Olejki hydrofilowe najnowszym trendem w pielęgnacji twarzy

Dzięki modzie na azjatycką pielęgnację twarzy coraz chętniej sięgamy po olejki do demakijażu zamiast popularnych płynów micelarnych.

Olejki hydrifilowe a demakijaż

Okazuje się, że olejki doskonale radzą sobie z usunięciem makijażu. Z ich pomocą łatwo jest wykonać masaż twarzy, co pozwoli na dokładniejsze oczyszczenie porów. Wyróżniamy olejki klasyczne oraz olejki na bazie wody. Pierwsze z nich do czyste mieszanki olejów. Do ich zmycia potrzebna będzie mokra ściereczka lub płatek kosmetyczny. Olejki na bazie wody to tzw. olejki hydrofilowe. Zawierają one emulgatory, dzięki którym olejek świetnie łączy się z wodą.

Sama woda

Do tego typu olejków nie potrzebujemy pocierania twarzy ściereczką, gdyż łatwo zmyć go z twarzy samą wodą. Oczyszczanie twarzy olejami to metoda na demakijaż pochodząca z Azji. Obecnie sięgają po nią także Europejki. Olejki do oczyszczania twarzy stanowią wygodniejszą alternatywę dla innych preparatów do demakijażu, takich jak płyny micelarne. Sposób nadaje się szczególnie do osób noszących ciężki, wodoodporny makijaż.

fizjovitae.pl

Redakcja jakitatuaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *