Znaczące – wzory tatuażu

Tatuaże. Ta forma sztuki na ciele jest używana, aby wyrazić siebie. Tatuaże noszą zarówno mężczyźni jak i kobiety, z różnych powodów. Aby wyglądać stylowo, aby ukazać komuś swoją miłość albo po prostu zwrócić na siebie uwagę. Mężczyźni jednak częściej od kobiet wybierają tatuaże, których głównym powodem jest pokazanie czegoś przez ich znaczenie.

Mężczyźni częściej doszukują się znaczenia w działaniach i myślach i łączą w tatuażach ich znaczenie i piękno. Obrazy i zdjęcia przełożone na tatuaże mają swoje znaczenia, ale nie mają aż tak silnego przesłania jak słowa. Właśnie dlatego mężczyźni wolą tatuować cytaty sławnych ludzi, na przykład piosenkarzy czy pisarzy, którzy wywarli wpływ na ich życie.

Generalnie mężczyźni lubią tatuaże na różnych częściach ciała, ale jeśli chodzi o tatuaże z przesłaniem, zwykle umieszczają je tam, gdzie są dobrze wyeksponowane i widoczne dla każdego. Często takie tatuaże są zbiorem religijnych i motywacyjnych wiadomości lub połączeniem różnych symboli. Czasem jest to imię matki lub miłości z symbolicznym obrazkiem.

Jeśli szukasz tatuażu pełnego znaczenia dla siebie, ucieszysz się, bo inspiracje są dosłownie wszędzie. W tym artykule pokażemy Ci trochę inspirujących przykładów, ale możesz też je znaleźć w galeriach sztuki, w mitologii, książkach ogrodniczych, dosłownie wszędzie!

1. Tatuaż na nodze to bardzo popularny wzór dla mężczyzn, ponieważ każda sentencja tam wytatuowana pokazuje, że z każdym krokiem ten mężczyzna zbliża się do osiągnięcia życiowego celu. Z odpowiednim cytatem ten tatuaż będzie idealny.

2. Tatuaże motywacyjne są bardzo popularne wśród mężczyzn. Pewnie widziałeś ich wiele i jeżeli któryś wywarł na Tobie specjalne wrażenie, będzie idealny. To może być cytat o zwiększaniu pewności siebie lub może wyrażać Twoje oddanie rodzinie. Jakikolwiek on jest, będzie świetny.

3. Przedramię jest najbardziej wyeksponowaną częścią ciała, dlatego będzie dobrym miejscem na tatuaż. Może być cytatem kogoś znanego, Twoimi uczuciami lub po prostu cytatem, który gdzieś przeczytałeś, który pomógł Ci uwierzyć w siebie. Zawsze lepiej wytatuować motywujące cytaty na przedramieniu, bo Ty i inni będziecie je codziennie widzieć i codziennie będą zwiększały Twoją pewność siebie.

4. Jeśli wierzysz w karmę, sugestywny cytat wytatuowany piękną czcionką stworzy idealny tatuaż dla Ciebie. Pokazuje Twoje nastawienie do życia, że jeśli coś musi się stać, to się stanie.

5. Wielu mężczyzn tatuuje słowa przewodnie w ich życiu, takie jak lojalność czy szczerość. Pokazują one ideały, do których dąży ten mężczyzna i w które wierzy i chce pokazać je światu, aby mógł go naśladować.

6. Oczywiście są też religijne tatuaże, które mężczyźni tatuują na swoich przedramionach, plecach czy klatce piersiowej. Te silne tatuaże udowadniają, że ci mężczyźni wierzą w swoją religię i Boga.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Ludzie chcą, żeby ich tatuaże miały głębokie znaczenie. W tym tatuażu artysta wytatuował słowa „Never let your fear decide your fate” („Nigdy nie pozwól, aby Twój strach decydował o Twoim przeznaczeniu”) prostą kursywą. Słowa sprawiają, że ten tatuaż ma głębokie znaczenie, aby człowiek wciąż sam siebie kontrolował, a nie pozwalał na to czynnikom zewnętrznym.

Czasem tatuaże są bardzo emocjonalne przez proste symbole. Oto tatuaż na obu ramionach, który jest w całości, gdy osoba łączy ręce. Na jednej ręce widnieje mała dziewczynka z wyciągniętą ręką narysowana czarnym i białym tuszem, a na drugiej ręce jest balon ze słowem „Tata” i datą pod nim.

Dla niektórych ludzi rodzina ma ogromne znaczenie, więc czemu nie stworzyć tatuażu, która wyrazi tę miłość? W tym tatuażu widzimy piękne słowa „Rodzina pierwsza” wytatuowane na klatce piersiowej. Czcionka jest bardzo wymyślna, ozdabia słowa i sprawia, że wyglądają stylowo. Tatuaż świetny dla kogoś, kto szuka tatuażu rodzinnego.

Ludzie uwielbiają robić wrażenie swoimi tatuażami, czasem sprawiają, że ktoś staje się szczęśliwy i pokazują, ile ta osoba dla nas znaczy. Oto klasyczny tatuaż „Mama”, popularny w filmach i kreskówkach. Artysta zachował prostotę z odpowiednią ilością kolorów i dekoracji. Wielu ludziom się spodoba.

Zmarli mają specjalne miejsce w sercach swoich ukochanych osób, ludzie tatuują daty i ich imiona, ale to jest kolejny poziom takich tatuaży. Oto bardzo szczegółowe drzewo ze zwojem i datami na nim. Są tu cztery daty, każda może znaczyć datę śmierci jednej osoby. Bardzo poruszający tatuaż.

Inspirujące dzieło sztuki w formie tatuażu. Ogromny krucyfiks ze skrzydłami na plecach. Artysta przywiązał dużą uwagę do szczegółów i dokładnego cieniowania. Są wytatuowane trzy słowa – wiara, rodzina i siła, przez co tatuaż jest bardzo silny i ma wielkie znaczenie.

Oto prawdziwe przekazanie emocji w postaci małej dłoni i stopy. Imię Isabella Lynn i data zaraz obok, świetny pomysł dla człowieka, który chce mieć tatuaż przypominający o jego dziecku.

Słowa piosenek są popularnym motywem tatuaży wśród fanów, oto idealny przykład, jak słowa znanej piosenki Pearl Jam „I am mine” są zawarte w tatuażu. Tatuaż brzmi „I know I was born and I know that I’ll die, the in between is mine” („Wiem, że się urodziłem i wiem, że umrę, a to co pomiędzy jest moje”), jest bardzo mocnym cytatem i świetnym dla ludzi, którzy szukają tatuażu z przesłaniem.

Niewiele cytatów nadaje się na tatuaże z przesłaniem, oto podobny cytat przerobiony w stylowy tatuaż. Artysta wytatuował słowa „For Those I Love I Will Sacrifice” („Poświęcę się dla tych, których kocham”), co wygląda świetnie i ma duże znaczenie. Świetny dla mężczyzny, który chce pokazać miłość do swojej rodziny.

Humor i satyra świetnie wyglądają w tatuażach. Oto dziwny cytat mówiący „Dlaczego nosisz ten dziwny kostium człowieka?”, sugeruje, że jego posiadacz jest wyalienowany lub myśli, że inni ludzie są głupi i chce to wyrazić.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: