Co symbolizuje linia życia tatuaż?

Jednym z największych przebojów ostatnich lat jest linia życia tatuaż, który prezentuje się fenomenalnie nawet w minimalistycznej wersji. Jest on niezwykle stylowy oraz gustowny, pomimo tego, że wzór jest niezwykle prosty i łatwy do wykonania.

Znaczenie tatuażu linia życia

Należy jednak pamiętać, że tatuaż może być rozbudowany o kolejne symbole oraz motywy, dzięki czemu można zupełnie zmienić jego znaczenie oraz estetykę. Warto mieć świadomość, że tatuaż linia życia skrywa w sobie naprawdę głęboki przekaz. Z reguły tylko właściciel takiej ozdoby rozumie sens tatuażu, który jest bardzo dobrze ukryty. Znaczenie wzoru zależy przede wszystkim od symboli towarzyszących linii życia oraz intencji, która przyświecała właścicielowi ozdoby. Linia życia to niezwykle dyskretny symbol, który jest minimalistyczny i jednocześnie nieskomplikowany. Nawet mało doświadczony tatuażysta powinien sobie bez większych problemów poradzić z wykonaniem takiego wzoru. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że taki prosty motyw może mieć tak wiele znaczeń.

Co oznacza linia życia?

Tatuaż linia życia jest też określany jako puls lub puls serca. Warto mieć na uwadze, że jest on inspirowany wskazaniami z elektrokardiogramu szpitalnego. Na temat znaczenia takiego tatuażu już sama inspiracja mówi naprawdę wiele. Taki tatuaż wybierają przeważnie osoby, które były o krok od śmierci. Są to ludzie, którzy przeżyli poważną chorobę lub wypadek. Taki tatuaż jest dla nich rodzajem trwałej pamiątki, która przypomina im, że życie jest niezwykle kruchym, ale jednocześnie najcenniejszym darem. Trzeba zawsze uważać, ponieważ wystarczy sekunda nieuwagi, żeby stracić życie. Niektórzy ludzie decydują się na krzywą linię, która symbolizuje drogę człowieka. Jest ona pełna upadków i wyboista, ale nie brakuje też uniesień i wzlotów. Tatuaż linia życia symbolizuje jeszcze miłość do życia. Osoby, które kierują się dewizą carpe diem, czyli żyj chwilą dosyć często decydują się na taki tatuaż. Linia życia mówi o właścicielu tatuażu, tyle że szanuje on życie najbardziej i bez zastanowienia przyjmuje, to co ofiaruje mu los.

Gdzie zrobić tatuaż?

Sportowcy również często wybierają linię życia jako jeden z pierwszych tatuaży. W ich przypadku linia życia symbolizuje dobry stan zdrowia oraz świetną kondycję. Motyw utrwalony na skórze to dla niektórych sportowców amulet, który potrafi zapewnić sukcesy sportowe. Wszystkie przedstawione interpretacje dotyczą linii życia, która jest samodzielnym elementem. Nie można jednak zapominać, że sam tatuaż może być rozbudowany o nowe symbole. Oczywiście samodzielna linia życia prezentuje się interesująco, tym bardziej jeśli jest wykonana na szyi lub wewnętrznej stronie nadgarstka. Wewnętrzna strona nadgarstka to typowe miejsce dla pomiaru tętna. Na finalne znaczenie tatuażu ma wpływ każdy element dodany do wzoru. Koszt wykonania takiego tatuażu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim ważna jest wielkość, ponieważ od tego uzależniony czas wykonania tatuażu. Stopień skomplikowania motywu również ma duże znaczenie. Linia życia często jest wzbogacana o imię – ukochanej lub dziecka. Jest to niezwykle osobisty wzór, ale mimo to można go wykonać na wiele sposobów. Kluczowe jest oczywiście doświadczenie oraz umiejętności tatuażysty. Imię z reguły zapisywane jest bezpośrednio nad linią życia. Niezależnie od tego jak tatuaż zostanie wykonany to będzie symbolizował szczerą przyjaźń lub głęboką miłość. Krzywe linie, które układają się w jeden ciąg oznaczają gorsze chwile, po których zawsze przychodzi coś dobrego.

Redakcja jakitatuaz.pl