Tatuaż z sową – co symbolizuje?

Motywy zwierzęce, a konkretniej mówiąc ptasie, cieszą się coraz większą popularnością wśród miłośników tatuaży. Ptaki to niesamowite stworzenia o wyjątkowej charakterystyce. Wielu z nich od zarania dziejów przypisuje się znaczenie symboliczne. Największe poruszenie w ludzkiej wyobraźni z pewnością wywołuje sowa. Z jednej strony jest symbolem tajemniczej mądrości, z drugiej symbolem nocnego zła. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób chciałoby mieć tatuaż z sową, który naprawdę porusza wyobraźnię.

Co symbolizuje sowa?

Sowa jest ważnym symbolem w wielu różnych starożytnych kulturach. Już w czasach Starożytnej Grecji była popularnym symbolem bogini wiedzy i mądrości – Ateny. Znaczenie tego symbolu przetrwało do dziś, a motyw sowy często pojawia się w podręcznikach dla najmłodszych.

Niemniej jednak sowa ma także drugie, zdecydowanie bardziej mroczne asocjacje. Według niektórych wierzeń sowa, na równi z krukiem, to symbol ciemnych mocy z piekła rodem. Być może to przekonanie wywodzi się z faktu, że sowa jest ptakiem nocy, która w dawnych czasach wiele osób napawała strachem.

Tatuaż z sową

Sowa coraz częściej pojawia się w życzeniach klientów salonów tatuażu. Jedni decydują się na tatuaż z sową w pełnym realizmie, oddającym niezwykle cechy fizyczne tego niesamowitego ptaka. Inni wolą tatuaż z sową w formie w stylu totemicznym.

Miłośnicy kolorowych tatuaży najczęściej interesuje motyw sowy rodem z dziecięcej animacji. Wówczas ten latający drapieżnik przestaje być budzącym grozę ptakiem nocy, a staje się uroczym zwierzątkiem o wzruszającym spojrzeniu. Tatuaż z sową może symbolizować coś, co jest dla nas ważne, ale równie dobrze może mieć wyłącznie wartość estetyczną. To, jakie znaczenie ma dany tatuaż zależy wyłącznie od nas samych.

Jak i gdzie wykonać tatuaż z sową?

Styl wykonania tatuażu to jedna z kluczowych kwestii, jeśli chodzi o wybór studia tatuażu. Nie każdy artysta specjalizuje się bowiem w fotorealizmie. Inni z kolei nie są specjalistami od tatuaży kolorowych. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na warunki, jakie panują w danym salonie i na to, czy pracujący w nim artyści przestrzegają zasad higieny.

Szerokim łukiem należy omijać wszystkie miejsca, które nie spełniają standardów sanitarnych. Podejrzana powinna być także zbyt niska cena za pracę artysty. Choć z pewnością nie sprzyja to budżetowy klienta, każdy dobry tatuażysta godnie wycenia swój talent, dlatego należy się liczyć z tym, że za dobrze wykonaną pracę należy zapłacić odpowiednio wysoką kwotę.

Redakcja jakitatuaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *