Tatuaż ze słońcem i księżycem – co oznacza?

Słońce i księżyc często pojawiają się wśród wzorów tatuaży posiadających głębsze znaczenie. Wizerunki ciał niebieskich mogą wskazywać na powiązania człowieka z naturą oraz całym Wszechświatem. Wspomniane symbole mogą być ukazane samodzielnie lub być tatuowane wspólnie. Różne wersje takich projektów mogą posiadać odmienne znaczenie. Co warto wiedzieć o tatuażach ze słońcem i księżycem?

Jakie znaczenie ma symbol słońca?

Słońce, jako gwiazda naszego układu planetarnego, od wieków czczone było przez różne kultury. Często uosabiane z postaciami bóstw pojawia się w wielu dawnych religiach. Światło słoneczne docierające do Ziemi umożliwia istnienie na niej życia. To właśnie życiodajność i energia są cechami związanymi z tym symbolem. Słońce może też symbolizować siłę i odrodzenie. Tatuaż przedstawiający tę gwiazdę bywa wiązany z wiedzą i intelektem.

Tatuaż księżyc – co oznacza?

Symbol księżyca, tak jak i słońca, bywa rozumiany jako symbol intelektu. Motywy z tym ciałem niebieskim częściej jednak odnoszą się do weny twórczej i natchnienia. Jego wizerunek może również nawiązywać do cykliczności natury. Utożsamia się go z ważnymi zmianami w życiu i poszukiwaniem swojej własnej drogi. Księżyc jest również symbolem energii kobiecej. Tatuaż przedstawiający półksiężyc może symbolizować dążenie do spełnienia, osiągnięcia celu. Przedstawienie tego ciała niebieskiego może być również związane z macierzyństwem lub magią.

Słońce i księżyc na jednym tatuażu

Wyjątkowo modnym wyborem okazuje się być tatuaż ze słońcem i księżycem. Taki symbol najczęściej rozumiany jest jako połączenie przeciwności. Słońce daje światło, jest symbolem dnia, w niektórych kulturach uosabia również męski pierwiastek energii. Księżyc najlepiej widoczny jest wtedy, kiedy panuje ciemność. To również symbol kobiecości. Połączenie symboli o tak odmiennych znaczeniach umożliwia stworzenie spójnej całości. Słońce i księżyc to symbol harmonii. Dwie odmienne natury są jednak nierozłączne. Równowaga pomiędzy dniem i nocą jest bardzo istotna. Metaforycznie, może symbolizować dwoistą naturę noszącej tatuaż osoby. To wzór często wybierany przez pary, rodzeństwo lub przyjaciół. W takiej sytuacji symbolizuje więź, która łączy dane osoby pomimo zupełnie odmiennych charakterów. Osoby, którym motyw ciał niebieskich przypadł do gustu, mogą odnaleźć wiele ciekawych i różnorodnych projektów z takimi symbolami. Ozdoba ciała może posiadać indywidualne znaczenie dla osoby, która się na nią zdecyduje.

Redakcja jakitatuaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.