Tatuaż na twarzy – moda zyskująca popularność

Wraz z upływem lat coraz częściej możemy zauważyć osoby posiadające na swoim ciele tatuaże. Młodzi ludzie po wielokroć decydują się na modyfikacje własnego ciała, polegająca na wprowadzenie tuszu do skóry właściwej już w młodym wieku. Obecnie wielu z nich rozpoczyna swoją przygodę z tatuażem już w wieku 15-16 lat. Pierwotnie tatuaże pełniły rolę rytualną, później swą popularność zdobył u podróżników, żeglarzy itp., by w XX w. kojarzyć się głównie z poczynaniami przestępczymi, tudzież mafijnymi. W XXI w. modyfikacje ciała, zmieniające pigment skóry są wszechobecną ozdobą skóry, zyskując coraz to większą popularność wśród dorastającej młodzieży. Socjologowie przewidują, że już niedługo, wraz z upływem lat, więcej osób będzie posiadało na swoim ciele tatuaże, aniżeli miałoby ich tam brakować.

Skąd to się wzięło?

Popularność tatuaży na twarzy wywodzi się królujących pośród młodzieży celebrytów, w szczególności amerykańskich raperów. W Polsce amerykańska muzyka cieszy się coraz większą popularnością, głównie za sprawą rozwijających się mediów społecznościowych, w których dominuje kultura Stanów Zjednoczonych, w których można zauważyć największy postęp technologiczny. Kolejnym z czynników popularności ich hip-hopowej muzyki jest fakt powszechności języka angielskiego, który zdominował także muzyczny rynek europejski. Dorastające osoby często szukają wzorców u twórców z którymi utożsamiają się poprzez muzykę. Należy wyróżnić kilku raperów posiadających tatuaże na twarzach, które zachęciły młodzież do podejmowania decyzji o wytatuowania własnych. Są to 21 Savage, Gucci Mane, posiadający gałkę lodów wytatuowaną z prawej strony twarzy oraz 6ix9ine, który postawił na wielką liczbę 69 na czole. Takie obrazy na własnym ciele, mogą wydawać się komiczne, dla innych jednak jest to także manifest dotyczący indywidualnej roli wyglądu w życiu każdego człowieka. W Polsce za znane osoby, które spopularyzowały tatuaże na twarzy można uznać rapera Quebonafide oraz youtubera Trombę, którzy posiadają minimalistyczne tatuaże na swoich twarzach.

Konsekwencje wynikające z posiadania tatuażu na twarzy

Posiadający tatuaż na twarzy ludzie mogą być odbierani jako kryminaliści, starsze pokolenie nie przywykło w Polsce do zmieniającego się wciąż świata.
Kolejną wadą tatuażu na twarzy może być problem ze znalezieniem pracy, szczególnie na tzw. „poważnych stanowiskach” m.in. w korporacjach, jako prawnik, lekarz itp.
Jednym z kłopotów posiadania tatuażu na twarzy może być ogromny problem estetyczny w przypadku błędów w wykonaniu tej modyfikacji lub późniejszego usunięcia tatuażu. Decydując się na wprowadzenie tuszu w tym miejscu, trzeba to dokładnie przemyśleć oraz wybrać odpowiednie, w pełni bezpieczne studio.

Redakcja jakitatuaz.pl