzysza bądź nosiciela. Biały słoń jest niezwykle ceniony, gdyż jest rzadki. W związku z tym stanowi cenne zwierzę domowe reprezentujące bogactwo właściciela. Azjatyckie rodziny królewskie zawsze trzymały słonie-albinosy i stąd symbolizm tych słoni kojarzony jest z królewskością.

Większość mężczyzn decydujących się na tatuaż ze słoniem robi tak po prostu ze względu na symbolizm kojarzony z tym, nieważne czy potrafią pojąć jego godne uwagi cechy bądź po prostu chcą zaprezentować swoją osobowość przy pomocy tego typu tatuażu. Bez względu na powód Twojego wyboru, czy to duchowy, logiczny bądź osobisty, ważnym jest zapoznać się z pomysłami na męskie tatuaże ze słoniami w celu dokonania świadomej decyzji.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Ten tatuaż ze słoniem dla mężczyzn ma surrealistyczny styl w kolorach wodnych. Głowa słonia znajduje się na wewnętrznej dolnej części ramienia, pokryta plamami jasnego tuszu. Wzory w linie geometryczne eksplodują zza głowy słonia, nadając tatuażowi bardzo fajny, artystyczny wygląd.

Ten tatuaż na górę pleców znajduje się między łopatkami i stanowi świetny przykład męskich tatuaży ze słoniami. Zawiera dużą głowę słonia, oszałamiająco wypełnioną kombinacją wypełnienia pełnego z wykropkowanym. Rezultatem jest tatuaż ze słoniem inspirowany mandalą.

Ten tatuaż ze słoniem w stylu New School znajduje się w okolicy mięśnia naramiennego, tuż pod barkiem. Zawiera realistycznie stylizowanego słonia, o fachowym cieniowaniu i detalach, zerkającego spomiędzy cieniowanych źdźbeł trawy.

Ten kawałek to świetny przykład pomysłu na męski tatuaż ze zwierzęciem. Prawa połowa głowy słonia pięknie się rozmywa w skórę wnętrza ramienia. Słoń rozciąga się od wnętrza łokcia do nadgarstka w fachowo cieniowanym, szczegółowym stylu ilustracyjnym.

Ten epicki kawałek ilustracyjny zawiera mocno cieniowanego, niezwykle szczegółowego słonia stojącego przed krajobrazem pyłu i kłębiących się chmur. Cienie i cieniowanie są skrupulatnie wykonane, czyniąc ten kawałek jedną z najlepszych inspiracji dla mężczyzn szukających szczegółowych pomysłów na tatuaż ze słoniem.

Ten niewielki słoń znajduje się tuż ponad wnętrzem nadgarstka i mierzy nie więcej niż dwa cale. Jest uroczy, prosty, i dobrze cieniowany i liniowany. Jest to świetny tatuaż ze słoniem dla mężczyzn szukających czegoś mniejszego i bardziej subtelnego.

Ten tatuaż punktowany przedstawia śmiejącego się słonia wyciągającego trąbę za biceps wewnętrzny. Ten czarno-biały tatuaż jest niesamowicie szczegółowy i cieniowany. Głowa słonia znajduje się na geometrycznej punktowanej mandali nadającej tatuażowi wyjątkową nutkę oryginalności.

Ten tatuaż w stylu New School zawiera złowrogo wyglądającego słonia o pomarańczowych oczach rozciągającego się na zewnętrznej części ramienia od czubka bicepsa do nieco poniżej łokcia. Trąba słonia przekształca się w macki ośmiornicy wykręcające się poprzez bryzgające fale.

Ten tatuaż ze słoniem tuszowany jest w łagodnych liniach i zawiera słoniątko stojące między nogami słonicy matki. Oba słonie dekorowane są kolorowymi kwiatami i designami z Mardi Gras. To świetny pomysł na tatuaż dla facetów szukających artystycznego kawałka ze słoniami.

Ten tatuaż rozciąga się od barku do nieco ponad łokciem i zawiera majestatycznego słonia wychodzącego z mgły. Słoń tuszowany jest z wieloma detalami i imponującym cieniowaniem, przez co wygląda niesamowicie artystycznie. Rozpływa się w skórę w tuszu z efektem kolorów wodnych.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: