Czarne obrączki ślubne – czy to odpowiedni wybór?

0
103

Atrybutem zawarcia związku małżeńskiego są obrączki. Młoda para wsuwa je sobie wzajemnie na palce prawej ręki, ślubując miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Klasyczne obrączki są wykonane ze złota. Coraz więcej par stawia jednak na nowoczesność i wybiera biżuterię z platyny, tytanu, a nawet czarnego karbonu. Choć czarny odcień kojarzy się raczej ze smutną uroczystością żałobną, nie oznacza to, że jest niemile widziany podczas zaślubin. Wbrew przeciwnie, czarne obrączki ślubne zaczynają gościć na rękach wielu par. Czy to właściwy wybór?

Karbon – nowa przyszłość obrączek ślubnych

Karbon znany też pod nazwą włókno węglowe, charakteryzuje się czarną barwą, lekkością, dużą wytrzymałością oraz właściwościami antyalergicznymi. Ten ostatni czynnik jest szczególnie dobrą wiadomością dla osób skłonnych do reakcji uczuleniowych. Dawniej wykorzystywany był wyłącznie w przemyśle do wytwarzania tkanin, w branży sportowej do produkcji rowerów i rakiet tenisowych oraz w medycynie, gdzie służył jako komponent szyn ortopedycznych w ortezach. Współcześnie znalazł zastosowanie w jubilerstwie i zdobył serca klientów. Faktura obrączki z karbonu nie jest gładka, występują pewne różnice w splocie, co czyni obrączkę niepowtarzalną, nadając jej indywidualny charakter.

Obrączki z węglika wolframu

Na rynku istnieje jeszcze jeden rodzaj czarnych obrączek ślubnych. Ich głównym materiałem jest węglik wolframu. Choć powszechnie znany jest mit, że w razie wypadku wolframowej biżuterii pod żadnym pozorem nie wolno ściągnąć z palca, już dawno został on obalony przez fachowców zajmujących się wyrobami jubilerskimi. W rzeczywistości bowiem czarne obrączki ślubne z wolframu nie ulegają odkształceniom, czego niestety nie można powiedzieć o ich substytutach ze złota, srebra i platyny. Podobnie jak karbon, węglik wolframu jest hipoalergiczny i bardzo trwały. Nawet po kilkudziesięciu latach ta czarna biżuteria będzie wyglądała dokładnie tak samo, jak w dniu zakupu. Dodatkową zaletę stanowi jej odporność przed zarysowaniami.

Czarne obrączki ślubne – a więc kupować, czy nie?

Biorąc pod uwagę szereg wymienionych wyżej zalet, każda para młoda powinna przynajmniej rozważyć zakup czarnych obrączek ślubnych. Na przestrzeni lat moda się zmienia, modyfikacjom ulegają nawet tradycje. Przecież nie chodzi o to, aby całkowicie zrezygnować z obrączek, które stanowią symbol związku na całe życie. Można po prostu lekko złamać konwenanse, postawić na nowoczesność i wysoką jakość produktu, a przy okazji zadbać o własne zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here