Trendy na wiosnę 2020, czyli co z wybiegów trafi do naszej szafy?

Wiosną 2020 roku możemy spodziewać się wielu nowych trendów, a także starych faworytów powracających w chwale

Wiosna 2020 w modzie będzie upływać pod znakiem różnorodności i powrotu do subtelnych, kobiecych kolorów. I choć do tej kalendarzowej wiosny zostało jeszcze trochę czasu, jednak pierwsze oznaki zmian w modzie od dawna widać już w garderobach wielu pań. To przede wszystkim zmiany w kolorystyce i podkreślenie mocno kobiecej wersji stroju na co dzień.

Wiosna 2020, czyli czas na pastele w szafie!

Modne w minionym sezonie neony zostaną zastąpione delikatnymi i kobiecymi pastelami, które na nowo staną się trendy. Będziemy nosić głównie przygaszone odcienie pasteli w połączeniu z wygodnymi i transparentnymi materiałami.
Trendy na wiosnę 2020 to głównie wielki powrót pasteli, które są modne od jakiego czasu, ale tym razem będą dominować w barwach ulicy i ubraniach na co dzień. Zdecydowanie zastąpią wyraziste neony i zamiast nich wiele pań wybierze kolory typu: lilia, róż, baby blue, pudrowy róż, a nawet cytrynową żółć. To kolory, które na wybiegach mody zaprezentowały najbardziej znane marki, w tym Gucci i Max Mary.

Z wybiegów mody wprost do naszych szaf!

Projekty, które pojawiły się we wrześniu minionego roku podczas najważniejszych tygodni mody w Paryżu, Nowym Jorku, Mediolanie i w Londynie z impetem wchodzą do naszych szaf. I wszystko wskazuje na to, że zadomowią się tam na dłużej. Dzięki nim widać już, że wiosna będzie będzie wyjątkowo kolorowa i bogata w dodatki – wyraźne, ale nie krzykliwe.
Wiele pań, które lubią modę i dobrą zabawę w jednym wybierze popularny trend z wybiegów w formie total look, czyli jeden pastelowy kolor założony od stóp do głów. Projektanci stawiają też na połączenie pasteli, albo delikatną, stonowaną wersję stroju z mocnym akcentem np. na butach lub torebce.
Kolory wiosna 2020 pozostawiają wiele miejsca dla wyobraźni i dla pań, które cenią niestandardowe stylizacje i są odważne, otwierają nowe możliwości. Wprost w wybiegów trafia do nich na nowo biel, jasny beż i kremowe dodatki, które idealnie pasują do ciekawych zestawień, a po okresie ponurej i nijakiej zimowej aury za oknem pozwalają cieszyć się radosnymi oznakami wiosny.

Być kobietą, być kobietą…

O ile moda z ubiegłych sezonów pozwalała na szaleństwo, a nawet styl mocno młodzieżowy i rozrywkowy, o tyle wiosną 2020 roku poczujemy się na nowo mocno kobiece. A to wszystko za sprawą dodatków, które pozwalają poczuć aurę kobiecości na każdym roku, takim jak np. subtelne koronki, delikatne wzory na sukienkach, kokardy i letnie, zwiewne i bardzo dziewczęce sukienki.
Na wiosnę wiele fasonów sukienek i bluzek będzie odzwierciedlać modę rodem z lat 70.i 80. minionego wieku. Stylistyka i fasony z tych lat na dobre wejdą do kanonu mody tej wiosny, przy czym, jednak dadzą się połączyć z lekkimi tkaninami i mocno dziewczęcymi wzorami. W efekcie da to wrażenie kobiecości w wydaniu nieco retro, choć przez przesadnej stylizacji, ale naturalnie i kobieco. Panie, które lubią takie stylizacje na wiosnę będą, więc miały znaczne pole do popisu, ponieważ projektanci przygotowali dla nich wiele ciekawych propozycji na cieplejsze dni.

Redakcja jakitatuaz.pl