Słońce i księżyc – wzory tatuażu

Od niepamiętnych czasów tatuaże są modną formą sztuki cielesnej. Obecnie, większość ludzi traktuje tatuaże jako coś, czym mogą symbolizować poszczególne rzeczy w ich życiu. Tatuaże ze słońcem i księżycem są jednymi z najpopularniejszych wzorów. Słońce i księżyc były podziwiane już od czasów starożytnych. Zawsze krążyło wokół nich mnóstwo legend. Niektórzy wierzyli, że są one bogami i mają tajemnicze siły. Aby uczcić słońce i księżyc, wiele ludzi je sobie wytatuowało.

Znaczenie tatuaży ze słońcem i księżycem

Tatuaże ze słońcem i księżycem dla mężczyzn stały się niesamowicie popularne dzięki temu, że mogą mieć wiele znaczeń. Słońce symbolizuje energię i wieczne życie. Posiadacz takiego tatuażu wierzy, że słońce przyniesie mu szczęście.

Tatuaże ze słońcem i księżycem oznaczają też połączenie przeciwieństw, współpracę i jedność, zamiast niezgody i konfliktów. Dla wielu ludzi, zobaczenie wschodzącego słońca jest niezwykłym widokiem, a połączenie słońca i księżyca na ciele jest niesamowicie piękne.

Obecnie, tatuaże ze słońcem i księżycem są częstym wzorem, od realistycznych po fantastyczne, zwykle w stylu podobnym do Yin Yang i zrobione osobno, ale na tyle blisko, aby wydobyć znaczenie. Takie tatuaże bardzo dobrze wyglądają w stylu kreskówkowym. Słońce może uśmiechać się do wytwarzanego przez siebie ciepła, a księżyc może być zrobiony z połową twarzy. Jeśli Twój tatuaż ma być w stylu fantastycznym, możesz z nim zrobić cokolwiek chcesz, ale użyj rzadkich kolorów dla księżyca i słońca. Na przykład, możesz mieć niebieską połówkę księżyca i zielone słońce z promieniami, aby ludzie mogli łatwo rozpoznać symbolikę.

Połączenie słońca i księżyca na tatuażu jest podobne do połączenia dobra i zła lub yin i yang. Istnieje wiele nawiązań do boskości słońca w wielu kulturach starożytnych, ale także księżyc był czczony. Słońce i księżyc ukazują podstawowe koncepcje życia, np. z dobrymi rzeczami zawsze wiążą się złe rzeczy. Te koncepcje występują w życiu każdego i każdy ma swoje lepsze i gorsze dni. Gdy słońce wstaje i zaczyna nowy dzień, każdy ma swoje dobre i złe momenty.

Wiele ludzi rozważa też kombinację słońca i księżyca, aby ukazać zgodę i jedność. Niektórzy ludzie wierzą też, że połączenie słońca i księżyca ukazuje miłość i małżeństwo.

Jeśli zdecydowałeś się na męski tatuaż ze słońcem i księżycem, mamy dla Ciebie wiele propozycji do rozważenia. Możesz zdecydować się na celtycki lub folklorystyczny wzór. Upewnij się, że wystarczająco dużo szukałeś i wybrałeś najlepsze kolory dla siebie i przekaz, który chcesz zawrzeć. Ponadto, znajdź doświadczonego tatuatora, który stworzy idealny tatuaż ze słońcem i księżycem dla Ciebie.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Kobieta w krótkiej czarnej sukience siedzi nad zatoką, wiatr rozwiewa jej piękne włosy i księżyc świeci na nocnym niebie. Scena jest tak realistyczna, że możesz niemal poczuć bryzę morską i podziwiać ten majestatyczny widok spowity światłem księżyca.

Jeśli na księżycu jest mężczyzna, musi tam też być kobieta. Ten piękny tatuaż z księżycem ukazuje piękną, długowłosą kobietę stykającą się nosami z księżycem, który ma twarz. Jego kształt nadaje okrągłej ramki wokół kobiety i tajemniczości.

Ogromny księżyc w kształcie półksiężyca i mała gwiazdka błyszcząca w oddali. Pęknięcia i linie ukazują, jak delikatne są te obiekty, a ich piękno aż błyszczy z tego cudownego tatuażu.

Półksiężyc znajduje się na środku nadgarstka, a na nim wisi mała gwiazdka. Całość sprawia wrażenie kołyszącej się, z dużą dozą subtelności i elegancji.

Ten tatuaż z księżycem dla mężczyzn cechuje się dwiema małymi gwiazdkami w kontrastujących kolorach, jedna jest w kolorze idealnej czerni, a druga eleganckiej bieli, pasują idealnie do księżyca znajdującego się obok nich. Te obiekty płyną w ciemności z delikatną mgiełką chmur.

Chłodny, śmiały i męski. Ten cudowny tatuaż przekazuje ogromną siłę tym, co reprezentuje. Niezliczone czarne kreatury spowite nocą z ostrymi kłami, zaciśniętymi zębami, pazurami i jasnożółtymi oczami przychodzą z lasów i gór. Gromadzą się pod światłem pełnego księżyca.

Jeden z najpiękniejszych tatuaży-rękawów, dzieło sztuki! Ukazuje małą dziewczynkę z piękną, kwiecistą fryzurą siedzącą pod drzewem. Blask wielkiego żółtego księżyca daje odrobinę światła, dzięki której można zobaczyć ptaki siedzące na drzewie, które nie ma ani jednego liścia.

Ten tatuaż z księżycem w kształcie półksiężyca ma lampę wiszącą na wierzchołku i kilka węzłów zawiązanych na końcu. Jest na nim huśtawka, na której bawi się mały chłopiec w kostiumie klauna z kilkoma różami w dłoni. Drewniana huśtawka jest otoczona małymi i dużymi gwiazdkami.

Wiele kolorów miesza się idealnie z tym obrazem księżyca. Świeci w delikatnym żółtopomarańczowym kolorze kontrastującym z niebieskim niebem, obok znajduje się wysoki kopiec z kilkoma krzyżami. Znajdują się tam też kości i czaszki na dole.

W górnej części lewego ramienia znajduje się bardzo ciekawy wizerunek księżyca, który wydaje się być wtulony w niebieskie niebo. Na trawie siedzi duży zając i patrzy na piękną scenerię otoczony złotymi i zielonymi liśćmi.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: