Efektowny tatuaż na udzie, który łatwo ukryć

Tatuaże to jeden ze sposób wyrażenia siebie, dlatego coraz częściej wykonują je również kobiety. Choć nie zawsze mają one symboliczne znaczenie i są po prostu swego rodzaju dekoracją ciała, to mogą dodawać pewności siebie, a nawet seksapilu – wszystko zależy od tego, gdzie tatuaż jest wykonany, jaką ma wielkość oraz kształt. Tatuaż na udzie daje pod tym względem bardzo duże pole manewru.

Dlaczego udo to dobre miejsce na tatuaż?

Tak naprawdę tatuaże najczęściej widzimy na ramionach, nadgarstkach czy kostkach – nie oznacza to jednak, że tatuaż na udzie jest mniej powszechny – po prostu jest rzadziej odsłaniany i widoczny tylko w określonych sytuacjach, na przykład w sypialni czy na plaży. Nie da się ukryć, że ma to także swoje zalety – bardzo łatwo zamaskować go pod spodniami, spódniczką, czy nawet dłuższymi szortami, gdy jest on umiejscowiony nieco wyżej.

Drugą ważną zaletą tatuażu na udzie jest fakt, że mamy bardzo duże pole manewru. Udo to porządny kawałek ciała, więc możemy pozwolić sobie na dużą i efektowną dekorację ciała. Dodatkowo mamy również wiele możliwości jego umiejscowienia, np. na przodzie i na samym środku uda, na jego bocznej części zahaczając również o pośladek, a także całkiem z tyłu. Z pewnością ucieszy to przede wszystkim miłośników dużych tatuaży.

Tatuaż na udzie to także zabieg, który nie jest szczególnie bolesny. W porównaniu do kostek czy kolan uda posiadają większą ilość tkanki tłuszczowej i mięśni, a także mniej zakończeń nerwowych – tatuaż jest więc zdecydowanie mniej bolesny.

Co wytatuować sobie na udzie?

Tatuaż na udzie może mieć bardzo różną formę i wielkość, ale najlepiej w tym miejscu prezentują się duże tatuaże – jeśli więc marzy nam się naprawdę efektowny tatuaż, to udo jest jednym z tych miejsc, które się do tego celu świetnie nadają.

Jednym z najbardziej popularnych wzorów są motywy roślinne i rozety. Pięknie prezentują się na udzie i można pozwolić sobie na dużą ilość zdobień. Drugim najczęstszym motywem są zwierzęta – udo to idealne miejsce, aby zmieścić na nich lwa, tygrysa, kota czy węża – w tej kwestii można pozwolić sobie naprawdę na wiele, tym bardziej że łatwo taki tatuaż ukryć.

Oczywiście tatuaż na udzie może mieć również całkiem inną formę – wszystko zależy od naszych osobistych preferencji, ale najlepiej w tym miejscu wyglądają malunki w kolorze czarnym i takie też są najczęściej wybierane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Różnorodność wzorów jest ogromna, więc mamy wyjątkowo duże pole manewru, aby taką ozdobą ciała wyrazić ważne dla nas treści i przesłania.

Tatuaż na udzie – przeciwwskazania

Właściwie nie ma szczególnych przeciwwskazań co do tego, aby na udzie wykonać tatuaż. Nie trzeba się również obawiać cellulitu, który jest zmorą większości kobiet. Problematyczne mogą okazać się natomiast rozstępy. Udo to część ciała, gdzie pojawiają się one bardzo często, zazwyczaj w wyniku wzrostu lub chudnięcia i tycia, a także w ciąży. Przeciwwskazaniem do wykonania tatuażu na udzie są świeże, czerwone rozstępy – zdecydowanie należy poczekać do ich całkowitego wyleczenia. Tym samym trzeba również wziąć po uwagę, że mogą one pojawić się w przyszłości, ale w przypadku dużych wzorów nie ma to dużego znaczenia.

Tatuaż na udzie może także nieco zmienić swój wygląd pod wpływem tycia czy chudnięcia – uda mają to do siebie, że są podatne na wahania wagi. W wyniku tego czynnika mogą zdeformować się w niewielkim stopniu tylko te tatuaże, które odznaczają się drobnymi szczegółami czy precyzyjnymi kształtami geometrycznymi, ale o tym na pewno uprzedzi nasz specjalista od tatuaży.

Redakcja jakitatuaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.