Jak wygląda proces wykonania tatuażu?

Jeśli chodzi o wykonanie tatuażu u danej osoby, to jest to proces, który przeważnie trochę trwa i trzeba uzbroić się w cierpliwość. Wiele zależy od samego człowieka, ale też od tego, na co się zdecydował. To sprawia, że tatuaż na kręgosłupie może zostać wykonany całkiem szybko, albo trwać nawet parę godzin.

Na początek: wybór studia

Istotne jest to przecież, by wybrać dla siebie odpowiednie studio tatuażu. Każdy przecież pragnie znaleźć się w miejscu, w którym na pewno może dobrze się czuć i które będzie odpowiednio dbało o klienta. Przeważnie ludzie kierują się opiniami, jakie są zamieszczone w internecie. Tak, to dobra praktyka, ponieważ pozwala na początku już wyeliminować te studia, które całkowicie nie nadają się do odwiedzenia. Potem pozostaje jeszcze jednak lista, którą trzeba sprawdzić. Najlepiej samemu udać do poszczególnych lokali i sprawdzić, jak wyglądają. Wtedy można też porozmawiać z tatuażystami, dowiedzieć się więcej o ich pracy i ocenić, jak wygląda higiena i czystość w danych miejscu.

Pora na wybór motywu

Gdy studio zostało wybrane, to trzeba się samemu zastanowić nad odpowiednim motywem, jaki znajdzie się na skórze. Czasami klienci przecież decydują się na coś drobnego, jak pojedyncza nutka lub odcisk łapy swojego zwierzaka. Kiedy indziej jest to rozbudowana kompozycja, która ma przedstawiać coś konkretnego, może coś symbolizuje lub jest zgromadzeniem ważnych rzeczy i wydarzeń dla danego klienta.
Potem trzeba jeszcze ustalić miejsca. Czy klient zdecyduje się na tatuaż na kręgosłupie, czy może inne, mniej kościste miejsce? Ważne jest to, ponieważ od tego zależy jeszcze poziom bólu, jaki będzie musiał znosić. O wiele lepiej wykonuje się tatuaże na miękkich tkankach, ponieważ tam to nie boli tak bardzo.

Wykonanie tatuażu na skórze

Gdy te rzeczy zostały już ustalone, to czas na sporządzenie rysunku przez tatuażystę. Konsultuje go oczywiście z klientem i upewnia się, że wszystko wygląda tak, jak to było zamówione. Dopiero wtedy można nałożyć szkic na skórę człowieka. Czasami też smaruje się ją odpowiednim środkiem znieczulającym, co ma nieco pomóc w zniesieniu bólu.

Tatuażysta następnie zabiera się do pracy. Macza igły w konkretnych kolorach, a potem nakłada pigment na skórę. Zaczyna oczywiście od samego konturu, a dopiero potem bierze się za wypełniania go kolorami lub cieniami. W każdym razie jest to już konkretna część tego procesu. Na koniec trzeba jedynie zabezpieczyć tatuaż specjalną folią, którą można zdjąć po upływie godziny.

Zobacz także CZY TATUAŻ BOLI? ODKRYJ PRAWDĘ O BÓLU PODCZAS ZDOBIENIA CIAŁA

Redakcja jakitatuaz.pl