Typ figury- czynnik, który ma kolosalny wpływ na rodzaj kobiecej garderoby

Każdy człowiek jest zbudowany nieco inaczej i trzeba zdawać sobie sprawę, iż dobór ubrania w tym wypadku jest mocno indywidualną kwestią. Dlatego, by nie popełniać stylizacyjnych gaf, warto znać typ swojej sylwetki.

Jakie typy sylwetki można wyróżnić?

Pierwszym typem sylwetki jest figura typu dzwonek. Osoby, które ją posiadają- cechują się tym, iż mają ramiona znacznie chudsze niż biodra. Dół sylwetki jest mocno rozbudowany i trudno zamaskować ten mankament. Problemem tej sylwetki jest to, że nogi są za krótkie w porównaniu do zamaszystości bioder, łydek oraz ud. Drugi typ sylwetki to ta typu jabłko. Jej minusem jest to, że osoba ją posiadająca ma widoczny brzuszek, który mocno odstaje. Co do innych wytycznych typu ramiona czy biodra to są raczej proporcjonalnie zbudowane.

Trzecim typem kobiecej figury jest gruszka. Wyróżnia się ona tym, że osoby nią obdarzone mają wyraźnie zaznaczoną talię, krągłe pośladki i pełne biodra. Jedynym ich kłopotem są zbyt długie nogi w stosunku do reszty ciała. Chodzi oczywiście o optyczne złudzenie, a nie problem medyczny. Kolejny typ figury to waza. Jest z nią najmniej kłopotu, ponieważ proporcje między wszystkimi częściami ciała są dobrze zachowane i nie ma między nimi wyraźnych wahań. Ostatnim rodzajem sylwetki jest figura typu lizak. Wyróżnia się ona spośród innych tym, że jej największym mankamentem są masywne i mocno zarysowane biodra. Tak poza tym w tym typie sylwetki dominują raczej długie i szczupłe nogi, średni biust i niezbyt szerokie ramiona.

Jak dobrać ubranie do typu sylwetki?

Po pierwsze trzeba ukrywać to, z czym ma się wyraźny problem, a eksponować tylko to, co jest warte pokazania. Poza tym w doborze ubrań trzeba wziąć pod uwagę swoją tuszę. Osoby przy kości powinny unikać ubrań bardzo obcisłych i mocno przylegających do ciała. Takie ubrania tylko podkreślają u nich zbędne kilogramy. Ubrania dla osób z nadwagą powinny być raczej luźne i nieco rozszerzane ku dołowi zwłaszcza w okolicach brzucha. Osobom szczupłym nie zaleca się z kolei ubrań zbyt obszernych. Dlatego, że będą się na nich prezentowały prawie jak na manekinach. Im znacznie bardziej polecane są ubrania mocno opinające talię. Wtedy przynajmniej nie będzie widać ich wystających kostek i mizernej muskulatury.

Rodzaj ubrań a typ sylwetki

Paniom o figurze dzwonu zaleca się swetry i bluzki z okrągłymi dekoltami. Spodnie natomiast powinny być z wysokim stanem. Jeśli chodzi o sukienki, to w tym typie figury najlepiej sprawdzą się te do kolan o prostym kroju. Warto również założyć rajstopy modelujące, które wydłużą optycznie nogi i wyszczuplą uda. W figurze typu jabłko sprawdzą się proste kroje z szerokim dekoltem. Równie dobre rezultaty wizualne można osiągnąć, nosząc marynarki i koszule. Nie wolno także zapominać o rajstopach wyszczuplających linie brzucha i bieliźnie push- up.

W typie figury gruszka świetnie sprawdzą się spódnice tuby i sukienki o wyraźnych marszczeniach. Co do spodni to sprawdzą się te delikatnie rozszerzające się ku dołowi. Panie o typie figury waza mogą ubierać się w spodnie rurki i obcisłe spódnice i nieco zaszaleć z dodatkami i wzorami ubrań. Natomiast kobiety o typie figury lizak powinny nosić ołowiane spódnice, które podkreślą ich ładne nogi. Bieliznę modelującą, która wyszczupli nieco ich masywne biodra. A także zdecydować się na łączenie bluz oraz swetrów z koszulami.

Zobacz także IMPREZA W STYLU HAWAJSKIM: CO UBRAĆ, ABY STWORZYĆ IDEALNY LOOK?

Redakcja jakitatuaz.pl