Jaki jest fajny tatuaż? – najlepsze pomysły na tatuaże

Tatuaż jest dość często dokładnie przemyślaną inwestycją. Chociaż tatuaż da się usunąć, jest to wciąż dodatkowy koszt. Decydując się na taki rodzaj ozdobienia swojego ciała, staramy się by tatuaż miał znaczenie albo chociaż ciekawy projekt. Jaki jest fajny tatuaż? Gdzie go umieścić? Czy samemu warto go zaprojektować? Oto kilka porad.

Fajne motywy i wzory na tatuaż

Czasami tatuaż podoba nam się w kwestii wizualnych i z tego powodu też chcemy go mieć. W Internecie można znaleźć bardzo wiele ciekawych projektów tatuażów i nimi się zainspirować. Nie ma co ukrywać, że ostatnio najmodniejsze są minimalistyczne wzory. Przedstawiają one dość często obrys postaci albo jakiegoś przedmiotu. Dłonie, paląca kobieta, całująca się para – wszystkie takie wzory wykonane są jakby za pociągnięciem jednej kreski. Nie posiadają koloru, a jedynie czarny obrys. Najlepiej sprawdzają się w takich miejscach jak: kostki, wewnętrzna część ramienia, łopatki albo na żebrach, w szczególności u kobiet. Są bardzo estetyczne i minimalistyczne.
Kolejnym wzorem, dość często wybieranym w salonach tatuaży jest motyw kwiatowy oraz roślinny. Mogą to być pełne i kolorowe projekty egzotycznych kwiatów, które dość często można dostrzec w większych formatach. Z drugiej strony popularne jest podążanie za minimalizmem i tatuowaniem sobie kaktusa albo aloesu, za pomocą jedynie czarnego tuszu. Takie roślinne tatuaże wyróżniają się delikatnością i kobiecością, dlatego częściej są wybierane właśnie przez kobiety. Mężczyźni bardziej preferują tzw. rękawy. Jest to wytatuowanie jednej bądź dwóch rąk na całej długości. Są to projekty wykonywane zazwyczaj przez jednego artystę, w szczegółowej konsultacji z klientem oraz zajmują bardzo długi czas, rozplanowany na kilka sesji. Takie rękawy zazwyczaj zawierają motywy bliskie właścicielowi albo też artystyczną kompozycję, która estetycznie układa się na ręce.

Czy chińskie napisy to wciąż hit jako tatuaż?

Napisy w nieznanym dla nas języku to dość ryzykowna opcja, jeśli chodzi o tatuaż. W szczególności, jeśli mowa o językach azjatyckich, gdzie tam używa się specjalnych znaków w pisowni. Czy wciąż jest to dobry pomysł? Dla niektórych takie wzory są już kiczem i częściej się od tego odchodzi. Postuluje się, że lepiej zrezygnować z takiego pomysłu, ponieważ dokładne przetłumaczenie np. na język chiński sentencji, która jest bliska naszemu sercu, może w dużej mierze odbiegać od oryginalnego zapisu, niż tego co pokazał nam internetowy tłumacz.

Tatuaż – z szablonu czy własny projekt?

Tatuażem zawsze mają w sobie coś osobistego. Sporo osób korzysta z szablonów i już wcześniej skomponowanych projektów. Warto jednak postawić na własną inwencję twórczą i razem z tatuatorem wymyślić swój własny projekt tatuażu. Sprawi to, że będzie on niepowtarzalny oraz zdobędzie cząstkę nas samych, osiągając bardziej indywidualny charakter.

Redakcja jakitatuaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *