Smok – wzory tatuażu

Tatuaże smoki dla mężczyzn mogą symbolizować chciwość, moc, dualność, intelekt, potencjał, panowanie, non-konformizm, mądrość i nieprzewidywalność. Smoki są magiczne, co nadaje im nieskończony potencjał, ponieważ nie ma żadnego limitu, w jaki sposób reprezentują one aspekty życia i wszechświata. Smok jest związany z wieloma kulturami na całym świecie, w tym europejskim folklorem, azjatyckim i kulturami Bliskiego Wschodu, a nawet z Biblią. Smoki uosabiają wszystkie możliwości i potrafią wyrazić najlepsze i najgorsze cechy ludzkie. Smoki są również symbolem dwoistości. W kulturach azjatyckich smok jest zwierzęciem wodnym, które symbolizuje medytację, męskość, siłę i pierwotną siłę natury. W europejskim folklorze i w kulturach żydowskich i chrześcijańskich smok reprezentuje zło i zabijanie go symbolizuje pokonanie Szatana. Oznacza to, że smok ma dobre i złe znaczenie. Znaczenie każdego tatuażu smoka różni się znacznie od posiadacza do posiadacza, ale może być szeroko zakwalifikowane do dwóch znaczeń, jednego, które symbolizuje dobro i drugiego, które symbolizuje zło.

Znaczenia smoczych tatuażów

Smocze tatuaże dla mężczyzn mają różne rozmiary i kolory. Poniżej znajdują się popularne smocze tatuaże i ich znaczenie, które mogą pomóc w procesie podejmowania decyzji.

Smoki azjatyckie – smoki azjatyckie wyglądają jak węże, które przebiegają przez egzystencję. W kulturze japońskiej te smoki stanowią istoty wodne, które symbolizują dobry omen. Te tatuaże symbolizują mądrość, siłę, dobrobyt, moc i powodzenie.

Plemienne smoki – mają znaczenie duchowe i reprezentują silne więzi między ludźmi, z których pochodzi tatuaż. Te tatuaże wysyłają wiadomość, że użytkownik ma związek z naturą i jest powiązany z określoną kulturą.

Tatuaże smoki i węże – Smoki i węże są zwykle przedstawiane jako śmiertelni wrogowie, mimo że są one powiązane pochodzeniem. Węże są związane z Bogiem uzdrawianiem i medycyną podczas gdy smoki stanowią pierwotne siły natury. Ten tatuaż symbolizuje więc konflikt pomiędzy zabobonem a nauką czy nowoczesnością i tradycją.

Smoczo-tygrysie tatuaże – W chińskiej kulturze tygrys i smok są znani jako wrogowie i stale walczą ze sobą. Oba elementy reprezentują elementy siły, pasji, siły i natury oraz mają różne sposoby oddziaływania z pierwotnymi siłami. Smok znany jest z mądrości, aby zrozumieć podstawy świata, a tygrys wykorzystuje swoją brutalną siłę, aby dostać to, czego chce. Ten tatuaż służy do oznaczania bitwy między mózgiem a sercem.

Smoczo-księżycowe tatuaże – Księżyc jest symbolem, który potwierdza, że wpływa on na całe życie. Zmiana Księżyca przypomina nieskończony cykl regeneracji, a także symbolizuje czystość, wpływ i subtelną siłę. Smok i księżyc to zarówno symbole wodne, jak i reprezentujące związek między podświadomą a naturą i są związane z medytacją i głęboką myślą.

Przed wybraniem projektu smoka

Zaleca się, aby przeprowadzić intensywne badania przed przystąpieniem do projektowania. To dlatego, że projekt tatuażu może różnić się pomiędzy płaskim dziełem sztuki a wielkim dziełem sztuki. Jeśli potrzebujesz inspiracji, możesz poprosić tatuatorów, aby ci pomogli lub odwiedzić różnych tatuażystów.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Ten japoński tatuaż smoka Irezumi przedstawia mitycznego smoka o imieniu Ryu. Artysta pięknie zagrał czerwonym, szarym, czarnym i żółtym, aby stworzyć autentyczny orientalny wygląd. Tatuaż obejmuje całe plecy, zaczynając tuż poniżej karku aż do pośladków.

Czarno-biały smok symbolizuje nordyckiego smoka Niddhog. Ten projekt tatuażu smoka polega na niesamowitych cieniowaniach, które przenoszą każdy drobiazg do życia. Rozmiar tatuażu jest dość duży, ponieważ obejmuje całe plecy.

Jest to prosty projekt, który wygląda niesamowicie dobrze. Mimo, że projekt z każdej strony wygląda jak lustrzane odbicie, mają one subtelne różnice. Kolor obu projektów jest czarny, co czyni go prostym, a zarazem eleganckim.

Szerokie nozdrza, ostre kły, diabelskie oczy i agresja, nie ma zakazu na tatuaż przeznaczony dla ludzi, którzy nie chcą niczego innego niż czegoś absolutnie spektakularnego. Ten czarno-biały tatuaż pokazuje jedne z najlepszych cieniowań w biznesie, a tym samym wymaga od tatuażysty doświadczonej dłoni.

Ten prosty tatuaż smoka łączy w sobie udoskonalenia plemienne i elementy projektu i ukazuje smoka i ogon. Tatuaż ma bardzo prosty czarny kolor, który wygląda świetnie na muskularne ramiona.

Ten tatuaż ramienia przepięknie wpływa na klatkę piersiową i ma skomplikowany styl orientalny. Tatuaż ukrywa kilka różnych elementów wewnątrz siebie. Przyjrzyj się bliżej i te elementy projektowe powoli zaczną się ujawniać. Spróbuj ujrzeć piękne płatki kwiatów i ludzką czaszkę.

Ten tatuaż ramienia wyróżnia się spośród innych wzorów smoków o kolorach zbliżonych do kreskówek. Piękny niebieski korpus smoka, czerwone, żółte elementy płonące i czarne skale przebiegające przez środek nadają mu niezwykły wygląd.

Ten wyjęty z chińskich książek fantasy design rękawów ze smokiem pięknie owija całe ramię. Czarno-biały tatuaż przedstawia smoka w pięknym naturalnym otoczeniu, w komplecie z mistycznym drzewem, grzybami i naturalnymi liśćmi.

Ten tatuaż Irezumi obejmuje i zakrywa całe ramię. Tradycyjnie te tatuaże były widoczne na rękach japońskich Yakuza, ten styl tatuażu stał się popularny na całym świecie. Tatuaż składa się ze zdumiewająco skomplikowanych elementów projektowych i ma tradycyjny, dwukolorowy wygląd.

Stylizowany wyłącznie przez czarne i szare odcienie, ten tatuaż świetnie sprawdza się na każdym dobrze rozwiniętym mięśniu. Oprócz wielkiej głowy smoka, ukazanej w centrum, znajdują się również dwa małe tatuaże smoka zwrócone ku sobie. Cieniowanie i splątane pociągnięcia plemienne powodują niewielki efekt trójwymiarowy.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: