Czy tatuaż na stopie boli?

Tatuaże stają się coraz bardziej popularne wśród wszystkich. Tatuują się osoby starsze, młodsze, kobiety, mężczyźni, a nawet prezesi wielkich firm. Tatuaż na stopie to idealna opcja dla osób, które w pracy powinny wykazywać się schludnym wyglądem i brakiem widocznych tatuażów. Z czym jednak wiąże się tatuaż na stopie? Czy bardzo boli i jakie są najmodniejsze motywy?

Tatuaż na stopie – czy bardzo boli?

Każdy tatuaż wiąże się z bólem albo przynajmniej dyskomfortem. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji i wrażliwości na ból, jednak trzeba zaznaczyć, że tatuaż na stopie należy do jednych z najbardziej bolesnych obszarów. Wynika to z tego powodu, że skóra na stopie jest bardzo cienka i delikatna, a przy tym silnie unerwiona. Na zewnętrznej stronie stopy występują ścięgna i kości, które dodatkowo mogą wpływać na ból w tych okolicach. Nie jest to przyjemna przygoda, ale rezultat sesji jest zachwycający. Chcąc mieć tatuaż na stopie należy przygotować się na ból, ale nie jest to też takie cierpienie, którego nie da się znieść. Ważnym jest, by mieć pod ręką słodki napój oraz osobę, która doda nam otuchy, pod postacią przyjaciela albo partnera. Stres dodatkowo potęguje strach przed bólem, dlatego należy się wyciszyć i nie przejmować się za bardzo. Ból minie, a efekt pozostanie na długi czas i będzie cieszył nasze oczy każdego dnia.

Modne tatuaże na stopie

Tatuaż na stopie to bardziej domena kobiet, niż mężczyzn, którzy stawiają bardziej na strefę rąk i ramion. Tatuaż na stopie prezentuje się wtedy niezwykle subtelnie i kobieco. Głównymi wzorami jakie są wybierane przez panie, to te z motywem roślinnym: róże, kwiaty polne albo słoneczniki, cieszą się szczególną popularnością. Są wykonywane w sposób kolorowy albo minimalistyczny, posiadając jedynie zarys, który wtedy prezentuje się bardzo delikatnie i uroczo.
Poza tym można znaleźć bardzo wiele projektów inspirowanych wschodnią kulturą, głównie indyjską, egipską oraz arabską. Wtedy kobiety decydują się na wzory kojarzące się z tymi kulturami, które tworzą złożone i piękne motywy, popularne na Wschodzie. Poza tym wciąż modne pozostają symbole astronomiczne, jak: księżyc, gwiazdy albo słońce. Są one nie tylko ładne, ale i nadają marzycielskiej charakterystyki.

Jedne kobiety decydują się na minimalizm, a drugie wręcz przeciwnie, pragną by ich stopy przypominały piękne oraz żywe obrazy, przedstawiające nietuzinkowe motywy, pełne roślinności oraz wschodniej symboliki. Wszystko zależy od gustu i preferencji klientki w salonie tatuażu.

Redakcja jakitatuaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.