Akupunktura jest metodą leczniczą, która swoje początki miała na Dalekim Wschodzie. Aktualnie, wykorzystywana jest w wielu różnych krajach, często w formie uzupełnienia medycyny konwencjonalniej. Metoda ta może pomagać na różne dolegliwości, szczególnie te, które charakteryzuje uciążliwy ból. Kto jednak powinien zdecydować się na zastosowanie akupunktury?
Dla kogo jest akupunktura?
W sytuacji, kiedy interesuje nas akupunktura Poznać to idealne miejsce, aby rozejrzeć się za dobrym gabinetem, dlatego warto wcześniej zajrzeć tutaj: https://akuzen.pl Leczenie akupunkturą stosowane jest szczególnie w przypadku silnej migreny, bóli menstruacyjnych, chorób kręgosłupa, nerwobólów, a także podczas stanów depresyjnych. Bywa także, że jest ona zalecana dla osób cierpiących na zaburzenia przemiany materii, przy alergii, szumu w uszach, czy też w przypadku nadciśnienia tętniczego. Zanim jeszcze przystąpimy do zabiegu, bardzo istotna jest rozmowa z pacjentem, a właściwie wywiad. Dzięki temu, specjalista może zebrać kluczowe informacje, eliminując ewentualne przeciwwskazania. Po takiej rozmowie terapeuta może stwierdzić, czy pacjent może poddać się akupunkturze.
Akupunktura – odpowiednie przygotowanie
Na dwie godziny przed rozpoczęciem zabiegu powinniśmy spożyć lekki posiłek, ponieważ akupunktura nie może być wykonywana na czczo. Ponadto pacjent nie powinien pić kawy ani spożywać koloryzującego jedzenia jak np.: kurkuma, borówki , jeżyny czy innego typu jedzenie mogące wpłynąć na kolor języka. Jest to istotne, ponieważ lekarz przeprowadzi badanie przed samym zabiegiem, mierząc nam tętno oraz oglądając język. Na podstawie zebranego wywiadów i wykonanych badań tętna i języka, dobierane są odpowiednie punkty na ciele, w które wbijane są igły.
Proces leczenia akupunkturą
Niektórzy myślą, że zabieg polega na wkłuwaniu się bezpośrednio w miejsca, które generują ból, jednak nie jest to prawda. Bywa, że jest zupełnie inaczej. Jednym z założeń akupunktury jest, że prawie wszystkie części naszego ciała są ze sobą powiązane. To właśnie z uwagi na to, nakłucia wykonywane są w nieoczywiste na pierwszy rzut oka miejsca np.: przy bólu głowy nakłuwane są punkty na stopie. Zabieg przeprowadzany jest z zastosowaniem specjalnych, jednorazowych igieł wykonanych ze sprężystego oraz nierdzewnego stopu.