Pomysły na ciekawe tatuaże dla par

W ostatnich latach tatuaże dla par są absolutnym hitem. Zakochane pary chcą w ten sposób pokazać światu swoją miłość oraz ją przypieczętować.

Czym jest tatuaż?

Coraz więcej osób decyduje się na tego typu tatuaż, mimo iż jest to niezwykle ryzykowne, ponieważ nigdy nie mamy pewności, czy będziemy z drugą osobą do końca życia. Tatuaż to dziedzina sztuki, która jest znane od tysięcy lat. Miliony zwykłych ludzi na całym świecie zdobi w ten sposób swoje ciała. Dopasowane tatuaże dla par są również określane jako matching tattoos i robią prawdziwą furorę. Warto zwrócić uwagę na fakt, że słowo tatuaż pochodzi z języka polinezyjskiego. Oznacza to naznaczanie lub zdobienie. Niestety nie jesteśmy w stanie dokładnie określić, kiedy ludzie zaczęli zdobić swoje ciała, jednak według ekspertów było to już popularne ponad 5000 lat temu. W Egipcie została odkryta mumia, której skóra była pokryta licznymi tatuażami i wzorami. To jeszcze nie koniec, ponieważ „człowiek lodu” został odkryty w Austrii, a na jego ciele znajdowało się aż 57 tatuaży.

Historia tatuaży

W 1870 roku w Anglii powstało pierwsze studio tatuażu, natomiast maszynka do tatuowania została odkryta rok później. Dawniej tatuaże kojarzyły się z kryminalistami, motocyklistami i muzykami rockowymi. Teraz jednak tatuaże stały się na tyle powszechne, że nie oznaczają przynależności do żadnej subkultury, ani grupy społecznej. Co więcej tatuaże są już akceptowane w zawodach, w których jeszcze kilkadziesiąt lat temu było to surowo karane. Moda na popularne wzory zmienia się systematycznie, dlatego warto regularnie obserwować trendy, żeby być na bieżąco. Według niektórych osób tatuaż powinien coś symbolizować, jednak nie jest to obligatoryjne. Wspólne tatuaże mają nie tylko zwolenników, ale również przeciwników. Należy jednak pamiętać, że jest to wyraz miłości dwojga osób. Nie musi to być koniecznie miłość romantyczna, może to być też miłość rodzicielska lub przyjacielska. Według wielu opinii nie powinno się robić wspólnych tatuaży, ponieważ związki w obecnych czasach rzadko trwają do końca życia. Styl życia i rozwój społeczeństw sprawił, że ludzie coraz częściej się rozstają i poszukują nowych bodźców. Jednak niektórzy są naprawdę mocno ze sobą zżyci i w ich przypadku tatuaż wspólny jest dobrym rozwiązaniem. Taka decyzja wymaga jednak dokładnego przemyślenia, ale warto pamiętać, że ostateczny wybór i tak należy do nas samych. Kiedy zdecydujesz się na taki tatuaż to najlepiej wybrać sprawdzone i renomowane studio tatuażu, które od wielu lat działa na rynku i cieszy się dobrą opinią.

Wykonanie tatuażu dla pary

Tatuaż powinien być wykonywany w sterylnych warunkach, a skóra przed zabiegiem musi być dokładnie oczyszczona. Wzory na tatuaże dla par są najczęściej proste i składają się z dwóch uzupełniających lub pasujących do siebie rzeczy. Kluczowe jest to, że oba tatuaże muszą mieć element łączący oraz być wykonane w tym samym stylu. W tatuażach dla par często są wykorzystywane postaci z gier, kreskówek lub bajek. Wystarczy znaleźć bohaterów, których łączyła wspólna relacja. Charakter postaci musi być też dobrze dobrany do osoby. Można także stworzyć wzory, które będą wspólne i zawsze będą wam się kojarzyć ze sobą. Wybór wzoru jest dowolny, ale najlepiej wybrać taki, który kojarzy się z drugą połówką. Może to być coś związane z waszymi zainteresowaniami lub pasją. Wyjątkowym typem tatuaży dla par są tatuaże łączone. Takie tatuaże mają się wzajemnie uzupełniać, dlatego pełny wzór jest widoczny, dopiero gdy połączycie z partnerem swoje ręce. Dużo jest pomysłów na takie tatuaże.

Redakcja jakitatuaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.