Tatuaż z feniksem

0
789

Tatuaże przedstawiające feniksa od dawna są powszechnym wyborem wzoru tatuażu dla mężczyzn, szczególnie ze względu na różne znaczenia związane z mitologicznym ognistym ptakiem. Feniks jest symbolem odrodzenia, życia, wzrostu i długowieczności, a to zazwyczaj oznacza nowy początek lub wydarzenie mające ogromny wpływ na osobę noszącą tatuaż.

Ale na szczycie szerokiego zakresu znaczeń feniksa, istnieją setki zdumiewających projektów, które ilustrują tego długowiecznego ptaka. Choć niektóre tatuaże z feniksem dla mężczyzn obejmują jasne kolory pokryte złożonymi konstrukcjami, inne to proste, ale żartobliwe projekty, które skupiają się szczególnie na symbolicznym znaczeniu samego ptaka. Czasami te tatuaże mogą nawet obejmować daty lub inne napisy, które oznaczają ważne wydarzenie, aby zwiększyć ich znaczenie.
Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tatuażu feniksie dla mężczyzn.

Znaczenia feniksa w różnych kulturach

Jak już wspomniano, feniks ma różne znaczenia w różnych kulturach. W chińskiej kulturze, feniks jest drugim najważniejszym symbolem obok smoka, symbolizującym łaskę i cnotę. Feniks reprezentuje związek yin i yang, i często związany był z cesarzową ze względu na to, że był delikatnym stworzeniem o kobiecych cechach, w tym dobrocią, życzliwością i niezawodnością. Większość wzorów tatuażu feniksa dla mężczyzn przedstawia tego długowiecznego ptaka w kolorze czarnym, białym, czerwonym, żółtym i zielonym.
Japońska kultura postrzega feniksa jako symbol siły i mocy, z tego powodu jest haftowany na kimonach i wyryty zarówno na rękojeści, jak i mieczu. Feniks także symbolizuje słońce, dlatego jest wykorzystywany jako godło dla Imperium Japońskiego. W Japonii projekty tatuażu feniksa są bardzo zbliżone do wzorów tatuażu smoka, szczególnie dlatego, że symbolizują yin i yang, stąd reprezentują idealną harmonię zarówno cnót kobiecych, jak i męskich.

Robienie tatuażu feniksa dla mężczyzn będzie miało inne znaczenia w innych kulturach. Na przykład żydowskie legendy przedstawiają ptaka feniksa jako jedyne stworzenie, które nie opuściło raju z Adamem. Żydzi łączą legendarną długowieczność z powstrzymaniem się od zabronionych owoców, które skusiły pierwszego człowieka. W tym samym czasie feniks był przedstawiony na monetach rzymskich jako symbol nieśmiertelnego imperium, podczas gdy oba te w opowieściach z Egiptu i Grecji ukazane są jako symbol słońca, umierając w płomieniach pod koniec dnia i wyrastając z własnych popiołów rankiem. Egipskie legendy twierdzą również, że feniksy podają swoje zabalsamowane popioły do Heliopolis, znanego również jako miasto słońca.

Chrześcijańskie znaczenia feniksa

Choć wiele kultur uważa feniksa za symbol transformacji, życia, słońca, siły i długowieczności, wcześni chrześcijanie postrzegali go jako symbol tymczasowej śmierci i zmartwychwstania. Odrodzenie feniksów jest podobne do zostawienia starego świata dla nowego świata ducha, umierając i znowu wzrastać. Ponadto ta istota stanowi również symbol zwycięstwa życia nad śmiercią, nieśmiertelnością i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Inne chrześcijańskie znaczenia feniksa to dziewictwo, Maryja, życie w raju niebieskim i inne takie aspekty życia chrześcijańskiego.

Feniks, symbol z wieloma połączeniami z alchemią

Prawdopodobnie jednym z najbardziej interesujących aspektów tatuażu feniksa jest liczba korespondencji między tym mitologicznym ptakiem a starożytną praktyką alchemii. Feniks jest symbolem Południa, który w alchemii dotyczy czystości, siły, zdrowia i odnowy. Jest to również symbol ognia, który dotyczy oczyszczania, życia, przemiany, kreatywności i konsumpcji. Niebiańskim symbolem feniksa jest słońce, które jest zbliżone do cyklu czasu i cykli życia, stanowiącego wyrazistość, oświetlenie, ekspresję i nieśmiertelność.

Jednocześnie Feniks symbolizuje lato, które celebruje siłę słońca po osłabieniu w okresie zimowym. Odnosi się do wzrostu ziemi, odmłodzenia, a także kontynuacji życia. Największą korespondencją pomiędzy feniksem a alchemią jest czerwona siarka, ponieważ zarówno ten pierwiastek chemiczny, jak i energia ptaków są jednocześnie wywoływane w ceremoniałach, które mają na celu wywarcie wpływu na uniwersalne źródło życia. Ponadto siarka jest silnym przedstawicielem chemicznym dla istnienia.

Ogólne znaczenie feniksa

Ogólne znaczenie tatuażu feniksa dotyczy zdarzenia, które wpłynęło na osobę noszącą tatuaż w pewnym momencie w przeszłości. Wydarzenie często sygnalizuje nowy początek, na przykład utratę ukochanej osoby, a następnie ogromny żal i, w końcu, akceptację. Feniks może czasami symbolizować przemianę, która miała miejsce w życiu człowieka noszącego tatuaż: na przykład przejście na chrześcijaństwo lub zaakceptowanie Boga w ich życiu.

Są dosłownie setki pomysłów tatuażu feniksa, które można wybrać, i wydaje się, że kolory mają bardzo silny wpływ na wizualną atrakcję i znaczenie tatuażu, o którym mowa. Klasyczne kolory obejmują czerwone, pomarańczowe, żółte, fioletowe lub kombinację wszystkich czterech kolorów, co jest dokładnie takie, jak upierzenie ptaka według legend. Jednak wiele tatuażów może mieć styl plemienny, który skupia się głównie na projektowaniu, a nie na kolorach, podkreślając jasne, proste linie, a nie rzetelne schematy kolorów.

Co więcej, innym bardzo popularnym znaczeniem feniksa jest inspiracja. Osoba robiąca tatuaż może uważać legendę feniksa za inspirującą, zwłaszcza, że ten mityczny ptak zawsze wzrasta z własnych popiołów. Może zainspirować lub przypominać noszącemu tatuaż, aby nigdy się nie poddawał i zawsze stawiał czoła wyzwaniom lub trudnym sytuacjom, myśląc o każdym błędzie jako o szansie na odrodzenie.

W niektórych przypadkach tatuaż Phoenix może symbolizować zwycięstwo życia po śmierci, a jest to szczególnie wykorzystywane przez mężczyzn, którzy doświadczają traumatycznych wydarzeń lub są bardzo bliscy śmierci. Chcą oznaczyć zwycięstwo życia, tatuując swoje ciało za pomocą atrakcyjnego wzoru Feniksa, aby zawsze pamiętać, jak silne jest życie. Data lub napis mogą być również uwzględnione w celu wzmocnienia ich przekonań lub dostarczenia pamiątki o niemal śmiertelnym zdarzeniu, które przeszli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here