Przegląd szafy – kiedy warto go zrobić i jak na tym zarobić?

Przegląd garderoby – jak zrobić z głową, żeby zyskać, a nie stracić

Chyba każda kobieta zna to uczucie, kiedy rano ledwie otwiera upchaną ubraniami otwiera szafę i stwierdza, że „znów nie ma się w co ubrać”… To znak, że czas zrobić przegląd szafy i sprzedać lub oddać to, co zbędne, oszczędzając miejsce i zyskując pieniądze – np. na nowe kreacje na nadchodzący sezon.

Kiedy warto zrobić przegląd szafy?

Tak naprawdę każda pora roku jest dobra by zrobić przegląd szafy i zadbać o porządek i nie ma co do tego reguły. Jeśli, więc zauważmy, że sami gubimy się w tym co mamy i zdarza nam się szukać ulubionej spódnicy kilkanaście minut, a przy tym wyjąć połowę ubrań z szafy by do niej dotrzeć – to znak, ze warto zrobić przegląd swojej garderoby.
Wiele osób decyduje się na regularne przeglądy ubrań np. raz lub dwa razy w roku, na koniec sezonu zimowego lub jesiennego. To wygodne rozwiązanie, ponieważ w praktyce im częściej segregujemy swoje ubrania, buty i dodatki tym mniej pracy to wymaga. Można też dzięki temu na bieżąco usuwać zniszczone ubrania, które nie nadają się już do zszycia lub noszą widoczne ślady użytkowania.
Aby dobrze posegregować rzeczy w szafie, usunąć zbędne i zrobić miejsce na nowe, warto mieć odpowiednio dużo czasu. Dlatego za przegląd szafy najlepiej zabrać się wówczas, kiedy mamy np. dzień wolny od pracy lub w trakcie weekendu – ważne, by nie robić tego szybko i w pospiechu, stresując się i dodatkowo denerwując, nerwowo spoglądając na zegarek. Warto też odpowiednio wcześniej zadbać o niezbędne akcesoria, do tego, a więc przede wszystkim kartony na ubrania lub worki – typu np. worki na śmieci. Jeśli ubrania chcemy przekazać np. na cel danej fundacji to warto pamiętać, że powinny się znajdować w specjalnie oznaczonych workach. Z kolei kiedy uważamy, że cześć z nich sprzedamy – można umieścić je np. w tekturowych pudełkach, które odpowiednio podpiszemy, a w wolnej chwili zrobimy zdjęcia i wystawimy je na sprzedaż w serwisie internetowym.

Co zrobić z ubraniami, których od dawna nie nosimy i czy można na nich zarobić?

Jeśli okazało się, że mamy wiele ubrań, których od dawna nie nosimy, ale ich stan jest dobry lub bardzo dobry to warto wystawić je na sprzedaż. W sieci można znaleźć wiele serwisów do sprzedaży, począwszy od popularnego Allegro po inne, gdzie nie obowiązują prowizje od sprzedaży i czasami taka sprzedaż może mocno poprawić domowy budżet.
Ciekawą opcją jest sprzedawanie zestawów ubrań, tzw. paczek np. w wersji na lato lub na zimę w danym rozmiarze. Ich cena powinna odpowiednio zachęcać do zakupu – wtedy zyskamy pewność, że ktoś skusi się na nie, a nie zyskamy miejsce w szafie i dodatkowe oszczędności w skarbonce.
Zdarza się, że w naszej szafie zalegają ubrania całkiem nowe, a czasami nawet z metkami, które kupiliśmy pod wpływem chwili lub korzystając np. z rabatu, ale nigdy nie założyliśmy. Warto wystawić je na sprzedaż w sieci lub np. na grupie sprzedażowej np. w mediach społecznościowych, gdzie też można znaleźć ciekawe miejsca do sprzedaży lub wymieniania się ubraniami, których już nie nosimy.

Zobacz także CO NAJLEPIEJ PRZYWRACA BIEL UBRANIOM: SKUTECZNE SPOSOBY NA ZACHOWANIE ŚWIEŻOŚCI

Redakcja jakitatuaz.pl