Doradzamy, jaki zestaw do tatuażu kupić

Osoby, które planują samodzielnie wykonywać, dziary powinny zakupić zestaw do tatuażu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów maszynek, dlatego każdy powinien bez większych problemów znaleźć coś dla siebie.

Co wchodzi w skład zestawu do tatuażu?

Oprócz maszyny potrzebny będzie zasilacz oraz dobrej jakości kabel. Przy wyborze zasilacza warto zwrócić uwagę na to jaki oferuje prąd wyjściowy. Najlepiej wybierać urządzenia, które oferują prąd o natężeniu większym niż 3 ampery, ponieważ taki zasilacz zapewni stabilną i dobrą pracę. Dobrym pomysłem jest zakup zasilacza z wyświetlaczem. Wysokiej klasy zasilacz można kupić już za 400-500 zł, dlatego nie jest to duży wydatek, a taki sprzęt z pewnością posłuży przez kilka lat. Dostępne są również zasilacze cyfrowe, które pokazują napięcie z dokładnością do 0,1V. Takie urządzenia mają wbudowaną funkcję ciągłej pracy. Kabel powinien być przede wszystkim komfortowy, dlatego nie ma znaczenia, czy kosztuje on 50, czy też 250 zł. Nie może być za ciężki, ponieważ będzie wtedy utrudniać pracę. Należy też unikać najtańszych kabli, ponieważ z reguły nie mają one wiele wspólnego z jakością. Najtrudniejszy jest oczywiście wybór maszyny. Dostępne są urządzenia rotacyjne oraz cewkowe, a zdania specjalistów na ich temat są mocno podzielone. Według wielu osób łatwiej jednak jest się uczyć na maszynie cewkowej. Posiada sprężyny, dlatego jest delikatna, a jednocześnie jest cięższa i chodzi bardzo głośno. Jeśli tatuażysta jest mniej wprawny, to nie zrobi krzywdy klientowi. Duży ciężar maszyny sprawia, że chwyt jest pewniejszy oraz mocniejszy.

Rodzaje maszynek

Maszyny rotacyjne są zdecydowanie lżejsze, ale polecane są już raczej doświadczonym tatuażystą. Na samym początku lepiej unikać maszyn typu PEN. Dla osób początkujących może się to wydawać naprawdę atrakcyjna propozycja, ale w rzeczywistości tak nie jest. Z wygląda przypomina to gruby długopis i tak samo się go trzyma. Należy jednak pamiętać, że taka maszyna niesie ze sobą duże konsekwencje. Jednorazowe uchwyty nie są dostępne w każdej maszynie. Dodatkowo trzeba używać igieł z membraną, a takie nie są dostępne u wszystkich producentów. Dostęp do popychacza jest prawdopodobnie ostatnim problemem w takiej maszynie. Wiele urządzeń tego typu nie daje możliwości dezynfekcji lub sterylizacji części maszyny, na której gromadzą się bakterie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pierwsza maszyna może być używana, ponieważ w ten sposób można kupić wysokiej klasy sprzęt znacznie taniej. Należy pamiętać, że używane maszyny mogą być nawet o 50% tańsze od nowych.

Zakup nowego zestawu

Koszt naprawy zużytej maszyny często nie przekracza kilkunastu złotych. Jeśli maszyna nie spełni twoich oczekiwań, to zawsze możesz ją odsprzedać po zbliżonej cenie. Na samym początku trzeba się nauczyć robić kontury, które potem będziesz zapełniać oraz cieniować. Dla mało doświadczonych i początkujących osób najlepsza będzie lekka i niewielka maszynka. Osoby, które mają większy budżet mogą zainwestować pieniądze w maszynkę o większej mocy, która będzie idealna do dłuższej pracy. Warto mieć na uwadze, że do zestawów jest często dołączana sztuczna silikonowa skóra, na której można ćwiczyć robienie tatuaży. Należy pamiętać, że każdy tatuażysta musi poświęcić wiele godzin na naukę, zanim zacznie pracować z prawdziwymi ludźmi. Ludzka skóra nie różni się wiele od skóry silikonowej, ale jednak są pewne różnice. Początkujące osoby mogą również ćwiczyć na skórce od banana, która także jest świetną imitacją prawdziwej skóry. Jest to tani, a przede wszystkim łatwo dostępny materiał do nauki.

Redakcja jakitatuaz.pl