Tatuaż z motywem kwiatowym

Coraz więcej kobiet decyduje się na zrobienie tatuażu. Szczególną popularnością wśród pań cieszy się tatuaż z motywem kwiatowym. Oczywiście nie oznacza to, że tatuaże kwiatowe nie przyozdabiają ciał panów, ale statycznie pojawiają się one częściej u kobiet. Tatuaż z motywem kwiatowym często przyjmuje subtelną, kobiecą formę, a wytatuowane kwiaty często mają znaczenie symboliczne.

Róża – królowa kwiatów i tatuaży

Róża jest zdecydowaną królową kwiatów i, jak się okazuje, królową tatuaży. To właśnie motyw róży jest jednym z najczęściej wybieranych kwiatów, które tatuujemy. Tradycyjnie róża jest symbolem miłości i zakochania, ale w świecie tatuaży może mieć zupełnie inną symbolikę.

Co ciekawe, róża to właściwie jedyny tatuaż z motywem kwiatowym, na który równie chętnie decydują się mężczyźni. Bardzo często są one elementami tak zwanego rękawa, czyli tatuaży wykonywanego na długości całej ręki, który przedstawia wiele różnych, spójnych ze sobą elementów i motywów.

Tatuaż z motywem kwiatowym – symbolika

Róża w tatuażu może mieć różne znaczenie, w zależności od tego, jaki jest jej kolor. Tradycyjnie czerwona róża to symbol miłości i zakochania. Zupełnie inne znaczenie będzie z kolei miała róża w kolorze żółty, czy niebieskim.

Na niebieską różę, która naturalnie nie występuje w przyrodzie, decydują się osoby, które lubią wszystko to, co tajemnicze, nieznane, trudne do osiągnięcia i istniejące tylko w naszym wyobrażeniu. Fiolet jest kolorem królewskim, a więc purpurowa róża symbolizować będzie majestat i powagę. Fioletowa róża jest także częstym symbolem magii i mistycyzmu. Z kolei czarna róża jest symbolem zakończenia pewnego etapu życia i zapowiedzią czegoś nowego. Jeśli interesuje nas tatuaż z motywem kwiatowym, warto przed jego wykonaniem zapoznać się z symboliką poszczególnych elementów.

Co trzeba wiedzieć przed zrobieniem tatuażu?

Tatuaż to coś, co zostanie z nami na całe życie, a więc musi być starannie zaplanowany i głęboko przemyślany. Tatuaż z motywem kwiatowym jest o tyle dogodnym pomysłem, że szanse na to, że nagle przestanie być modny, są bardzo nikłe. Motywy kwiatowe są ponadczasowe, dlatego są świetnym wyborem dla osób, które chcą mieć tatuaż, ale nie są pewne, co powinien przedstawiać.

Tatuaż z motywem kwiatowym, na przykład z różą, może mieć znaczenie symboliczne, ale równie dobrze może być po prostu estetycznym zdobieniem wykonanym na ciele. Warto pamiętać o znalezieniu odpowiedniego salonu, który przestrzega reżimu sanitarnego i dba o staranność wykonywanych prac.

Redakcja jakitatuaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.