Fryzury długie włosy, czyli jak stylizować kilkudziesięcio centymetrowe pasma?

Długie włosy od zawsze są uważane za jeden z największych atrybutów kobiecości. Kilkudziesięciocentymetrowe pasma, niezależnie od tego, czy swobodnie opadają na ramiona, czy są fantazyjnie upięte, prezentują się naprawdę efektownie, dlatego też panie chętnie decydują się je zapuszczać.

Fryzury długie włosy – cięcie i koloryzacja

Gęste, lśniące kosmyki, sięgające daleko za ramiona są naturalną ozdobą swojej właścicielki. By jednak wyglądać jeszcze lepiej panie stylizują swoje pasemka na dziesiątki różnych sposobów. Odpowiednie cięcie i koloryzacja mogą nie tylko nadawać włosom objętości i podkreślać urodę kobiety, ale nawet zmieniać jej rysy twarzy! Doskonałym przykładem na to jest fryzura zwana curtain bangs, czyli gęsta, postrzępiona grzywka rozchodząca się na boki, która niesamowicie wyszczupla facjatę i uwydatnia kości policzkowe. Z reguły wszelkiego rodzaju cieniowania, poprzez podniesienie włosów u nasady, wysmuklają rysy twarzy, a jeśli połączyć je z wielotonową koloryzacją, typu sombre, optyczny efekt utraty kilku kilogramów jest gwarantowany.

Fryzury długie włosy – upięcia

Zapuszczane latami kosmyki można nosić rozpuszczone, ale równie dobrze prezentują się w różnego rodzaju warkoczach, kokach i kucykach. Ostatnimi czasy najgorętszym stylizacyjnym trendem są fryzury dające efekt kontrolowanego nieładu. Perfekcyjne i czasochłonne w wykonaniu fale w stylu Hollywood ustąpiły miejsca lokom „czesanym wiatrem”. Beach waves, mimo że odrobinę niedbałe, są niesamowicie kobiece, nadają fryzurze objętości, a zarazem lekkości. Efekt ten można uzyskać za pomocą najprostszej lokówki, prostownicy, a nawet poprzez związywanie włosów na noc w koka. Jeśli natomiast chodzi o upięcia, tutaj również na czasie jest kontrolowana niedbałość. Gładkie kucyki, czy hiszpańskie koki są już passe, dziś kobiety wybierają raczej luźne warkocze i potargane kitki. Niesforne kosmyki opadające na twarz nadają upięciom dziewczęcego uroku, a noszącym je paniom odejmują lat.

Długie włosy same w sobie są dość ciężkie, dlatego wszelkie zabiegi stylizacyjne powinny mieć na celu nadanie im lekkości. Zarówno cieniowanie, jak i trójwymiarowa koloryzacja oraz odrobinę niedbałe uczesanie są zatem idealnymi propozycjami dla posiadaczek pasm sięgających za ramiona. Należy jednak pamiętać, że stylizacja to nie wszystko i tak naprawdę najbardziej liczy się kondycja włosów. Warto zatem na co dzień przykładać wagę do pielęgnacji swoich pasemek, stosować odpowiednie kosmetyki i akcesoria.

Przeczytaj więcej na shmooze.pl

Redakcja jakitatuaz.pl