Czym można dbać o tatuaż?

Odpowiednia pielęgnacja tatuażu, zaraz po jego wykonaniu, ma kluczowe znaczenie dla całego procesu gojenia oraz końcowego wyglądu. Decydując się na wykonanie tatuażu weź pod uwagę fakt, że do Twojej skóry zostanie wprowadzona obca substancja, a organizm musi się do niej przyzwyczaić. Do Ciebie należy zadbanie o to, żeby skóra dobrze ją przyjęła. Możesz to zrobić przy pomocy odpowiednich kosmetyków.

Przygotuj się na to, że Twoja skóra zaraz po wykonaniu tatuażu może być podrażniona i zaczerwieniona – to zupełnie naturalny objaw i nie należy się tym zbytnio martwić. Postaraj się jednak otoczyć swoją skórę w tym okresie szczególną opieką, żeby ułatwić jej cały proces gojenia i nie doprowadzić do jej nadkażenia.

Dlaczego warto dbać o tatuaż?

Decydując się na wykonanie tatuażu pewnie zależy Ci na tym, żeby jak najdłużej jego wygląd był perfekcyjny i nie wymagał szybkiego dokonywania poprawek. Musisz mieć jednak świadomość tego, że na początku Twój tatuaż jest raną, o którą trzeba zadbać. Pierwsze czynności pielęgnacyjne świeżo wykonanego tatuażu odbywają się w już studio tatuażu, zaraz po zakończonej sesji. Osoba wykonująca tatuaż przemywa go specjalnym, odkażającym płynem, na który następnie nakłada zafoliowany opatrunek. Z tak zawiniętą skórą udajesz się do domu, a sam opatrunek możesz ściągnąć dopiero po 4 godzinach.

Jak zadbać o tatuaż po jego zrobieniu?

Wiesz już jak istotna jest pielęgnacja skóry po wizycie w studio tatuażu, ale nie wiesz jeszcze jakich zasad pielęgnacyjnych powinieneś się trzymać, żeby tatuaż goił się w prawidłowy sposób. Oto najważniejsze z nich:

  • Koniecznie uważaj na to, żeby nie moczyć oraz nie przesuszać świeżej rany.
  • Pamiętaj, żeby przez kolejne 4 tygodnie po zabiegu nie wystawiać wytatuowanej skóry na działanie promieni słonecznych.
  • Zadbaj o to, żeby rana miała dostęp do świeżego powietrza, ponieważ tylko w taki sposób skóra może zacząć się szybciej goić.
  • Nie zakładaj opatrunku pokrytego folią na wiele godzin
  • Chcąc przyspieszyć regenerację naskórka, kiedy pojawią się na nim strupki to 2 razy dziennie rób okłady i przemywaj je delikatnie letnią wodą. Pod żadnym pozorem nie zdrapuj powstałych strupków ponieważ mogą pojawić się na nich blizny i doprowadzić do uszkodzenia tuszu.

Jakie kosmetyki do tatuażu najlepiej stosować?

Na rynku znajdziesz szeroką ofertę kosmetyków do pielęgnacji tatuażu. To duże wyzwanie, żeby wybrać taki produkt, który spełni Twoje oczekiwania i zapewni Twojemu tatuażowi 100% pielęgnację i przyspieszy okres jego rekonwalescencji. Poszukując kosmetyków do tatuażu przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich skład. Kosmetyk do tego przeznaczony, powinien być stworzony na bazie naturalnych składników oraz posiadać właściwości przeciwzapalne. Jeżeli dodatkowo produkt do pielęgnacji wytatuowanej skóry posiada witaminy A,B,C,D to powinien być wzięty pod uwagę przy zakupie. Dobre kosmetyki do tatuażu, mają delikatną konsystencję, dobrze nawilżają skórę, przyjemnie się rozprowadzają oraz nie pozostawiają żadnych śladów na ubraniach.

Jeżeli chodzi o kosmetyki do tatuażu, to wyróżniającą się marką na polskim rynku jest Neba. Posiadają oni w swojej ofercie:

  • Kremy do pielęgnacji tatuażu – to delikatny ale niezwykle skuteczny produkt, który odpowiada na regenerację naskórka po wykonaniu tatuażu. Posiada bogaty, naturalny skład. Krem Neba zawiera przede wszystkim: panthenol, witaminę E, ceramidy,, olej z ogórecznika, olej z konopii, masło Shea, wyciąg z aloesu.
  • Masło do pielęgnacji skóry po tatuażu – cechą charakterystyczną butter tattoo tej marki jest to, że mamy do czynienia z produktem w stu procentach wegańskim. Jego składniki są naturalne oraz bardzo bezpieczne dla skóry. Masło ekskluzywnej marki Neba posiada: masło shea, masło mango, olej kokosowy, olej ryżowy, olej z nasion tamanu, masło kakaowe, wyciąg z zielonej herbaty.

Dobranie właściwego kremu do pielęgnacji tatuażu pozwala na zachowanie kompleksowej ochrony skóry i umożliwia Ci uniknięcie wielu nieprzyjemnych dolegliwości.

Jak może się skończyć niedbanie o tatuaż?

Regeneracja skóry po wykonaniu tatuażu to proces, do którego należy się właściwie przygotować. Niewłaściwa pielęgnacja: moczenie świeżego tatuażu, przesuszenie, wystawienie go na działanie promieni słonecznych może doprowadzić do uszkodzenia świeżo powstałego tatuażu, a także mocnego nadkażenia skóry, co skutkuje ostrym stanem zapalnym i nieuniknionymi wizytami u lekarza. 

Świeży tatuaż poza pielęgnacją wymaga także od pewnej obserwacji. Niepokojącymi dla Ciebie objawami powinny być: wysypka, zaczerwienienie skóry, obrzęk, zmiana pigmentu. To wszystko może się dziać z Twoją skórą jeżeli nie skupisz się na odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu i gdy zapomnisz smarować tatuaż przeznaczonymi do tego kosmetykami.

Redakcja jakitatuaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.