Tatuaż dla prawdziwego mężczyzny

Każdy człowiek dba o swoje ciało na swój własny sposób. Ludzie stosują różnego rodzaju odżywki, kremy oraz wiele innych specyfików, które mają za zadanie zadbać o ich wygląd. Niektórzy też decydują się na dodatkowe ozdoby, jak choćby kolczyki czy tatuaż na piersi dla mężczyzn. Trzeba jednak przy tym dobrze się zastanowić nad wyborem odpowiedniego wzoru. Potem bowiem nie można już się z tego wycofać.

Jak wygląda robienie tatuażu?

Wiele osób, które decydują się na tatuaż, woli wcześniej przygotować się na to, z czym to wszystko się wiąże. Czy będą odczuwały ogromny ból? Czy może jest to całkowicie przyjemny zabieg, podczas którego nic się nie czuje? Są to sprawy, na które zwracają uwagę ludzie, którzy wcześniej nie mieli z tym styczności.
Duże znaczenie ma nie tylko odporność na ból u danej osoby, ale także specyfika danego tatuażu, czyli to, gdzie zostanie wykonany oraz jakiej będzie wielkości. Gdy ktoś się decyduje na duży obraz, to musi przygotować się na to, że po paru godzinach sesji, zacznie odczuwać nieprzyjemne szczypanie.

Tatuowanie w praktyce

W ogóle przed rozpoczęciem sesji klient musi wypełnić specjalne oświadczenie, które dotyczy jego stanu zdrowia, alergii i chorób. Jest to istotne, by tatuażysta wiedział, z kim konkretnie ma do czynienia. Sam za to zdezynfekuje sprzęt, przygotuje miejsce pracy, pigmenty oraz wszelkie akcesoria, jakie tylko mu się przydadzą podczas pracy.
Zanim jednak do tego dojdzie, klient wybiera odpowiedni dla siebie wzór na tatuaż oraz miejsce jego wykonania. Pracownik salonu może mu jedynie doradzić i zaproponować zmiany, które będą odpowiednie. Potem trzeba wydrukować dany obraz na specjalnie przeznaczonym do tego arkuszu i przykleić na skórę. Czasami zdarza się jeszcze, że przed przystąpieniem do tatuowania skórę smaruje się środkiem znieczulającym. Następnie dochodzi do właściwego etapu, czyli wykonywania tatuażu na skórze przy pomocy igieł i odpowiednio dobranych barwników. Cała praca zaczyna się od wykonania samego konturu, a dopiero potem pracownik przechodzi do wypełniania go kolorem.

Gdy tatuaż zostanie wykonany, skóra będzie nasmarowana specjalną maścią i zafoliowana. Folię tę możną zdjąć po paru godzinach zależnie od zaleceń tatuażysty. On też powie klientowi wszystko na temat tego, jak zadbać o swój tatuaż zwłaszcza w pierwszych dniach po wykonaniu, by efekt pozostał dobry na długi czas.
Jak widać tatuowanie wcale nie jest takie trudne przynajmniej w teorii. W praktyce wymaga sporo pracy od pracownika.

Redakcja jakitatuaz.pl