Tatuaż na kostce – najciekawsze motywy

Najciekawsze projekty tatuaży na kostkę

Tatuaże z każdym rokiem stają się coraz bardziej modną opcją. Młode osoby decydują się na tego typu permanentne ozdoby na swoim ciele ze względu estetycznych. Wybiera się minimalistyczne wzory, które w ładny sposób prezentują się na takich partiach ciała jak: nadgarstki, wewnętrzna część przedramion, plecy (w tym łopatki), biodra, żebra albo właśnie kostki.

Tatuaż na kostce – pomysły

Na kostkach sprawdzają się minimalistyczne projekty, które ostatnimi czasy podbijają serca młodych ludzi. Są to wzory nie tylko damskie, chociaż swoją delikatnością pasują bardziej do kobiet. Mimo tego, mężczyźni również decydują się na tego typu projekty. Takie tatuaże sprawdzają się pod względem estetycznym, ale i symbolicznym. Sporo osób wybiera ładny projekt i razem z przyjacielem, członkiem rodziny albo drugą połówką, tatuują sobie danych wzór na kostkach. Pokazuje to ich wierność sobie oraz taki gest pogłębia relację.

Najczęściej przeplatającymi się motywami są wzory roślinne: kwiaty polne, gałązki, liście, rośliny doniczkowe albo róże. W innych przypadkach wybiera się ciała niebieskie, które można w naturalnym środowisku obserwować na niebie, czyli: księżyc, gwiazdy, słońce, obłoki gazowe, galaktyki albo chmury. Takie motywy nie tylko są minimalistyczne, ale i bardzo ładnie prezentują się w tak subtelnym miejscu jak kostka. Będą pasować podczas letniej pogody, gdy ubiera się spodenki, spodnie z odkrytymi kostkami albo sukienki.

Tatuaż na kostce – tylko dla kobiet?

Kostka to zgrabna część ciała, którą lubią pochwalić się szczególnie kobiety. Tatuaż w takim miejscu może zostać wyeksponowany dzięki eleganckim szpilkom oraz wypielęgnowanym stopom za pomocą pedicure. Jednak, czy tylko kobiety decydują się na temu typu tatuaż? Delikatny i nierzucający się w oczy, sprawdzi się idealnie dla osób, które w pracy muszą prezentować się nienagannie. Mężczyznom, chociaż rzadziej się na to decydują, również pasuje taki tatuaż. Można wtedy zdecydować się na mniej subtelny motyw, np. zwierzęcy albo postawić na jakiś krótki cytat bliski sercu.

Czy tatuaż na kostce boli?

Opinie na temat stopnia bólu, podczas robienia tatuażu na kostce, są rozbieżne, jednak pewnym jest, że ból występuje. Jest to obszar, gdzie skóra jest cienka, pojawiają się ścięgna i wystaje kości. Z tego powodu, nawet jeśli decydujemy się na mały, minimalistyczny motyw, może wiązać się on z nieprzyjemnym bólem, który nie dla każdego będzie do zniesienia. Wszystko zależy od naszej wytrwałości i odporności na ból, jednak dla osób, które są na niego szczególnie wrażliwe, odraza się w takich miejscach tatuaże. Lepiej wtedy zdecydować się na miejsca, w których występuje sporo tkanki tłuszczowej, a skóra nie jest tak cienka.

Redakcja jakitatuaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.