Tatuaż na nadgarstku

Jeszcze kilka dekad temu tatuaże miały dość pejoratywne znaczenie. Kojarzyły się głównie z więźniami i światem przestępczym. W dzisiejszych czasach tatuaże są zupełnie inaczej postrzegane przez ogół społeczeństwa, traktowane jak pewnego rodzaju sztukę. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na przyozdobienie własnego ciała tuszem. Jedną z najczęściej wybieranych jest tatuaż na nadgarstku.

Tatuaż na nadgarstku – jak wybrać wzór?

Nadgarstek jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc na tatuaż. Warto poważnie zastanowić się nad wzorem tatuażu na nadgarstku, bo jak wiadomo, tatuaż w tym miejscu będzie widoczny niemalże dla każdego. Oczywiście można zakryć go choćby zegarkiem czy szeroką bransoletą, ale przecież nie po to robimy tatuaż, żeby później musieć go zakrywać. Niech zatem będzie to coś estetycznego i pasującego do osobowości.

Czy tatuaż na nadgarstku boli?

Pierwsze pytanie, które pada, gdy decydujemy się na tatuaż na nadgarstku brzmi: „Czy to boli?” Cóż, jak powszechnie wiadomo, tatuaż jest efektem wpuszczenia w tkankę podskórną tuszu, który wprowadza się za pomocą maleńkich igieł. Trudno zatem mówić o jakimkolwiek braku wrażeń podczas jego wykonywana. Jeśli chodzi o sprawę bólu związanego z wykonywaniem tatuażu na nadgarstku, to jest to bardzo indywidualna sprawa. Każda osoba dysponuje innym progiem bólu, dlatego jedni będą odczuwać robienie tatuażu tylko jako drapanie, a dla innych może to być bardziej bolesne.

Ile kosztuje tatuaż na nadgarstku?

Drugą ważną kwestią, którą często poruszamy jeszcze na etapie planowania tatuażu, jest cena jego wykonania. Podobnie jak w przypadku pytania o intensywność bólu, trudno jednoznacznie odpowiedzieć, jak wysoka jest cena wykonania takiego tatuażu. Na cenę wpływa bowiem wiele czynników, takich jak wielkość, kolor czy poziom skomplikowania wzoru. Nie bez znaczenia jest także reputacja salonu – im lepsza, tym wyższe są stawki pracujących w nim artystów. Przy wyborze salonu tatuażu warto kierować się opiniami klientów i stanowczo należy unikać miejsc, które nie spełniają warunków sanitarnych.

Jak przygotować się do tatuażu?

Tatuaż na nadgarstku to coś, co zostaje z nam na całe życie. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby była to decyzja starannie przemyślana i zaplanowana. Wzór powinien być wybrany świadomie. Równie ważne jest wybranie odpowiedniego salonu tatuażu, w którym przestrzegane są zasady reżimu sanitarnego. Przed przystąpieniem do wykonywania tatuażu należy wydepilować wybrane miejsce. Należy unikać tatuowania na opalonej lub podrażnionej skórze. Warto także pamiętać o tym, aby przynajmniej na jeden dzień przed planowanym tatuażem odpuścić sobie wszelkiego rodzaju alkoholowe napoje.

Redakcja jakitatuaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *