Gdy wybieramy się do studia tatuażu

Z pewnością niejedna osoba marzy o tym, by mieć tatuaż na plecach. Zwłaszcza taki, który nawiązywałby do czegoś, co jest dla tej osoby istotne. Sporo też osób boi się całego procesu, jaki jest konieczny, by w końcu mieć taki tatuaż. A jak to wygląda w praktyce?

Czy tatuaż musi boleć?

Podstawową sprawą jest to, czy robienie tatuażu w ogóle boli? Trudno jest na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ to zależy od paru czynników. Może przecież ten proces przebiec całkowicie niezauważalnie, a może się okazać, że ból będzie nie do zniesienia. Wiele bowiem zależy od tego, jakiego formatu będzie obraz oraz, gdzie zostanie umieszczony na ciele. Są takie miejsca, gdzie ból będzie bardziej znośny. Poza tym, gdy człowiek zdecyduje się na mniejszy tatuaż na plecach, to też może mieć pewność, że krócej będzie musiał to znosić.

Jak wybrać odpowiednie studio tatuażu

Gdy człowiek pokona swój lęk przed bólem, może zabrać się za szukanie dla siebie odpowiedniego studia tatuażu, gdzie może liczyć na dobre warunki, miłą atmosferę oraz profesjonalne podejście. W takim wypadku można kierować się opiniami innych, ale warto też samemu odwiedzić dane studio, porozmawiać z tatuażystami i sprawdzić, jaki panuje tutaj porządek, czy narzędzia są dezynfekowane i jaki jest poziom higieny. Na pewno ważna jest też sama atmosfera. Może się bowiem zdarzyć, że trzeba będzie spędzić tam parę godzin, a nikt nie ma ochoty siedzieć, gdzieś, gdzie po prostu się źle czuje i tylko myśli o tym, jak zejdzie w końcu z fotela i wróci do domu.

Wybór motywu oraz rozpoczęcie tatuowania

Kolejną sprawą jest oczywiście wybranie dla siebie odpowiedniego motywu oraz zastanowienie się, czy będzie to tatuaż na plecach, czy w innym miejscu na ciele. Warto przy tym pamiętać, że bliżej kości może bardziej boleć, dlatego trzeba to dobrze przemyśleć.

Co do motywu, to wybór przeważnie jest szeroki. Można przecież zdecydować się na jakiś cytat czy konkretne hasło. Większość ludzi woli jednak konkretny obrazek, który ma coś dla nich symbolizować i jest na swój sposób ważny. Kiedy indziej ludzie spędzają trochę czasu na szukanie symboliki i zastanawianie się, co będzie dla nich idealnie pasować na pierwszy tatuaż.

Potem nadchodzi pora na wykonanie samego tatuażu. Tutaj trzeba uzbroić się w cierpliwość. Tatuażysta musi najpierw sporządzić odpowiedni rysunek, skonsultować go z klientem, a dopiero potem nakłada go na skórę, by następnie zająć się jego wypełnieniem od konturów aż po samo tło.

Redakcja jakitatuaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *