Stomatologia chirurgiczna – co musisz o niej wiedzieć, zanim skorzystasz?

Chirurgia stomatologiczna jest specjalizacją skupiającą się na operacyjnym leczeniu jamy ustnej i wszystkich kwestii, które są z nią związanych, czyli języka, szczęki oraz żuchwy. Jest możliwość poprzez profesjonalne działania usunięcia wad zgryzu, chorób przyzębia czy paradontozy.

 

Chirurgiczna stomatologia Łódź – obszar zastosowania

Stomatologia Łódź, a w zasadzie jej odmiana, jaką jest chirurgia stomatologiczna zajmuje się usuwaniem problemów występujących w jamie ustnej. Do chirurga stomatologicznego można zapisać się, jeżeli jest konieczność usunięcia problematycznej ósemki lub zainfekowanych korzeni zębów. Chirurg może także odsunąć zęby, które nie chcą spod dziąseł wyrosnąć. Zajmuje się również wstawianiem wszczepów zębowych i leczeniem chorób ślinianek. Pomaga w leczeniu przetok i ropni, a także przygotowuje pacjenta do leczenia protetycznego.

 

Stomatologia Łódź ma szeroki zakres zastosowania, dlatego chirurg może także nacinać więzadła i język, usuwać łagodne, jak i złośliwe zmiany z jamy ustnej. Wspomaga także poprzez właściwe działania regenerację kości, co w wielu przypadkach pomaga uniknąć wielu problemów.

 

Chirurgiczna stomatologia Łódź – badania, które trzeba wykonać

Chirurg stomatologiczny w celu przeprowadzenia diagnozy wysyła pacjentów na szereg badań pomagających w zobaczeniu, co dzieje się w jamie ustnej. Do podstawowego badania można zaliczyć rentgen zębów, jak i całej jamy ustnej. W niektórych przypadkach zalecana jest także tomografia komputerowa czy USG.

 

Znieczulenia, które wykorzystuje stomatologia Łódź

Aby przeprowadzić poważny zabieg chirurgiczny, trzeba we właściwy sposób znieczulić pacjenta. Stomatologia Łódź ma w tym zakresie właściwe metody postępowania. Jedną z nich jest zamrażanie miejsc wrażliwych przy pomocy chlorku etylu. Za pomocą aerozolu, żelu lub maści można również znieczulić powierzchniowo. Bardziej skomplikowane jest znieczulenie nasiękowe, które polega na wstrzykiwaniu preparatu w miejsce wykonywania zabiegu. To znieczulenie stosowane jest przede wszystkim przy problemach z zębami górnymi.

 

Dostępne dla pacjentów jest także znieczulenie przewodowe, które polega na wstrzyknięciu preparatu w niedalekiej odległości od nerwów. To znieczulenie ma zastosowanie przy zabiegach obejmujących dolne zęby. Wybrać można także znieczulenie śródwięzadłowe, a wtedy preparat podawany jest do szpary ozębnowej. Nowoczesną techniką jest znieczulenie bezigłowe, gdzie preparat podaje się przy pomocy strzykawki bezigłowej.

 

 

 

 

Redakcja jakitatuaz.pl