Ile kosztuje maseczka FFP3?

Maseczki zużywamy dość szybko, więc potrzebujemy ich w większej ilości. Nie bez znaczenia jest zatem cena produktów. Zastanawiasz się, ile kosztuje profesjonalna maska FFP3? Ma ona najwyższą klasę filtracji i jest przeznaczona do wielokrotnego użytku. To sprawia, że kupując ją raz, korzystasz przez długi czas. Powinieneś jednak przestrzegać podstawowych zasad dotyczących noszenia, dezynfekowania i ściągania maseczki.

Cena maseczki FFP3

Nawet porównując ceny tej samej maseczki o identycznym stopniu filtracji w kilku sklepach zobaczysz różnicę. Koszt ten zależy oczywiście od marży narzucanej przez sklep i czasem jest to różnica nawet kilkudziesięciu procent. Nie bez znaczenia jest zatem to, gdzie kupujesz. Zazwyczaj znacznie taniej jest w sklepach internetowych, ale nawet tutaj cena maseczki FPF3 oscyluje w granicach 10 zł. To cena, która wydaje się być zaporowa w porównaniu z ceną maseczki jednorazowej, chirurgicznej za kilkadziesiąt groszy czy za 1 zł. Musisz jednak mieć na uwadze to, że maseczki FFP3 https://medivon.pl/ile-kosztuje-maseczka-ffp3/ są przeznaczone do wielokrotnego użytku. Inwestujesz zatem raz na długi czas.  

Cena maseczki FFP3 wynosi kilkanaście złotych – zależy od tego, czy kupujemy maseczkę z filtrem czy bez filtra. Warto porównać jak dany produkt wypada w sprzedaży jednostkowej, a jak w hurtowej. Np. ta sama maseczka może kosztować około 14 zł, a w opakowaniu zbiorczym za 10 sztuk zapłacimy około 90 zł (cena za sztukę zmaleje wówczas do około 9 zł).

Jak zaoszczędzić na kupnie maseczki FFP3?

Możesz zastanawiać się nad tym, jak zaoszczędzić na zakupie maseczki ochronnej. Jest na to kilka sposobów:

  • rób zakupy w sklepach online – zazwyczaj są znacznie tańsze niż sklepy stacjonarne, a mają bogatszy i bardziej zróżnicowany asortyment,
  • kupuj maseczki w opakowaniach zbiorczych – im więcej tym taniej (w przeliczeniu na jedną sztukę). Ta zasada odnosi się także do maseczek,
  • zamawiaj maseczki z wymiennymi filtrami – w przypadku masek FFP3 jest możliwość zamówienia produktów wyposażonych w filtry, które są wymienne (sam filtr kosztuje znacznie mniej niż maseczka w podstawowej wersji).

Nie oszczędzaj jednak na jakości. Maseczka jest skuteczna tylko wtedy, gdy ma odpowiednie certyfikaty. Atest potwierdza zgodność z normami europejskimi, zatem masz pewność, że zatrzyma zanieczyszczenia, które mogłyby zaszkodzić Twoim drogom oddechowym. W przypadku maski FFP3 skuteczność filtracji jest na poziomie 98-99%, dlatego możesz czuć się bezpiecznie w zetknięciu z wirusem i innymi szkodliwymi drobinkami z powietrza.

Redakcja jakitatuaz.pl