Depilator IPL czy depilator laserowy?

Jeszcze kilka lat temu profesjonalna depilacja kojarzyła nam się wyłącznie z gabinetami kosmetycznymi – i jednocześnie dużymi kosztami. Obecnie jednak zarówno depilator IPL, jak i depilator laserowy kupimy na domowy użytek. Co będzie lepszym wyborem?

 

Jak działa depilator IPL?

 

IPL to intensywne, pulsujące światło, które wnika w głąb skóry i uszkadza cebulki włosów. Z czasem stają się one coraz słabsze, aż w końcu wyrastają tak wolno, że przez długie miesiące możemy cieszyć się gładką skórą. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://beautifly.eu/2022/05/02/depilator-ipl-jak-dziala/

 

Jak działa depilator laserowy?

 

W tym wypadku wiązka światła nie jest tak rozproszona, jak w przypadku depilatora IPL. Trafia punktowo, bezpośrednio w brodawkę włosa, odpowiedzialną za jego wzrost. To oczywiście sprawia, że zabieg jest o wiele bardziej czasochłonny i może być bolesny.

 

Depilator IPL – opinie

 

Co wobec tego wybrać? Depilatory IPL będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które szukają urządzenia w dobrej cenie i którym zależy na komfortowej i bezbolesnej depilacji. Ponieważ światło IPL obejmuje określony fragment skóry, a nie tylko jeden punkt, zabieg jest szybszy niż w przypadku depilacji laserowej. Serię trzeba jednak częściej powtarzać, bo depilatory IPL zapewniają gładką skórę na ok. 6 miesięcy, depilatory laserowe – nawet na kilka lat. Wybór urządzenia zależy więc od waszych preferencji i tego, ile czasu możecie poświęcić na depilację. Jeżeli macie wątpliwości – przejrzyjcie opinie w sieci.

 

Jak przygotować się do zabiegu depilatorem IPL?

 

Zadbajcie o oczyszczenie skóry. Koniecznie przeczytajcie wcześniej przeciwwskazania – nie wolno używać depilatorów IPL w przypadku infekcji lub zmian skórnych, a także w trakcie przyjmowania leków i ziół fotouczulających, na przykład retinoidów, dziurawca czy nagietka. O przeciwwskazaniach na pewno poinformuje was producent, dlatego uważnie przeczytajcie dołączone do urządzenia materiały.

Przed zabiegiem skóra powinna być dokładnie oczyszczona ze wszystkich środków pielęgnujących. Włoski należy ogolić. Po depilacji nie wystawiać skóry na słońce i unikać wysiłku fizycznego (intensywnego pocenia się).

 

 

 

Redakcja jakitatuaz.pl