Tatuaż permanentny- malowidło podskórne, które nie tak łatwo usunąć i warto o tym pamiętać

Należy pamiętać, że tatuaż permanentny nie jest łatwy do usunięcia, to trwały malunek podskórny

Tatuaż permanentny to decyzja na całe życie i nie warto robić go pod wpływem chwilowego kaprysu. Gdy się nam znudzi, bardzo trudno go usunąć i potrzebny jest do tego specjalny operacyjny zabieg.

Dlaczego ludzie robią sobie tatuaż permanentny?

Po pierwsze, bo chcą w ten sposób uczcić jakieś ważne wydarzenie lub traktują go jako relikt, pamiątkę. Po drugie, gdyż chcą w ten sposób dać dowód miłości osobie, która zdobyła ich serce. Jednak czasem zdarza się, że miłość młodzieńcza przemija, a niechciany tatuaż zostaje. Ponadto niektórzy robią sobie tatuaż, bo chcą się nim chwalić na przykład na basenie, plaży czy siłowni. Niekiedy tatuaż permanentny jest też nieco ekscentrycznym sposobem na wyrażanie siebie i swoich poglądów. Niemniej, dopóki będzie istnieć wolność słowa, będzie można manifestować swoje odczucia i w taki oryginalny sposób jak permanentny tatuaż.

Czy zrobienie permanentnego tatuażu boli?

Oczywiście, że tak. Nie da się uniknąć bólu, jeśli tak poważnie ingeruje się w strukturę ludzkiego naskórka. Niemniej nie ma, co panikować. Ból jest do wytrzymania i pojawia się zwykle jedynie do dwóch dób po zabiegu. Można zwalczyć go tradycyjnie, posiłkując się zwykłymi środkami przeciwbólowymi. Po zrobieniu tatuażu permanentnego trzeba dbać o to, by w miejsce tatuażu nie wdało się zakażenie. Dlatego też należy chronić je przed zabrudzeniami.

Czemu tatuaż permanentny powinno się wykonywać tylko w renomowanym i sprawdzonym studiu tatuażu?

Po pierwsze dlatego, że jeśli tatuażysta coś zepsuje- na długi czas zostanie się z rozmazanym bohomazem na ciele, a nie artystycznym rysunkiem. Po drugie źle wykonany tatuaż permanentny może grozić niebezpieczną alergią i wstrząsem anafilaktycznym. Po drugie taki trefny tatuaż może doprowadzić do zakażenia HIV i HCV. Poza tym udowodniono, że z czasem może on powodować raka skóry. A doczekać tego momentu na pewno nie chciałby żaden miłośnik tatuaży.

Na jakich częściach ciała ludzie robią sobie tatuaże permanentne?

Najczęściej na rękach, bicepsach i przedramionach, bo tam tatuaże są całkiem dobrze widoczne, ale nie zajmują one zbyt dużej powierzchni ciała. Osobnicy bardziej odważni robią sobie tatuaż permanentny na szyi, plecach brzuchu czy na głowie. Prawdę mówiąc, duży tatuaż, który rozciąga się na pół pleców, jest mało urokliwy i estetyczny. Jednak ludziom zakochanych w permanentnych tatuażach widocznie to nie przeszkadza. Tatuaż permanentny zdobi także łydki lub uda wielu ludzi. Natomiast prawdziwi tatuażowi maniacy pokrywają swoje ciało licznymi rysunkami. Człowiek cały w tatuażach tak naprawdę wygląda na bardziej upiornego niż przystojnego.

A co jeśli ktoś ma wątpliwości?

Jeśli ktoś nie wie, czy przypadnie mu do gustu tatuaż permanentny, może na próbę zrobić ten tymczasowy. Do złudzenia przypomina on ten prawdziwy, jednak po kilku tygodniach całkowicie się zmywa. Podobną zasadę działania mają tatuaże z henny. Jednak one utrzymują się najwyżej 14 dni i są przede wszystkim próbą generalną przed zrobieniem prawdziwego tatuażu permanentnego.

Redakcja jakitatuaz.pl