Metody makijażu permanentnego brwi

Panie, które interesują się makijażem permanentnym brwi, nie do końca wiedzą, iż istnieje kilka metod przy jego wykonywaniu. Często zastanawiają się, czym one się charakteryzują oraz który sposób będzie najodpowiedniejszy do ich brwi. Najlepiej więc w tej kwestii zaufać profesjonalistom, którzy jeszcze przed zabiegiem (po szczegółowej konsultacji z klientką) wybiorą najodpowiedniejszą z nich.

Metody makijażu permanentnego brwi

Obecnie znanych jest kilka metod, do których należą: metoda włoskowa, (hairstrokes), metoda delikatnie pudrowa (soft powder brows), pudrowe cieniowanie (ombre powder brows), metoda łączona (bold combo) oraz metoda włoskowo – pudrowa (soft combo). O wyborze konkretnej metody powinna decydować stylistka, po dokładnym obejrzeniu brwi klientki oraz zapoznaniu się z jej skórą. Często same panie po obejrzeniu konkretnych prac również wiedzą jaki efekt chciałyby uzyskać na swojej twarzy, co jest bardzo pomocne przy pierwszej konsultacji.

Metoda włoskowa (hairstrokes)

Bardzo często wykonuje się makijaż permanentny brwi właśnie tą metodą. Dzięki niej uzyskuje się bowiem bardzo naturalny efekt bujnych brwi w kolorze dopasowanym do oprawy twarzy. Ponadto, przyczynia się ona do tego, iż brwi stają się optycznie większe, zaznaczone, przez to też nieco ciemniejsze. Najczęściej, polecana jest paniom, które posiadają cienkie brwi o trudnym kształcie.

Metoda pudrowa

Jedna z najbardziej popularnych metod to metoda cieniowania. Polega ona na tym, iż stylistka wprowadza za pomocą igły w skórę konkretny (wcześniej dobrany) pigment. Odbywa się to bardzo powoli, dokładnymi ruchami. Dzięki niej można nadać brwiom zupełnie nowy kształt oraz interesujący wygląd. Panie, które wcześniej posiadały prawie niewidoczne brwi – zazwyczaj są bardzo zadowolone z efektów.

Przy tej metodzie wyróżnia się także soft powder brows i ombre powder brows. Każda z nich polega na cieniowaniu brwi za pomocą pigmentu. Można dzięki nim sprawić, iż z jednej strony brwi będą znacznie ciemniejsze i delikatnie ich kolor będzie przechodził w jaśniejszy. Wygląda to bardzo efektownie i naturalnie.

Ile zapłacimy za makijaż permanentny brwi?

W zależności od salonu, miasta, wybranej metody – cena jest bardzo różnorodna. W bardzo dobrych salonach panie zapłacą nawet około 1000 – 1500 zł za zabieg. W mniej obleganych miejscach ceny wahają się od 500 zł do 900 zł. Jednak przed wybraniem konkretnego miejsca, warto wcześniej zapoznać się z różnymi pracami stylistek (np. na stronie zakładu), by mieć pewność, iż trafimy w „dobre ręce”.

Redakcja jakitatuaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *