Wilk – wzory tatuażu

Jest to zapewne jeden z najbardziej zachęcających pomysłów na męski tatuaż. Przedstawia starego, samotnego wilka kładącego łapy na czaszce upolowanego jelenia. Jest to największe wyrażenie dumy; dumy z uzyskanego trofeum, bądź z bycia prawdziwym ocalałym.

Tatuaż przedstawia wilczycę dekorowaną biżuterią z półksiężycem. Kolory są tutaj prawdziwą gwiazdą: to prawie jakby były losowo chlapnięte; chlapnięte by przybrać taką formę jaką chcą, jaką ucieleśnia noszący tatuaż. A w tym przypadku, kolory chlapnięte na głowę wilczycy tworzą kształt serca.

Siła tego tatuażu bierze się z zestawienia niewinności róży oraz zaciekłości wilka. Faktycznie dziwnym jest, jak coś tak delikatnego jak kwiat może współistnieć z taką nieujarzmianą naturą.

Czemu wszystkie wilki muszą być straszne? Ten tatuaż oferuje jedno z łagodniejszych ich przedstawień. To wszystko zasługa koloru, gdyż odcienie fioletowe mieszają się z niebieskimi. Jest nawet sugestia księżyca w tle.

Wilki to ekstremalnie lojalne istoty; lojalne stadu, lojalne partnerowi. Wytatuowanie po jednym wilku na każdej nodze to symboliczna reprezentacja takiej więzi.

Jeśli sztuka minimalizmu gdziekolwiek ukazuje swą prawdziwą wartość, to tutaj. Przedramię ma na sobie pędzącego wilka, przedstawionego samym obrysem. Choć detali jest niewiele, a może z tego właśnie powodu, poczucie absolutnej wolności dominuje scenę. Wypełnienie jej należy od nas.

Jest to kolejne minimalistyczne przedstawienie wilka, ale tym razem z nutką wyraźności. Wyjący wilk przedstawiony jest w misternej sieci plemiennych pociągnięć, która według kultury rdzennych Amerykanów nadaje wojownikowi utożsamienie z tymi zwierzętami, odwołując się do ich duchów.

Jeszcze jedno urocze przedstawienie wilka; lecz tym razem tatuaż przyjmuje formę rozbryzganego koloru formującego twarz wilczątka. Jest w nim aura niewinności, gdyż wilk jest nadal młody. Ale niech tylko dorośnie.

Ludzie zawsze obrzucali wilki zazdrosnym spojrzeniem. Czemu? To dlatego, że idealnie ucieleśniają to, co zawsze pragnęliśmy osiągnąć – wolność. Ten tatuaż, z chmurami wiszącymi w górze i wilkiem w naturalnej pozie, próbuje przestawić samą esencję wolności.

Szkicowe linie tatuażu dają mu raczej nietypowy wygląd – niczym wydruku. Wygląda to, jakby wilk wszyty był w skórę, a nie wytatuowany na niej.