Kurs tatuażu – czy warto zrobić kurs tatuowania?

Tatuaż jest niemal tak stary jak ludzkość. Kiedyś kojarzony niezbyt przychylnie, dziś wkroczył już na salony. Według badań nawet 1/3 Polaków chciałaby mieć trwały rysunek na ciele. Dlatego zapotrzebowanie na dobrych tatuażystów jest bardzo duże. Chcesz je wykorzystać? Świetnym sposobem jest kurs tatuażu!

Kurs tatuażu – kim jest tatuażysta, tatuator?

Kurs tatuażu jest sposobem na pozyskanie kwalifikacji do wykonywania coraz bardziej poważanego i poszukiwanego zawodu tatuażysty. Jego przedstawiciele są postrzegani jako artyści, a do najlepszych ustawiają się długie kolejki chętnych. Do tej pory była to dość hermetyczna branża, ale teraz można do niej dość łatwo dołączyć, kończąc kurs tatuażu. Polega on przede wszystkim na nauce tatuowania oraz praktycznym przygotowaniu do pracy. Kurs tatuażu pozwala więc stać się specjalistą wykonującym trwałe, artystyczne malunki na ciele.

Zawód tatuażysty czy tatuatora cieszy się coraz większym społecznym uznaniem oraz pozwala na osiąganie ponadprzeciętnego poziomu zarobków. Wynagrodzenia najlepszych tatuatorów sięgają kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie, a jednocześnie praca w tym zawodzie pozwala zachować wolność, elastyczność w decydowaniu o czasie i godzinach pracy itp. Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się jak zostać tatuażystą czy tatuatorem i jak zacząć tatuować?

Co obejmuje kurs tatuażu?

Jak zostać tatuatorem? Jak zacząć tatuować? Wykonywanie wysokiej jakości artystycznych tatuaży wymaga przede wszystkim zdolności plastycznych oraz wprawy. Nauka tatuażu w trakcie kursu tatuowania zapewnia niezbędną praktykę oraz wskazówki dotyczące poprawnych technik, pracy ze sprzętem itd. Zazwyczaj obejmuje również część teoretyczną zapewniającą niezbędne podstawy. Typowy kurs tatuażu obejmuje takie elementy jak:

  • anatomia człowieka i budowa skóry,
  • historia tatuażu,
  • narzędzia do tatuowania,
  • techniki tatuowania,
  • przygotowywanie wzoru,
  • higiena, sterylizacja i zasady BHP,
  • zasady pracy z klientem,
  • prowadzenie studia tatuażu.

Dzięki temu stanowi kompleksowe przygotowanie do wykonywania zawodu. Kończąc kurs tatuażysty, można podjąć pracę w studiu i doszkalać się pod okiem doświadczonego artysty lub też założyć własny biznes.

Dla kogo jest kurs tatuażu?

Na kurs tatuażu może się wybrać każdy, jednak do pracy w tym zawodzie potrzebne są określone kwalifikacje. Niezbędne są przede wszystkim zdolności plastyczne. Przydadzą się także cierpliwość, dokładność, kontaktowość i sprawność fizyczna. Kurs tatuażu dla początkujących pomoże Ci sprawdzić, czy jest to praca dla Ciebie. Dlatego warto się na niego wybrać, jeśli interesuje Cię ta branża.

Gdzie znaleźć kursy tatuażu? Z pomocą przychodzi nam Internet. Kurs tatuażu dofinansowany z Urzędu Pracy znajdziemy między innymi na https://eventis.pl/kursy/tatuazu. Strona zawiera informacje o terminach realizowanych kursów tatuowania, miejscu ich realizacji, programie zajęć oraz ceny.

Ile kosztuje kurs tatuażu? W przypadku osób bezrobotnych, które spełnią warunki udziału w kursie jego cena wynosi 0 złotych. Darmowy kurs tatuaży jest nie lada gratką, zwłaszcza gdy zdamy sobie sprawę, że ten sam kurs tatuażu dostępny na zasadach komercyjnych kosztuje 6 tysięcy złotych.

Ile trwa kurs tatuażu? Kurs tatuażu przygotowujący do zawodu tatuażysty/tatuatora trwa 7 dni roboczych i kompleksowo przygotowuje do wykonywania pracy w zawodzie. Jego ukończenie wiąże się również z uzyskaniem certyfikatu zawodowego na druku MEN, który potwierdza nasze kwalifikacje zawodowe. Posiadanie tego typu certyfikatu otwiera drogę do znalezienia zatrudnienia w zawodzie tatuażysty.

Czy warto zrobić kurs tatuażu?

Jeśli chcemy pracować w zawodzie wymagającym bliskiego kontaktu z ludźmi oraz sztuką, a jednocześnie czujemy że posiadamy odpowiednie zdolności artystyczne, wybór kursu tatuażu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Licznie powstające studia tatuażu stwarzają szerokie możliwości znalezienia zatrudnienia, a zarobki w tej branży zdecydowanie przewyższają średnią krajową. Jednocześnie jest to praca pozwalająca zachować równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym oraz unikać codziennej rutyny. Dla wielu zawód tatuażysty czy tatuatora może więc być wyborem najlepszym z najlepszych.

Sprawdź też, jakie jeszcze kursy warto zrobić?

Redakcja jakitatuaz.pl