Tatuaż z imieniem dziecka i data – sposób na podkreślenie ważnego wydarzenia

Tatuaż to już nie tylko ozdoba kojarzona z określonym środowiskiem, ponieważ tę formę ozdoby swojego ciała wybierają bardzo różne osoby, które chcą wyrazić swój styl, pogląd na życie, preferencje lub podkreślić rangę jakiegoś wydarzenia. Dlatego jednym z najbardziej popularnych motywów jest imię, a w przypadku rodziców – imię swojego dziecka lub dzieci.

Tatuaż z imieniem dziecka – czy to dobry pomysł?

Imię to bardzo częsty motyw – choć wzbudza kontrowersje, to wciąż nie brakuje osób, które w ten sposób chcą wyróżnić przede wszystkim wybranka lub wybrankę swojego serca lub właśnie podkreślić fakt, że zostali rodzicami. O ile w przypadku imienia swojej wielkiej miłości nie brakuje przykładów, gdy to miłość już dawno się skończyła, a imię pozostało na nadgarstku lub ramieniu, tak w przypadku dziecka sprawa wygląda nieco inaczej – przede wszystkim nic już w tej kwestii nie może się zmienić – rodzicem pozostaniemy do końca życia.

Dlatego tatuaż z imieniem dziecka i data to przede wszystkim propozycja dla mam oraz tatusiów, którzy chcą ten wyjątkowy fakt dodatkowo podkreślić. Każde narodziny to zawsze duży cud, który się nam przydarzył, więc nic dziwnego, że ktoś chce go w ten sposób podkreślić. Zdania oczywiście w tej kwestii są podzielone i nie brakuje zarówno zwolenników takich tatuaży, jak i przeciwników. Jedno jest pewne – jest to tatuaż, który niesie ze sobą głębszą treść, czego nie można powiedzieć o każdej tego rodzaju ozdobie.

Gdzie wykonać tatuaż z imieniem dziecka i data?

Tatuaż z imieniem dziecka i data wykonać można w bardzo różnych miejscach – wszystko zależy od tego, jaką będzie miał on wielkość i formę. Można wykonać go zarówno na nadgarstku, ramieniu czy plecach, zdarzają się również imiona dzieci wytatuowane na palcach, ale jednak najczęściej wykonuje się go na nadgarstku lub ręce. Oczywiście nie mniejsze znacznie ma także sama wielkość dekoracji, ponieważ tatuaż z imieniem dziecka i data mogą być również wzbogacone o dodatkowe elementy i zajmować znacznie większą powierzchnię ciała.

Czy tylko imię i data? – Co jeszcze można umieścić w tatuażu?

Tego rodzaju tatuaż może mieć jedną z najprostszych form, czyli po prostu samo imię dziecka, które zostało wytatuowane za pomocą czcionki, która przypomina pismo odręczne, ale może to być również tatuaż z imieniem dziecka i data o większym formacie i literach z pisma gotyckiego. Bardzo często również zdarzają się inne dodatki, które związane są na przykład z określoną symboliką lub dobrą wróżbą dla dziecka.

Częstym motywem dodawanym do imienia i daty jest na przykład serduszko, ulubiony kwiat lub znak nieskończoności. Ma to oczywiście przynieść dziecku szczęście w życiu. Inną dekoracją są piórka, stópki, koniczynki, a nawet postacie mamy z dzieckiem. W tych kwestiach oczywiście decydujemy sami, a wszystko zależy od tego, jak duży chcemy mieć tatuaż i w jakim miejscu chcemy go umieścić.

Czy kolory w tatuażu mają znaczenie?

Oczywiście najbardziej popularne są tradycyjne tatuaże w kolorze czarnym, ale bardzo często rodzice wplatają również do nich dodatek innego koloru. Może to być przede wszystkim czerwone serduszko, ale kolory mogą także różnić się zależnie od płci dziecka i na przykład u dziewczynki serduszko ma kolor różowy a u chłopca niebieski. Są to oczywiście kwestie, które całkowicie zależą od osobistych upodobań i preferencji i niekoniecznie trzeba brać po uwagę cudze gusta i panującą modę. Warto jednak pamiętać, że tatuaż to ozdoba na resztę naszego życia, bo zapewne nikt nie będzie chciał usuwać tatuażu z imieniem swojego dziecka, chyba że na jego prośbę.

Redakcja jakitatuaz.pl