Strzała – wzory tatuażu

Jeśli chodzi o tatuaże, wybór wzoru to zapewne najbardziej skomplikowana część. Jeśli jednak pragniesz czegoś prostego odzwierciedlającego Twoją osobowość, tatuaż ze strzałą to najlepszy wybór. Największym pewnie plusem tego wzoru tatuażu jest jego prostota, czyniąca go dobrym wyborem zarówno dla entuzjastów tatuaży jak i początkujących. Poza tym tworzenie męskich tatuaży ze strzałą jest względnie tańsze i mniej bolesne. I chociaż ten wzór tatuażu uznawany jest za prosty, nie znaczy to, że są banalne czy nieatrakcyjne, tak się składa że tatuaże ze strzałami wykonywać można zarówno w dużych jak i małych rozmiarach i wyglądają sexy na każdej części ciała. Na dodatek, tatuaże ze strzałami mają znaczenie symboliczne dodające jeszcze więcej uroku.

Symboliczne znaczenie tatuaży ze strzałą

Jak inne popularne tatuaże, tatuaże ze strzałą mają bogatą historię, którą należy zrozumieć przed wybraniem tego wzoru. Choć ten wzór tatuażu może mieć więcej niż jedno znaczenie biorące się z jego długiej historii, podstawowy koncept jest taki sam; idea że strzałę trzeba pociągnąć wstecz, aby wystrzeliła wprzód. Ten koncept można odnieść do swojego życia w tym sensie, że zawsze gdy napotkasz trudności, przygotowujesz się jedynie na nadejście czegoś lepszego. Tatuaż ze strzałą można więc uznać za symbolizujący pozytywność. Pośród rdzennych Amerykanów tatuaż ze strzałą posiada jednak bardziej szczegółowe dziedzictwo. Strzały nie tylko były używane w łowach i walce, przekazywały również tradycje i wiadomości z pokolenia na pokolenie, w zależności od sposobu, w jaki były narysowane.

Męskie tatuaże ze strzałami i ich znaczenie

  • Pojedyncza strzała – To jeden z najczęściej stosowanych wzorów jeśli chodzi o tatuaże ze strzałami, służy jako ochrona przed siłami zła.
  • Podwójne strzały – dwie skrzyżowane strzały są symbolem przyjaźni. Jeśli jednak są wycelowane w siebie nawzajem, oznaczają wojnę.
  • Pęk strzał – Używany jest, by symbolizować siłę w jedności – łatwiej złamać jedną strzałę niż cały pęk.
  • Złamana strzała – Ten wzór tatuażu stosowany był, by przedstawić pokój.
  • Strzała przechodząca przez diament – Ten wzór reprezentuje odwagę w poruszaniu się naprzód.
     

Położenie tatuaży ze strzałami

Według większości tatuażystów, do najpopularniejszych części ciała na tatuaże ze strzałami należą nadgarstek, palce, bok klatki piersiowej a także kręgosłup. Położenie jednak bardzo zależy od rozmiaru tatuażu. Przykładowo, jeśli pragniesz tatuaż małego wzoru, nadgarstek, palce i kostka są najlepszym miejscem. Jeśli jednak decydujesz się na średni lub duży wzór, plecy, bok nogi, bark, udo bądź pierś są najlepsze.

Proste, eleganckie i z przekazem, męskie tatuaże ze strzałami to wyjątkowy sposób na przedstawienie swych pozytywnych wibracji i odwagi w życiu, poza tym nie zajmują wiele miejsca i łatwo można je zamaskować, co znaczy że zawsze możesz pokazywać je tylko wtedy, kiedy tego chcesz.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Ten uproszczony tatuaż ze strzałą wiele mówi o Twojej osobowości. Wykonane w czarnym tuszu, dwie małe strzały skierowane w tym samym kierunku przedstawiają determinację i skupienie na osiągnięciu swego celu. Co więcej, minimalistyczny wzór na nadgarstku gwarantuje również wygląd z klasą.

Jest to kolejny świetny pomysł na męski tatuaż gdyż pięć czarnych strzał tworzy cudowny wzór na ramię. Każda stylizowana jest inaczej dla maksymalnego uroku estetycznego, podczas gdy pęk pięciu przedstawia również siłę. Tak więc ten prosty wzór jest symbolem surowej męskiej mocy.

Choć jedną strzałę łatwo można złamać, pięciu już nie. Ta gromada pięciu strzał na górnej części ramienia przedstawia siłę i twardość. Jeśli więc szukasz świetnego męskiego tatuażu ze strzałami, nie znajdziesz nic lepszego! Minimalistyczny wzór w czarnym tuszu połączony z prostą elegancją tworzą idealny tatuaż na górną część ramienia.

Jeśli szukasz odzwierciedlenia swej osobowości, ten tatuaż to może być to. Prosta, mała, czarna strzała na boku stopy reprezentuje determinację i skupienie – dwa istotne elementy sukcesu. Symbolizuje również ochronę przed krzywdą, posuwając Cię naprzód ku wspaniałej przyszłości!

Te dwa tatuaże są ekstremalnie popularne. Podczas gdy gromada trzech czarnych strzał reprezentuje siłę i władzę, dwie czarne strzały skierowane w przeciwnych kierunkach przedstawiają wojnę, bądź raczej zwykłe niezgody. Jeśli więc jesteś kimś, kto pragnie by jego tusz wiele o nim mówił, wybór jednego z powyższych może być świetnym pomysłem!

Ten uroczy wzór ze strzałą to jeden z najlepszych pomysłów na tatuaż. Dodając kompas w samym środku, przedstawia kierunek i determinację. Czarny tusz wyróżnia się sporym kontrastem na tle skóry, tworząc cudowny symbol Twojej osobowości.

Jeśli szukasz atrakcyjnego, acz unikatowego tatuażu ze strzałą, to może być właśnie to. Prosty wzór w czarnym tuszu czyni go idealnym na palec, i przedstawia skupienie i determinację, jakich wymaga sukces w każdym przedsięwzięciu.

Te dwa tatuaże symbolizują dwie bardzo ważne konieczności w życiu. Podczas gdy minimalistyczna czarna strzała przedstawia determinację w osiąganiu celów, czarna kotwica daje Ci zakorzenienie w swych źródłach. W końcu nie powinno się dać porwać sukcesowi i zapomnieć, gdzie się zaczynało!

Jeden z najlepszych męskich tatuaży ze strzałami, widać tutaj strzałę formującą ‘Nieskończoność’. Ten prosty tatuaż w czarnym tuszu nadaje tu całego zasłużonego uroku i elegancji, podczas gdy sam wzór przedstawia dozgonną determinację i lojalność wobec swoich celów.

Jeśli szukasz czegoś nieco bardziej złożonego niż większość minimalistycznych tatuaży ze strzałami, oto i to! Pojedynczą strzałę ożywia zrównoważona kombinacja błękitu, brązu i szarości. Misterny wzór wraz z cieniowaniem dodają uroku estetycznego.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: